کارآموزی بررسی سیستم حسابداری اداره تامین اجتماعی

امروزه یکی از موضوع های مورد توجه کشورها ، تحقیق عدالت اجتماعی ، برابری و دستیابی به امکانات اجتماعی و اقتصادی است عدالت و برابری اجتماعی موضوعی نیست که فقط کشورهای سوسیالیستی مطرح شده باشد ، بلکه تعامل های سرمایه گذاری در این خصوص مصمم ترند و این امر پایدار تحقق یافته است . کارآموزی بررسی سیستم حسابداری اداره تامین اجتماعی در نوع فایل ورد آمادهبرای ویرایش و پرینت میباشد.

سیستم حقوق و دستمزد :

سیستم حقوق و دستمزد به منظور محاسبه حقوق و خالص دریافتی ماهانه کارکنان براساس اطلاعات حقوقی و تغییرات ماهانه و همچنین تامین نیازهای اطلاعاتی واحد های حسابداری مالی و ارائه گزارشات مورد نیاز سازمانهای زیربط نظیر اداره مالیاتها و سازمان تامین اجتماعی طراحی و تدوین گردیده است .دراین سیستم به منظور ایجاد انعطاف در پردازش اطلاعات ، امکان تعریف و هدایت و کنترل خارجی عملیات موثر در محاسبه حقوق و سایر پرداخت ها و کسور از طریق تغذیه پارمترها و کدهای اجرایی متنوع پیش بینی گردیده و مجموع این گونه پارمترها ی اجرایی در جداول مختلف سیستم نگهداری می گردد . از پارمترها ی تعیین کننده در سیستم حقوق و دستمزد می توان کارکردها ،جداول ، ضرایب مالیاتی ، پرداختها و کسور رانام برد .

گزارشات آماری و نموداری:

اکنون می خواهیم طریقه وارد کردن به سیستم ومحاسبه حکم حقوقی یکی از کارکنان به طور مثال توضیح داده شود .

مثال : خانم رقیه لرکی یکی از کارمندان تامین اجتماعی با مشخصات پرسنلی و حقوقی به شرح زیر می باشد که اطلاعات به شرح ذیل ثبت می گردد .

شماره کارمندی ۲۸۰۰۵۹

نام : رقیه       نام خانوادگی : لرکی        نام پدر: خداداد     شمار شناسنامه : ۴۳۷

محل تولد :………..     مدرک تحصیلی : دیپلم        رشته تحصیلی : علوم تجربی

شماره پست سازمانی : ۳۷۵۹۰۶۶۰۳     کارمند : نام نویسی و حساب های انفرادی

واحد سازمانی : …………….       خدمات قابل قبول در سال ۸۵ : ۱۲ ماه

گروه : ۹    تاریخ استخدام : ۶/۴/۱۳۷۹      تاهل : متاهل    تعداد فرزندان :-

ضریب افزایش سنواتی : ۵%

حقوق و فوق العاده ها :

حقوق مبنا : ۳۹۹۵۲۰         فوق العاده سختی کار    –        افزایش سنواتی : ۷۰۱۴۴

۶۶۴ /۴۶۹

حق فنی –       فوق العاده شغل : ۴۵۹۴۴۸        فوق العاده بدی آب و هوا : ۲۴۹۵۱۸

فوق العاده سرپرستی –      فوق العاده محرومیت ۱۳۹۸۳۲     فوق العاده تخصصی –

فوق العاده محل خدمت  –    تفاوت تطبیق : ۸۸۸/۵۷۰     فوق العاده مرزی –

فوق العاده جذب : ۴۲۰۰۰۰    هزینه آب و برق :۱۵۷۳۰۰                           کمک هزینه عائله مندی –       راهبری  –     کمک هزینه اولاد  –                        فوق العاده مسکن :۱۷۰۰۰۰    افزایش فوق العاده شغل      حق مشاوره    –

فوق العاده ویژه :۲۷۹۳۶۰                                           فوق العاده تعدیل : ۲۷۲۴۰۰

۴۱۰/۱۸۸/۳

حسابداری
حسابداری

با توجه با اطلاعات فوق کاربر این اطلاعات به شرح زیر وارد سیستم حقوق و دستمزد می کند :

در قسمت اطلاعات پایه در منوی تعریف کد های حقوقی اطلاعات حقوقی پرداخت ها و کسورات حقوقی از جمله حقوق افزایش سنواتی – فوق العاده شغل – فوق العاده تخصصی و اضافه کاری و کسورات ثابت – وام اضطراری – وام کارکنان و بیمه بیکاری و مالیات ، بیمه عمر و حوادث را وارد می نماییم .در قسمت اطلاعات حسابداری پایه و در منوی خلاصه اطلاعات پرسنلی اطلاعات حسابداری مربوط به پرسنل را وارد می نمایمکه شامل اطلاعات به شرح زیر می باشد در قسمت عملیات و در منوی اطلاعات گروهی اطلاعات شامل وام های پرداختی و پرداختها به صورت نامستمر به کارکنان پرداخت می گردد و در این قسمت وارد می شود .در همان قسمت ( عملیات ) و در منوی اطلاعات حقوقی فردی ، اطلاعات حقوقی فرد شامل حقوق ، افزایش سنواتی ، بدی آب و هوا و غیره در این قسمت وارد می شود . در قسمت عملیات و در منوی صندوقهای ذخایر اطلاعات مربوط به حق اشتراک صندوق کارگشایی سهم کارمند و سازمان و همچنین بیمه عمر و حوادث کارکنان وارد می شود .پس از وارد کردن اطلاعات حقوقی و پرسنلی در قسمت محاسبات ماهیانه ، عملیات محاسبه حقوق و مزایای کارمند به صورت سیستماتیک و اتوماتیک اطلاعات را از قسمت اطلاعات پایه و عملیات در یافت نمود و خود اقدام به محاسبه حقوق کارکنان می نماید . پس از انجام عملیات محاسبه در قسمت گزارشات جاری می توان گزارشاتی از جمله فیش حقوق ، لیست عملیات ، لیست پرداخت بانک ، لیست وام ها، لیست بیمه ، لیست خلاصه پرداخت و کسور ، گزارش صندوق ها و ذخیرها را می توان تهیه کرد .حقوق ودستمزد شامل دوقسمت پرداخت ها و کسورات می باشد که به طور مثال در مورد هرکدام به شرح زیر توضیح خواهد شد .

اطلاعات پایه :

این بخش شامل آن دسته از پارمترها ، اطلاعات ، تعاریف و پرونده های سیستم است که به عنوان اطلاعات اصلی و پایه ای سیستم مبنای تمامی محاسبات و گزارشات در طی ماههای محاسباتی مختلف قرار می گیرند . بنابراین تمامی اطلاعات مورد نیاز سیستم می بایست بطور دقیق تهیه ، تعریف و وارد کردند ، در غیر این صورت نمی توان انتظار اخذ نتایج درست از سیستم راداشت . همچنین پس از راه اندازی و در هر ماه محاسباتی نیز هر گونه اطلاعات پایه ای جدید و یا تغییر اطلاعات پایه مانند اطلاعات پرسنلی یک فرد جدید الاستخدام ، تعریف پرداخت و یا کسور جدید و یا اصلاح جداول وام و امثال آن رامی بایست در این قسمت وارد نمود . این بخش شامل قسمت های زیر است :

تعریف کدهای حقوقی :

در سیستم حقوق و دستمزد تمامی پرداخت ها ، کسور ، و وام بصورت پارمتر یک بوده و توسط کاربر سیستم قابل تعریف و تغییر می باشند به این ترتیب که هر پرداخت ، کسور یا وام بایک کد ۴ رقمی و سایر پارمترهای قابل تعریف می باشند . ایجاد  واصلاح :هرگاه بخواهیم که حقوقی جدیدی رادر سیستم تعریف کنیم ویا اینکه پارمترهای تعریف پرداختی را تغییر دهیم و یااصلاح کنیم از این استفاده می کنیم .

فهرست مطالب کارآموزی بررسی سیستم حسابداری اداره تامین اجتماعی:

 • آشنایی با تامین اجتماعی و هدف از تاسیس
 • تشریح روند کار
 • تشریح وظایف واحدهای مختلف و ارائه خدمات
 • تشریح وظایف واحد حسابداری
 • قسمت امور بیمه شدگان
 • قسمت بازرسی
 • قسمت حسابداری
 • قسمت اجرائیات
 • قسمت اموراداری و خدمات
 • سیستم های واحد حسابداری
 • سیستم حقوق و دستمزد
 • تعریف جداول محاسباتی
 • خلاصه اطلاعات پرسنل
 • پرداخت و کسور ترکیبی
 • اطلاعات حقوقی گروهی  و فردی
 • گزارشات متمم
 • گزارشات آماری و نموداری
 • وام کارگشایی
 • صورت مغایرت بانکی
 • مشمولین قانون تامین اجتماعی حسب ماده  ۴
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش کارآموزی بررسی سیستم حسابداری اداره تامین اجتماعی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 37
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *