تحقیق کلاس آموزش اصناف و بهداشت کارکنان مواد غذایی

ارتقای سطح دانش وپیشگیری از بیماریها از وظایف اولیه مراکز بهداشتی ودرمانی است که بر این اساس اولین اقدامات در آموزش بهداشت توسط سازمانهایی که با بیماری سل مبارزه می کردند معمول گردید. با توجه به تحولات علمی،فرهنگی ، اجتماعی واقتصادی جهان به تدریج فلسفه وهدف روش های آموزش بهداشت نیز تغییر کرد که با دگرگونی مفهوم تندرستی و وسعت یافتن آبعاد آن مفهوم آموزش بهداشت و هدفهای آن نیز گسترده تر و عمیق تر شده است . تحقیق تاثیر کلاسهای آموزش اصناف بر بهداشت کارکنان مواد غذایی در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

مقدمه

تحقیق کلاس های  آموزشی اصناف:

هدفهای اولیه آموزش بهداشت کمک به مردم درجهت پیشگیری از بروز مشکلات بهداشتی است تا موقعیت تندرستی خود رادربهترین سطح ممکن حفظ و در جهت ارتقاء سطح سلامت اعضای خانواده واجتماع خود فعالیت نمایند .به عبارت دیگر هدف آموزش بهداشت دستیابی به رفتارهای فردی وجمعی مناسب دررابطه با امور ومسائل بهداشتی وبطور اختصاصی طرح ریزی واجرای برنامه های آموزش بهداشت برای گروهها وقشرهای مختلف جامعه اس ت .درحال حاضر آموزش بهداشت مواد غذایی بطور پراکنده ازطریق رسانه های گروهی اجرا می شو د .آموزش صنوف از دیگر برنامه های است که دربهبود بهداشت مواد غذایی موثر اس ت .با توجه به اهمیت آموزش صنوف مختلف درارتباط با بهداشت مواد غذایی انتظار می رو، میزان مواد غذایی غیر قابل مصرف ونیز تعد اد مبتلایان به بیماریهای ناشی از مصرف اینگونه مواد کاهش یابدمطالعات متعدد نشان می دهد که آموزش بهداشت می تواند دربهبود آگاهی وعملکرد بهداشتی افراد جامعه نقش بسزایی داشته باشد.

 بیان مساله تحقیق کلاس های  آموزشی اصناف:

در این تحقیق تلاش شده است تا تاثیر کلاسهای آموزش اصناف بر بهداشت کارکنان مواد غذایی بررسی شود. لذا در ادامه تلاش می شود، بیان مساله، اهمیت و ضرورت، اهداف، سوالات، فرضیات، روش تحقیق، اصطلاحات پژوهش و پیشینه ذکر گردد.پیشرفت شگرف و عمیق در علوم و فنون گوناگون و تاثیرات آن در عرصه‌های مختلف و فعالیتهای اداری و خدماتی و موسسات و سازمان‌ها،نیاز به آموزش و بهسازی‌ نیروی انسانی شاغل در یک صنف را افزایش داده و آن را ضروری ساخته است.زیربنای توسعه‌ی کشورها  و آموزش اصناف در سازمان‌ها با خلاقیت و نوآوری منابع انسانی مرتبط است. آموزش در [اصناف]  از دیدگاه افراد آن برای بهسازی منابع انسانی مورد توجه قرار می‌گیرد.امروزه ساختن نظام [اصناف] مطلوب، کارآمد و پاسخگو تا حدود زیادی می‌تواند از طریق آموزش مبتنی‌ بر نیازهای امروز و آینده میسر گردد.تواناسازی نیروی انسانی در [اصناف]  از طریق اجرای‌ دوره‌های آموزش به‌ عهده دستگاههای اجرایی است که افراد هر صنف را برای‌ فعالیت‌های مختلف، آموزش دهند. همگان بر این باورند که سرمایه‌ی انسانی برای رشد [اصناف] از اهمیت ویژه‌ای‌ برخوردار است.

اصناف
آموزش اصناف و بهداشت کارکنان مواد غذایی

اهمیت و ضرورت تحقیق:

هدف تحقیق:

بررسی و شناخت تاثیر کلاس های اموزش اصناف بر کارکنان مواد غذایی

سوال تحقیق:

آیا کلاس های آموزش اصناف بر کارکنان مواد غذایی تاثیر دارد؟

فرضیه تحقیق:

کلاس های آموزش اصناف بر کارکنان مواد غذایی تاثیر معنادار دارد.

نتیجه گیری:

آموزشهای ارائه شده در آموزشگاه ها اگر چه توانسته است تغییرمحسوسی درمیزان آگاهی افرادایجاد نماید امادر وضعیت عملکرد افراد تاثیری نداشته است. این امر می تواند ناشی از شیوه نامناسب آموزش، زمان ناکافی یا غیرمناسب و یا عدم اعمال موضوعات آموزش داده شده در زمان نظارت توسط بازرسان باشد.

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق کلاس آموزش اصناف و بهداشت کارکنان مواد غذایی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 13
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *