پایان نامه پیت زدایی ایمنی و بهداشتی

پروژه تولیدی فیبر نیمه سنگین با دانسیتۀ (MDF) یکی از طرح های جانبی شرکت توسعه نیشکر می باشد که در ابتدای سال ۱۳۸۵ با نام تخته صنعتی فرآوران ظریف خوزستان به شماره ۲۳۹۳۳ در اداره ثبت شرکت های اهواز به ثبت رسیده است مطالعات اولیه این طرح در سال ۱۳۷۲ آغاز و نهایتاً قرارداد اصلی به منظور اجراء فی ما بین شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی و موسسه جهاد تحقیقات در سال ۱۳۷۹ منعقد گردید. موضوع فعالیت این شرکت تولید تخته فیبر با دانسیته متوسط MDF از ضایعات نیشکر(باگاس) با ضخامت ۳۰-۸ میلی متر می باشد تامین کننده اصلی ماشین آلات تولیدی که با توجه به تکنولوژی تجهیزات آن در ایران بی رقیب و در جهان با توجه به ظرافت تولید یک صد هزار تن تخته در سال (۱۳۲هزار متر مکعب) و استفاده از باگاس بعنوان ماده اولیه منحصر بوده شرکت فنلاندی Metso می باشد. پایان نامه بررسی وضعیت واحد پیت زدایی از لحاظ مسائل ایمنی و بهداشتی در قالب فایل ورد به همراه منبع آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

مقدمه پایان نامه وضعیت واحد پیت زدایی:

باگاس اصلی ترین ماده خام به منظور تولید MDF  بوده که از طریق آسیاب کارخانه شکر تامین گردیده و سپس بوسیله سیستم انتقال دهنده به سمت واحد پیت زدایی کارخانه MDF هدایت می شود به منظور جداسازی هرگونه اشیاء فلزی احتمالی همراه باگاس سیستم مگنت در مسیر استحصال باگاس به سوی واحد پیت زدایی تعبیه گردیده است. باگاس ورودی در ابتدا توسط نقاله های توزیع کننده وارد دستگاه های دیپیتر شده تا عملیات جداسازی پیت از باگاس انجام شود.مجموعه کارخانه ی MDF به منظور تولید تخته صنعتی از باگاس در استان خوزستان تاسیس شده است. برای این مجموعه باگاس خام به عنوان مواد اولیه، از کارخانه شکر مجاور آن تامین می گردد.  اولین واحد مرتبط با مجموعه کارخانه MDF، واحد مغزگیری باگاس می باشد.

 

پیت زدایی
پیت زدایی بهداشتی

 

 شرح فرایند:

هدف از طراحی و ساخت این واحد، جداسازی فیبر از پیت و سایر مواد موجود در باگاس جهت استفاده در مجموعه  MDF می باشد. عمل جداسازی، توسط دستگاههای دی پیتر (Depither) عمودی انجام می شود. با توجه به میزان مواد ورودی به کارخانه، جهت جداسازی پیت، از ۶دستگاه دی پیتر با ظرفیت ۱۳تن در ساعت استفاده شده است. همچنین یک دستگاه دی پیتر نیز به عنوان دستگاه کمکی (Stand by) در کارخانه نصب گردیده است. بدین ترتیب کارخانه با ۷ دستگاه دی پیتر، که در دو ردیف ۳و ۴تایی چیده شده اند، احداث گردیده است.  کنترل این واحد به صورت مستقل از سایر واحدها بوده و توسط تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری مستقر در اتاق کنترل و اتاق MCC انجام می شود. از جمله تجهیزات کنترلی این واحد یک دستگاه PLC می باشد که با مونیتور کردن کل کارخانه امکان نظارت صحیح و کنترل سریع کلیه تجهیزات را فراهم می آورد.

 

فهرست مطالب پایان نامه بررسی وضعیت واحد پیت زدایی:

عنوانصفحه
مقدمه۴-۱
فصل اول۹-۵
۱-۱ تاریخچه شرکت
۲-۱- واحد پست زدایی
۳-۱- خط تولید تخته فیبر با دانسیته متوسط
فصل دوم۱۴-۱۰
۱- معرفی واحد پیت زدایی
۲- شرح فرایند
۲-۱ حمل باگاس
۲-۲مغزگیری باگاس
۲-۳ انبار اضطراری
۳- شرح عملکرد مجموعه۱۶-۱۴
فصل سوم
وظیفه کارورز در واحد۱۷
معرفی شغل ایمنی و بهداشت در واحد۱۸
شرح وظایف۱۹
فصل چهارم
وظیفه مدیریت در امر حفاظت۲۵-۲۰
فصل پنجم
بررسی حوادث در کارگاه ها۳۹-۲۶
۵-۱ تحقیقات آماری
۵-۲ بررسی جنبه های روانی و فیزیولوژیکی کارگران
۵-۳ فعالیت های تبلیغاتی و آموزشی
۵-۴ سازمان و تشکیلا حفاظتی
۵-۶ زیان های وارده در اثر حادثه
فصل ششم
۶-۱ بررسی کارگاه از لحاظ رعایت اصول ایمنی و بهداشت۴۴-۴۰
۶-۲ وضعیت بهداشتی کارگاه
۶-۳ مشکلات جاری موجود در کارگاه
فصل هفتم
بررسی خطرات موجود۴۸-۴۵
ایمنی وسایل انقال نیرو۴۹-۴۸
خطر وسایل مکانیکی انتقال نیرو۵۳-۴۹
الف ـ نکات ایمنی و طراحی ماشین۵۴
ب ـ نکات ایمنی در طراحی کارگاه۵۴
ج ـ نکات ایمنی مربوط به متصدی دستگاه۵۶-۵۵
خطرات و راه دهای پیشگیری۵۸-۵۶
خطر برق گرفتگی و سوختگی و راه های پیشگیری۶۹-۵۸
بررسی نور در کارگاه ها۷۴-۶۹
بررسی خطرات ناشی از سر و صدا۷۷-۷۴
حریق و راههای پیشگیری۹۱-۷۸
پیشنهادات۹۴-۹۲
منابع۹۵
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پایان نامه پیت زدایی ایمنی و بهداشتی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 116
قالب: فایل word