کار تحقیقی رابطه ژنتیک و جرم در بزهکاری جوانان

کار تحقیقی رابطه ژنتیک و جرم در بزهکاری جوانان در قالب فایل ورد ۳۷ صفحه ای آماده ویرایش و پرینت میباشد . این تحقیق قابل استفاده برای دانشجویان حقوق و روانشناسی از نظر جرم شناسی بوده هدف از این مقاله بررسی رابطه بین ژنتیک و بزهکاری در جوانان است.در این تحقیق تلاش شده است تا بر اساس اطلاعات موجود پیرامون مساله جرم و مطالعات ژنتیکی به عمل آمده بر روی مجرمان، ارتباط بین جرم و بزهکاری با علم ژنتیک و وراثت بررسی شود.در ادامه به چکیده هایی از متون مقاله میپردازیم تا در صورت نیاز دانلود نمایید.

خلاصه هایی از متون کار تحقیقی رابطه ژنتیک و جرم در بزهکاری جوانان:

ریملند (۱۹۶۴) اشاره می کند که ساختمان شبکه ای ساقه مغز قسمتی از دستگاه اعصاب است که کمال و سلامت آن برای تلفیق و ترکیب ادراکات فعلی با حافظ نهایت اهمیت را دارد و تصور می کند که آسیب دیدن این قسمت از مغز ممکن است به صورت نارسائیهای کودکان آتیستیک بروز نماید. براساس برداشت او از بررسی گزارشهای علمی موجود، ریملند اضافه می کند که زیادی اکسیژن در اوایل کودکی ممکن است باعث صدمه دیدن ساختمان شبکه ای مغز شده باشد. چون بین افراد از حیث واکنش آنها در مقابل اکسیژن، تفاوت زیادی هست، ممکن است حتی میزان اکسیژنی که به طور طبیعی در جو وجود دارد از حد قابل تحمل پاره ای از نوزادان –  که درجه حمل آنها به طور ژنتیکی کم است –  بیشتر باشد.

رفتار پسیکوتیک : روان گسیختگی کودکی(عوامل مسببه):

درباره عواملی که باعث ایجاد اختلالات بزهکاری  شیزوفرنیکی می شوند اطلاعات زیادی نداریم، ولی دلایل موجود قویاً حاکی از آن است که در اینجا با مجموعه ای از رفتارها سروکار داریم که نوعی صدمه و آسیب دیدگی ارثی فعالیتهای دستگاه اعصاب مرکزی در ایجاد آنها نقش مهمی بر عهده دارد (۱۳). به این ترتیب، اگر چه ترسها و اشتغالات فکری خاص این بیماران بدون شک قالبهای رفتاری یاد گرفته شده ای هستند، واکنش بیش از اندازه و ناتوانی آنان از سازگاری با این ترسها به احتمال زیاد نتیجه نوعی پیش آمادگی ارثی یا ژنتیکی می باشد.شیزوفرنی دوران کودکی نوعی اختلال رفتاری است که دارای ابعاد پسیکوتیک بسیار عمیق می باشد. این اختلال از چند لحاظ مهم با آتیسم کودکانه آغازین فرق دارد ولی هنوز عده زیادی از محققین و متخصصین بالینی این دو اختلال را یکی یا بسیار نزدیک به همدیگر تلقی می کنند. بهترین داده های موجود حاکی از آن است که شیزوفرنی دوران کودکی دارای اساس ژنتیکی بوده و شروع و پیشرفت آن مستلزم نوعی تعامل یا همکاری بین عوامل نور و فیزیولوژیکی و محیطی می باشد. برای تائید این فرضیه که پدر یا مادر، به تنهایی یا به اتفاق یکدیگر، باعث ایجاد این مشکل می شوند دلیل چندانی در دست نیست. برعکس، بسیار احتمال دارد که وجود کودک عمیقاً آشفته ای در خانه روی تعادل خانواده و رفتار والدین نیز تأثیر مختل کننده ای داشته باشد.

بزهکاری
بزهکاری

بررسی جنون و مساله بزهکاری:

چینی ها، مصریها و یونانیها معتقد بودند که بیماریهای روانی بزهکاری مخصوصاً جنون، رابطه مستقیم با شیاطین و دیوهائی دارد که در درون شخص زندگی می کنند.اولین شناسائی و درمان اینگونه بیماریها تا آنجا که اطلاعی در دست است غارنشینان در حدود نیم میلیون سال قبل آغاز کردند آنان با سنگهای تیز و برنده یک قسمت از کاسه سر را به شکل دایره ای بیرون می آوردند تا ارواح خبیث که مسبب بیماری روانی  بزهکار بودند از سوراخ سر خارج شوند در بعضی از جمجمه هائی که از آن عهد یافت شده علامت بهبودی زخم در سوراخ دیده شده و نشان می دهد که بیمار پس از عمل جراحی مدتها زنده ماند و جراحت استخوان سر او التیام یافته است.

عقب ماندگی ذهنی از دیدگاه جرم شناسی:

سابقاً جرم شناسان معتقدند بودند که عقب افتاده ها به علت عدم موازنه شخصیت و نقص عقل، قدرت ایجاد روابط و سازش با دیگران را نداشته و به علت عدم انطباق در زندگی اجتماعی، اصول اخلاقی و مقررات اجتماعی را رعایت نمی کنند و در مظان ارتکاب جرائم مختلف قرار دارند.اخیراً جرم شناسان عقاید مذکور را رد کرده و معتقدند که عقب ماندگی ذهنی عامل اصلی ارتکاب جرم نیست اگر عقب افتاده ها تحت حمایت، هدایت و راهنمائی قرار گیرند مرتکب جرم نشده و از بروز حالت خطرناک نیز پیشگیری به عمل می آید. و بسیاری از جرائم بزهکاری از قبیل تقلب، جعل، کلاهبرداری نیاز به هوش و ذکاوت دارد که عقب افتاده ها از آن محروم هستند. عقب افتاده ها که شخصیت تلقین پذیر دارند آلت دست مجرمین با هوش قرار گرفته و جرائم مختلفی را مرتکب می گردند و مجرمین عقب افتاده زودتر از مجرمین باهوش دستگیر می شوند.

تأثیر عدم رشد و بیماری ها: انتقال دهنده های عصبی:

انتقال دهنده های عصبی ترکیب های شیمیایی اند که انتقال تکانه های الکتریکی را در درون مغز فراهم می آورند و بنیانی برای پردازش اطلاعات مغزی اند.به همین صورت،آن ها شالوده ی تمامی انواع رفتار،از جمله رفتار جامعه ستیز بزهکاری،می باشند. حدود سی پژوهش پیوستگی بین انتقال دهنده های عصبی و رفتار جامعه ستیز را بررسی کرده اند. این پژوهش ها،دست کم به طور محتاطانه،بر این نظراند که سطوح سه انتقال دهنده ی عصبی متفاوت ممکن است با رفتار جامعه ستیز همبسته باشد:سروتونین، دوپامین و نوراپی نفرین.بیش تر این پژوهش ها از اواخر دهه ۱۹۸۰ منتشر شده اند ؛به گونه ای که ،این حوزه پیشتاز پژوهش مربوط به زیست شناسی و جرم است.

دیگر عناوین کار تحقیقی رابطه ژنتیک و جرم در بزهکاری جوانان:

 • روش های بررسی شده در تأثیر استعدادهای ارثی
 • علل فردی بزهکاری(عوامل جسمی و ذاتی: ارث و بزهکاری)
 • نظرات پزشکی  در زمان قدیم
 •  اقسام عقب ماندگی ذهنی
 • عقب ماندگی ذهنی ژنیک و جرم
 • بررسی اجزای زیست شناسانه ی رفتار واداشتی محیط بزهکاری
 • عوامل زیست شنا سانه و رفتار بزهکارانه
 • وراثت و عامل RH و ازدیاد کروموزوم y و x
 • بررسی سندروم کلاین فتر (kleinfelter syndrome) و سندروم ترنر (Turner syndrome)
 • منگولیسم (mongolism) یا سندرم داون (down’s syndrome)
 • اختلاات کروموزومی و اثرات آن
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش کار تحقیقی رابطه ژنتیک و جرم در بزهکاری جوانان:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 37
قالب: فایل word
توضیحات: فهرست و منبع دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *