تحقیق گاز هیدرات در فرآ یند های جداسازی(اکسید کربن)

افزایش چشمگیری در باره تحقیقات در گاز هیدرات در دهه های اخیر وجود داشته است. جالب توجه است که تحقیقات فقط بر اثرات بازدارندگی ساخت گازهای هیدرات تمرکز نکرده است. که ارتباط خاصی به صنعت نفت دارد ولی این به پیشرفت تحقیقات بر روی ساخت گاز هیدرات  به عنوان پتانسیل جدید تکنولوژی جداسازی بستگی دارد. تشکیل گاز به عنوان یک تکنولوژی جداسازی ، پتانسیل فوق العاده ای ، هر دو از یک امکان فیزیکی ( در مدت زمان موثر جداسازی مشکل است) بهره مند هستند همانگونه که به خوبی به عنوان یک معیار استفاده از انرژی کمتر پیش بینی شده است. از این رو این یک تکنولوژی است که باید به عنوان یک تکنولوژی پایدار در آینده در نظر گرفته شود .  تحقیق گاز هیدرات در فرآ یند های جداسازی در قلب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

 

مقدمه تحقیق گاز هیدرات در فرآ یند های جداسازی:

هیدرات های گازی جامدهای شفاف با ساختاری شامل مولکول های کوچک شاملH2  CH4  N2   CO2 و غیره می باشد. که تحت شرایط دمای کم و بطور خاص با فشار بالا تشکیل شده اند . هیدرات مشبک ساختاری متشکل از یک مولکول یا مولکول هایی از چندین جزء (مولکول های سیمان ) است که در ساختار ساخته شده در مولکول های جزء دیگر محصور شده اند . اکتشاف ساختار هیدرات به آقای هومفری دیوی که اولین گزارش ساخت هیدرات مشبک را در اوایل قرن نوزدهم داده است نسبت داده شده است

 عرضه گاز:

۱ذخایر طبیعی از هیدرات های گاز در زمین می تواند به عنوان گازی طبیعی با ارائه ی افزایش میزان انرژی مورد نیاز اقتصاد جان استفاده شود. تعداد برآوردشده ی متان در ذخایر گاز درجه حدود۱۰ به توان ۱۶ متر مکعب است . علاوه بر این مقدار تخمین زده شده نشان می دهد که ذخایر طبیعی کربن حاضر در سطح جهان به عنوان هیدرات متان بیشتر از همه ی اشکال دیگری از سوخت های فسیلی است.  . در حال حاضر اعتقاد بر این است که اگر تنها در حدود ۱ در صد از ذخایر متان از ذخایر هیدرات متان بازیافت شود ممکن است برای ایالت متحده به اندازه ای کافی باشد که ایالات متحده برای بر آوردن تقاضای انرژی خود برای هفت دهه آینده مشکل نداشته باشد بطور کلی سه روش برای تولید متان از این ذخایر هیدرات وجود دارد: ۱- کاهش فشار در مخازن برای مقید کردن فشار تعادل زیر گاز هیدرات.

۲- افزایش درجه حرارت مخزن بوسیله ی حرارت دادن تا درجه حرارت بالای مورد نیاز برای تعادل..

۳- علاوه برا این از گازهای جایگزین و یا مهارکننده مثل دی اکسید کرین و یا متانول که در ساختار هیدرات جایگزین متان یا تغییر در شرایط ثبات هیدرات مربوطه استفاده می شود {۴۰} اگر چه متان / گاز طبیعی هنوز از ذخایر هیدرات گاز در مقیاس تجاری تولید نشده است این جالب توجه است که در مدل MITEI   درگزارش  GPPA آینده گاز طبیعی این هنوز به عنوان یک رویکرد امیدوار کننده در نظر گرفته شده است که باید در

گاز هیدرات
گاز هیدرات گاز هیدرات در فرآ یند های جداسازی

ذخایر گازی:

مطالعات متعدد نشان می دهد که ساختار هیدرات گاز باید قابل توجه بالقوه به عنوان رسانه های ذخیره سازی گازهای مختلف باشد به عنوان مثال آن ها می توانند برای ذخیره سازی گاز طبیعی / هیدروژن و حمل و نقل استفاده شوند به عنوان واسط ذخایر سرد در سیستم های تحویه و غیره  . ذخیره سازی و حمل و نقل به شکل هیدرات های گاز دارای مزیت ایمنی برای فرآینده های مربوطه ، است و همچنین حجم فرآیند در مقایسه با روش های ذخیره سازی مرسوم مانند مایع پایین تر است. مطالعات دقیق اقتصادی نشان می دهد که هزینه ی سرمایه برای حمل و نقل گاز طبیعی به شکل هیدرات های گاز کمتز از تکنیک گاز طبیعی مایع (LNG) عمدتا به دلیل پایین بودن سرمایه گذاری در تجهیزات و زیر ساخت ها.

تفکیک دی اکسید کربن:

گرفتن دی اکسید کربن و جداسازی و تجزیه ی (ccs)آن به حوزه ی مهمی از تحقیقات که به سبک سازی دی اکسید کربن تیدیل شده است و این کار به صورت جهانی انتشار یافته است به طور تقریبی ۶۴درصد از اثرات گازهای گلخانه ای در اتمسفر به علت انتشار دی اکسید کربن می باشد  . به دلیل اینکه جداسازی و تفکیک دی اکسید کربن گرانترین مرحله از فرآیند تجزیه و جداسازی است (ccs) چالش بزرگ این است که ارزیابی و گسترش انرژِی مفید و تکنولوژی های دوستدار محیط زیست برای تسخیر کردن و کاهش دی اکسید کربن انجام شود در حالی که گازهای سوختی عموما شامل بیشترین مقداردی اکسید کربن و نیتروژن می باشد .

جداسازی و تفکیک دیگر گازهای گلخانه ای:

در کنار دی اکسید کربن و متان ، فرایند جداسازی هیدرات  برای انواع دیگر گازهای گلخانه ای بررسی شده است . به طور مثال هیدروژن سولفید ( H2S) ، سولفور هگزا فلوراید (SF6) و ۱و۱و۱و۳ تترا فلوئورو متان (R-13C 10A) . جداسازی هیدروژن سولفید از جریان های گازی یک امر وظیفه برای صنعت پتروشیمی است زیرا غلظت زیاد هیدروژن سولفید در جریان گازی ، امتحان بارش گوگرد جامد را در طی فرایند تولید گاز های ترش افزایش می دهد که این فرایند خسته کننده و نیازمند امکاناتی هست که مخصوصا در دمای بالاو فشار بالا می توانند کار کنند.

نتایج:

دراین ارتباط ما در بررسی برنامه های خود از تمرکز بر روی هیدرات های مشبک و نیمه مشبک برای فرآیند های جداسازی ، از جمله مطالعات تجربی در جداسازی گاز های گلخانه ای استفاده کردیم .جدا سازی هیدروژن و نیتروژن جز به جز کردن نفت و گار ، مراحل نمک زدایی، جداسازی مواد مختلف از زندگی موجودات زنده و جداسازی مایعات یونی از محلول رقیق آبی خود و راه حل های آن . مطالعات انجام شده تا به امروز نشان می دهد که یک میدان متنوع از پژوهش در زمینه های شیمی ، فیزیک ، زمین شناسی ، علوم زیست محیطی ، مهندسی زیست و فرآیند های دارویی انجام شده است .

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق گاز هیدرات در فرآ یند های جداسازی(اکسید کربن):
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 16
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *