مقاله هوش هیجانی EQ رشته روانشناسی

تحقیق و مقاله هوش هیجانی (به انگلیسی: Emotional intelligence | EQ ) در فرمت فایل word تهیه شده و در ۸۱ صفحه آماده پرینت میباشد.این مقاله مناسب برای دانشجویان رشته روانشناسی بوده و در این مقاله ابتدا به مطالعه متغیر مستقل پژوهش ، یعنی “هوش هیجانی” و مطالب مرتبط با آن پرداخته شده ، و در ادامه با ذکر مطالب مرتبط متغیرهای وابسته ی پژوهش و چکیده هایی از عناوین و متن های تحقیق اصلی میپردازیم. برای تهیه از باکس انتهای صفحه اقدام نمایید.

مباحث و عناوین اصلی مقاله هوش هیجانی رشته روانشناسی:

هوش عاطفی و هوش شناختی :

هوش هیجانی از نظر صاحب‌ نظران به طور کلی مغز انسان دارای دو نوع متفاوت از هوش می‌باشد: هوش شناختی و هوش غیرشناختی. این دو متفاوت بوده، اما برای ساختن زندگی فرد دائماً در تعامل با یکدیگر می‌باشند. به عبارت دیگر آن ها توانایی‌های متضادی نیستند ولی مجزا از هم می‌باشند.

در جریان رشد آدمی، در او دو مغز پدید می‌آید. این دو مغز همسان نیم‌کره‌های راست و چپ مغزاند. اولین مغز، مغز عاطفی (نیم‌کره راست) است، و در نتیجه در آغاز، آن است که عمل می‌کند، سپس مغز دوم (نیم‌کره چپ) فعال می‌شود که مغز منطقی نام دارد و حاوی اطلاعاتی است که روش‌های استدلال، مبانی رفتار درست و قواعد و قوانین فرهنگی را می‌آموزد . مطالب یاد شده مشابه این نظریه است که ما به طور غریزی عمل می‌کنیم، سپس سعی می‌کنیم برای نتایج و عواقب اعمال خود دلیل منطقی ارائه کنیم. برآورد شده است که ۹۰ درصد اعمال ما احساسی هستند و تنها ۱۰ درصد اعمال بر اساس تفکر و منطق صورت می‌گیرند، بنابراین می‌توان گفت که ما از روی احساس نه بر اساس عقل و منطق، تصمیم می‌گیریم.کلمن می‌گوید در واقعیت امر ما دو نوع ذهن داریم، یکی که فکر می‌کند و یکی که احساس می‌کند. این دو راه اساساً متفاوت در کنشی متفاوت ، حیات روانی ما را می‌سازند.

هوش هیجانی
هوش هیجانی

نظریه آدام اپستین:

آدام اپستین (۲۰۰۱) ، در نظریه شش عاملی خود در مورد شادکامی ، سبک های مقابله مثبت و منفی را در دو عامل موثر بر شادکامی می داند . از نظر وی عوامل شش گانه موثر بر شادکامی عبارتند از :

۱- نیاز به کامروایی : انسان شبیه به همه ارگانیسم های زنده نیازمند به هوا ، آب و فراتر از این نیازها ، نیاز اجتماعی ، وجودی ( معنی زندگی ، آرامش ، هویت و … ) می باشد .

۲- محرک های تنش زای زندگی : این محرک ها عبارتند از وقایع ، موقعیتها و رابطی که اغلب مردم به عنوان پدیده ای مشکل یا ناخوشایند ادراک می کنند ( برای مثال مشکلات ارتباطی ، مسائل مالی ، بیکاری ، بازنشستگی ، بیماری و … ) .

۳- سبک های مقابله ای منفی : شامل روش های رفتار یا فکر کردن که به صورت هیجانی ، فیزیکی ، مالی یا اجتماعی است و به روابط فرد آسیب وارد می کند (برای مثال سوء دارو ، پرخوری ، قمار و اعمال واسواسی ) .

۴- سبک های مقابله ای مثبت : روش های رفتاری یا تفکر به صورت هیجانی ، فیزیکی ، مالی یا اجتماعی است و به براورده شدن نیازها و مقابله با استرس کمک می کند .

دیدگاه خوشبختی نگر ( ایدایمونیک ):

علی رغم رواج دیدگاه هدونیک ، تعدادی از فلاسفه ، صاحب نظران و علمای دینی چه در غرب و چه در شرق این موضوع که شادکامی تنها عامل و ملاک خوشبختی می باشد را زیر سوال برده اند . برای مثال آریستول ، شادکامی را یک آرمان پست می داند که انسان ها را بنده وار ، تعقیب کنندگان امیال می سازد . از نظر وی شادکامی واقعی با تجلی فضیلت ، یعنی با انجام دادن اعمال ارزشمند حاصل می گردد ( به نقل از ریان ، ۲۰۰۱ ).از نظر فرام(۱۹۸۱) ، برای درک شادکامی واقعی باید بین امیال و نیازهایی که به صورت ذهنی احساس می شوند و خشنودی از آنها منجر به لذت های زود گذر می گردد و آن دسته از نیازها که در ماهیت انسان ریشه داشته و تحقق آن ها ، نمو انسان و فراهم ساختن ایدایمونیا یعنی خوشبختی واقعی و شادکامی واقعی را به همراه دارد ، تمایز قائل شد.

هوش عاطفی و پیشرفت شغلی :

تحقیقات فراوانی نشان دهنده این مطلب است که چنان چه عواطف به طور مفید و مؤثر به کار گرفته شوند، موجب افزایش اعتماد متقابل، وفاداری و تعهّد کارکنان خواهد شد و بهره‌وری سازمانی افزایش خواهد یافت.برادبری و گریوز در پژوهشی هیجانی عاطفی را در کنار سی و سه رفتار شغلی مهم آزمایش کردند و دریافتند که هوش هیجانی ، اکثر آن ها را در درون خود جای می دهد. آن ها می گویند که تاکنون شغلی را نیافته اند که در آن عملکرد ربطی به هوش هیجانی نداشته باشد و ۹۰ درصد کسانی که عملکرد شغلی عالی دارند هوش هیجانی بسیار بالا نیز دارند.

دیگر عناوین و مباحث مقاله EQ :

  • رویکرد های مختلف درباره ی علل بروز  فرسودگی شغلی
  • عوامل موثر بر شادکامی در هوش هیجانی
  • راه های مقابله و عوامل تأثیر گذار در درمان فرسودگی شغلی
  • مدل مفهومی متغیرهای شغلی کوئین (Quinn)
  • بررسی نظریه میان فرهنگی لوو و همکاران
  • نظریه مقایسه اجتماعی و نظریه های دیگر دانشمندان
  • نظریه اسنادی واینر و رایس در رابطه با هوش هیجانی

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله هوش هیجانی EQ رشته روانشناسی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 81
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *