گزارش کارآموزی اتاق تجارت تعاون

گزارش کارورزی و کارآموزی در اتاق تجارت و تعاون در ۴۸ صفحه قابل ویرایش و آماده پرینت فایل ورد تهیه شده است. متن زیر خلاصه ای از آن میباشد در صورت نیاز میتوانید فایل کامل را از باکس انتهای صفحه تهیه بفرمایید.

اتاق تعاون

تعاون و همکاری برای انجام سهل تر و مطلوب تر مقاصد مشترک، از قدیم الایام کم و بیش در همه جوامع انسانی معمول بوده و نقشی ارزنده در بهبود و توسعه مناسبات انسانی داشته است. علاوه بر آن، تعالیم پیامبران به ویژه پیامبر گرامی اسلام (ص) ابعاد معنوی این رفتار پسندیده را قوت بخشیده و آیات الهی متعددی را در این باره راهنمای امت اسلامی و همه انسانها قرار داده است. هزاران سرگذشت و روایت منظوم و منثور در ستایش جمع گرایی و اتحاد، نشانه هایی از آثار ثمربخش تعالیم مزبور و نفوذ آن در حیات اجتماعی ما است.

اتاق تعاون استان خراسان با نظر به افقی روشن آینده علاوه بر وظایف قانونی خود اقدام به راه اندازی بخشهای تخصصی و مشاوره ای به صورت زیر کرده است.

iran-Chamber-of-cooprative
iran-Chamber-of-cooprative

۱-۱ گروه مشاورین مالیاتی :

متشکل از کارشناسان ارشد و با سابقه مالیاتی استان به منظور کمک و همکاری در خصوص حل مشکلات و مسائل مالیاتی اتحادیه ها و شرکتهای تعاونی.

۱-۲ گروه مشاورین مالی و حسابرسی :

با همکاری شرکتهای معتبر و حسابداران رسمی به منظور ارائه همه گونه خدمات مالی، حسابداری و حسابرسی و تنظیم اظهارنامه مالیاتی و ثبت و راهنمایی دفاتر قانونی، تنظیم اسناد حسابداری و غیره.

۱-۳ گروه مشاورین حقوقی بخش تعاون :

به منظور همکاری و راهنمایی اتحادیه ها و شرکتهای تعاونی در رابطه با امور مربوط به تشکیل شرکتهای تعاونی از ابتدا تا انجام مراحل ثبتی، ادغام و انحلال و همچنین تنظیم کلیه صورتجلسات و فرمهای حقوقی از قبیل مجامع عادی و فوق العاده و غیره.

۱-۴ گروه مشاورین تامین اجتماعی :

متشکل از کارشناسان ارشد و با سابقه در بخش تامین اجتماعی به منظور کمک و همکاری با اتحادیه ها و شرکتهای تعاونی در رابطه با امور مربوط به بیمه تامین اجتماعی کارکنان و بررسی اسناد و مدارک و حل مشکلات و مسائل مربوطه.

۱-۵ گروه مشاورین فنی  :

در رابطه با تهیه طرحهای سرمایه گذاری جهت ارائه به بانکها و سایر سازمانهای ذیربط به منظور اخذ اعتبارات تخصیصی.

۱-۶ مشاورین خدمات بیمه ای :

در رابطه با صدور انواع بیمه نامه از قبیل: بیمه مسوولیت، بیمه تمام خطر، بیمه خودرو، بیمه آتش سوزی، بیمه حمل و نقل، بیمه تشکیل سرمایه و غیره.

۱-۷  مشاورین فنی امور ساختمانی و کارشناسان رسمی :

در رابطه با کارشناسی و ارزیابی ساختمانها.

۱-۸  مشاورین بازرگانی :

در رابطه با امور واردات و صادرات و امور بازاریابی و تبلیغاتی و غیره.

۱-۹ بخش انفورماتیک :

یکی از تخصصی ترین بخشهای اتاق بوده و در حال حاضر در حال پشتیبانی از سایت اتاق می باشند.

بخش انفورماتیک خدمات زیر را ارائه می نماید:

۱ـ طراحی سایتهای اینترنتی به صورت استاتیک و پویا و یا یک یا چند زبانه

۲ـ طراحی نرم افزارهای رایانه ای و تجاری متناسب با نیاز بخش تعاون

۳ـ ساخت سی دی های تبلیغاتی به صورت حرفه ای (CD Catalog).

۴ـ شبکه کردن سیستم ها

۵ـ طراحی های گرافیکی

۶ـ عرضه سیستم های سخت افزاری

انتقادات و پیشنهادات

موضوع کار آموزی من در اتاق تعاون مربوط به پشتیبانی از سایت اینترنتی اتاق تعاون انجام سمینار های مختلف دادن مشاوره به شرکت ها و اتاق در زمینه های کامپیوتری و … می باشد که در فصل بعد به صورت مفصل توضیح داده شده است.

درس کار آمورزی یکی از شیرین ترین و کاربردی ترین درس ها در طول دوره های تحصیلی می باشد ولی متاسفانه عده ای فکر می کنند که کارورزی یعنی بیگاری و وقت تلف کردن در حالی که ما در کارورزی با محیط کار آشنا می شویم و مطالب آموخته شده در دانشگاه را می توانیم در بازه عمل پیاده سازی نماییم.

یک پیشنهاد داشتم و آن این است به دلیل دوری مسیر از محل دانشگاه تا محل کار آموزی دانشجویان و عملا نبود نظارت کافی به محل کار و کار های دانشجو عده ای از دانشجویان با نرفتن به کارورزی و گرفتن نمرات به مراتب بهتر از کسانی که در روز ساعت ها در محل کار آموزی حضور داشته اند عملا موجب دلسردی دانشجویانی که به کارورزی رفتند را فراهم می نمایند لذا می توان با زنگ زدن به محل کار آموزی یا روش های دیگر و مطالعه دقیق گزارش کار ها از این امر تا حدودی می توان جلوگیری کرد.

از شما خواننده عزیز که وقت گذاشته اید و این گزارش را خوانده اید نهایت تشکر را دارم.

نتیجه گیری

در این مدت که در اتاق تعاون بودم فهمیدم چقدر ما از علم روز عقبیم ما در دنیا با بمباران اطلاعاتی مواجه هستیم, علم به صورت سرسام آوری رشد کرده و اگر ما لحظه ای غافل شویم یک عمر عقب می مانیم.

ما در عصر اینترنت و تجارت الکترونیک قرار گرفته ایم و می بایست هر چه سریعتر به این علم مجهز شویم و گرنه از دنیا عقب می مانیم, آنجا که بیل گیتس رئیس سابق مایکروسافت گفت:  کاش اینترنت را زودتر درک می کردیم. می توان به اهمیت بالای آن پی برد.

در اینجا می خواهم نتیجه دو ماه کارم را در اتاق تعاون بگویم و آن اینکه برای همه کار هست اما انسان کاری متاسفانه کم است در این دو ماهی که آنجا بودم می خواستم فقط یک چیز را تجربه کنم و آن وقت شناسی بود.

این دو ماه فرصت خوبی بود که کار هایی که در دانشگاه یاد گرفتم را در بازه عمل اجرا کنم. و خوشحالم که در این هدفم تا حدود زیادی موفق بوده ام.

در انتها می خواهم حرفم را با این جمله مشهور تمام کنم و آن این است که:

((اگر می خواهی ۱۵ دقیقه خوشحال باشی یک چرت نیم روزه بزن، اگر می خواهی یک ساعت خوشحال باشی به دوست قدیمی ات زنگ بزن، و اگر می خواهی یک هفته شاد باشی به مسافرت برو، و اگر می خواهی یک ماه خوشحال باشی ازدواج بکن و اگر می خواهی یک عمر خوشحال باشی از کارت لذت ببر.))

 

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش گزارش کارآموزی اتاق تجارت تعاون:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 48
قالب: فایل ورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *