کارآموزی کامپیوتر رشته مهندسی کامپیوتر

از فعالیت های  کامپیوتری دانشگاه علمی کاربردی بندر لنگه  می توان به ارائه خدمات کامپیوتری و تعمیر قطعات کامپیوتر اشاره کرد .این مرکز در ساختمانی به متراژ ۵۲۰متر مربع پیاده سازی شده است. بدین معنی که در قسمت کامپیوتر ، آنجا به دو قسمت تقسیم شده است ،بخش فنی که برای اسمبل کردن و تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری کامپیوتر های مراجعین اختصاص داده اند .این شبکه به یک کامپیوتر دیگر به نام server  متصل است، این server از لحاظ میزان حافظه و برنامه های کاربردی ارتقاء داده شده است و اما بخش دوم این مرکز مربوط به امور منشی گری وحسابداری شرکت می باشد .بخش خدمات ۴ کارمند دارد.البته مسئول این مرکز خودشان در بخش خدمات در حال فعالیت می باشند.حال کامپیوترهایی که وارد بخش خدمات می شود بسته به نوع خدماتی که قرار است روی آن ها انجام گیرد به یک یا دونفر از کارمندان سپرده می شود .

.کارآموزی کامپیوتر رشته مهندسی کامپیوتر در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد

 کارآموزی کامپیوتر رشته مهندسی کامپیوتر را در فیلم زیر مشاهده نمایید:

انواع خدمات بخش کامپیوتری:

 • )ارتقا سیستم)
 • طراحی صفحات وب وثبت در اینترنت
 • برنامه نویسی
 • آموزش کامپیوتر
 • شبکه کردن سیستم
 • تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری
 • اسمبل کردن (مونتاژ)

انواع خدمات بخش اینترنتی:

 • خطوط ADSL
 • بازی های تحت شبکه
 • تایپ / پرینت / اسکن / رایت
 • فروش نرم افزار / کارت اینترنت / کارت تلفن

 خرید و تعمیر قطعات کامپیوتر/ارتقا سیستم:

 1. طراحی صفحات وب وثبت در اینترنت
 2. برنامه نویسی
 3. آموزش: شامل نصب ویندوز، اسمبل کردن ،زبان های برنامه نویسی
 4. شبکه کردن: این شرکت  شبکه کردن مراکز کافی نت را انجام می دهد و با نصب نرم افزار Gameport یک سری امکانات را به آن مرکز ارائه می دهد.
 5. تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری: این شرکت برای تعمیر قطعات مختلف از کادر مجرب خود بهره می برد.
 6. اسمبل کردن( مونتا ژ): چون این شرکت فروش سیستم های کامپیوتری را نیز انجام می دهد، پس لازم است یک سیستم را به نحوی که مشتری مدنظر دارد، آماده کند و نرم افزارهای مختلف را نیز برروی آن نصب کند.

فعالیت در شرکت :

امروزه در اکثر ادارات و مراکز شبکه های کامپیوتری وجود دارند، که برای اشتراک گذاری منابع، داده ها و اسناد اداری و ارتباط بخش های مختلف با هم استفاده می شوند.بخش های کامیپوتر  (کافی نت) دارای یک شبکه محلی LAN کوچک است که حدودا ۷ کامپیوتر به طور مستمر با هم در ارتباط هستند. یک هاب HUB هم در این شبکه وجود دارد و از توپولوژی ستاره برای ارتباط با هم استفاده می کنند.مسلما نگهداری شبکه و ایجاد محدودیت دسترسی برای برخی کاربران در شبکه هر چند کوچک مستلزم داشتن مهارت، تجربه و امکانات نرم افزاری و سخت افزاری خاص است.وجود یک شبکه محلی در مکان کارآموزی باعث شد تا به تجربیات من در ضمینه ایجاد ارتباط و کنترل محدودیت های دسترسی و اشتراک گذاری منابع افزوده شود و کمک شایان ذکری به افزایش اطلاعات من در این ضمینه باشد.

کامپیوتر
کامپیوتر

 دادن آدرس IP:

آدرس IP، نشامی هر کامپیوتر در شبکه است. کامپیوتر ها از طریق این نشانی است که یکدیگر را در شبکه پیدا می کنند. در هر شبکه، آدرس IP هر کامپیوتر باید منحصر به فرد و غیر تکراری باشد. درباره IP و آدرس دهی از ایم طریق، زیاد می توان صحبت کرد، فقط ذکر این نکته را لازم می دانم که آدری IP در واقع یک شماره چهار قسمتی است. هر قسمت، عددی از صفر تا ۲۵۵ است که با علامت نقطه از قسمت بعدی جدا می شود. مثلا ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱ یک آدرس IP است. مفهوم دیگر subnet mask است. در یک شبکه کوچک Subnet mask  همیشه ۲۵۵٫۲۵۵٫۲۵۵٫۰ تعیین می کنیم. در یک شبکه کوچک، برای تمام کامپیوتر ها سه قسمت اول آدرس IP را یکسان می گیریم و فقط قسمت چهارم را برای هر کامپیوتر عدد متفاوتی در نظر می گیریم. مثلا در کامپیوتر اول آدرس ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱ در کامپیوتر دوم آدرس ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۲ و به همین ترتیب در بقیه کامپیوتر ها قسمت چهارم آدرس IP را عدد متفاوتی می دهیم.

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش کارآموزی کامپیوتر رشته مهندسی کامپیوتر:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 44
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *