پروژه Flash MX 

امروز Flash MX  یکی از موفق ترین  فناوری ها  و تکنولوژی های موجود در شبکه میباشد. وب سایت های خاص از گرافیک کارآمد آن برای تبلیغات خود استفاده می کنند ، استودیوهای تصویر سازی مهم ، کارهای خود را با متحرک سازی FlashMX  انجام می دهند و بازی های    on-line  و سایت‌های آموزشی ، اطلاعات ارزشمندی را با فناوری تبادلی flash  به کاربران خود ارائه می نمایند . پروژه Flash MX در قالب فایل ورد آمادهد برای ویرایش و پرینت میباشد.

استفاده از چندین لایه راهنما:

یک لایه راهنما (guide layer)  می تواند بر چندین لایه تحت راهنما (guided layer)  اثر گذاشته و حرکتهایی را ایجاد کند که همگی از یک مسیر تبعیت می کنند .  این کار برای تولید انیمیشن هایی که در آنها تعداد زیادی شیء باید در یک مسیر حرکت کنند مناسب است مانند رژه سربازان ، حرکت گلبولهای قرمز خون از درون سرخرگ ، شلیک متوالی گلوله از یک تفنگ و حرکت یک گله گوسفند با اینکه هر نمونه ممکن است تغییر کند ولی ما مسیر حرکت عمومی همگی نمونه ها را در یک لایه راهنما کنترل می کنیم . مثلاً تعداد زیادی عکس می توانند از طریق یک لایه راهنما در صحنه به حرکت درآیند . لایه راهنما ، مسیر حرکت آنها را در صحنه تعیین می کند .                     هر کدام از عکس ها می توانند تغییرات مختصری در لایه های تحت راهنمای مختلف داشته باشند . با تغییر مسیر در لایه راهنما ، تمامی عکس ها نیز تغییر مسیر  خواهند داد . استفاده از یک لایه راهنما برای هدایت تعداد زیادی نمونه،   مثالی از ساخت انیمیشن های پیچیده  از قسمتهای بسیار ساده است .

ساخت یک مسیر حرکت بسته:

۱- یک سمبل گرافیکی ساخته و نمونه ای از آن را در صحنه قرار دهید .

۲- با کلیک روی شمایل Add Motion Guide  در قسمت پایین لایه ها ، یک لایه راهنما بسازید . لایه راهنمای جدید ظاهر و لایه اول تبدیل به لایه تحت راهنما(guided layer)  می شود .

۳- در لایه راهنما یک بیضی خالی رسم کنید .

۴- در هنگام انتخاب ابزار Arrow ، حتماً گزینه Snap to point‌ فعال باشد و سپس نمونه سمبل را از نقطه ثبت (Registration point) آن گرفته و روی مسیر بیضی شکل قرار دهید .

۵- به هر دو لایه تعدادی فریم اضافه و در فریم آخر لایه تحت راهنما ، یک فریم کلیدی ایجاد نمایید .

فریمهای کلیدی اول و آخر برای رسیدن به یک انیمیشن حلقه ای یکسان می مانند.

۶- فریم میانی را از لایه تحت راهنما انتخاب و یک فریم کلیدی جدید در آن  وارد کنید . نمونه خود را در این فریم میانی انتخاب کرده و در نقطه مقابل  روی بیضی قرار دهید .

۷- تمامی فریم های بین این سه فریم کلیدی را انتخاب و از پنل property inspector  ، گزینه Motion tween  را انتخاب کنید .

۸- نمونه خود را با ماوس در فریم آخر از نقطه ثبتش گرفته و کمی عقب تر از مکان آن در فریم اول قرار دهید . دقت کنید که نقطه ثبت نمونه حتماً باید روی مسیر بیضی باشد .

 Flash MX 
Flash MX

دکمه های نامرئی (Invisible Buttons):

در flash می توانیم چهار فریم کلیدی یک دکمه را برای چگونگی نمایش آن  درچهار وضعیت : Down , over , up  و hit تعیین کنید . وضعیت up مشخص می کند که دکمه در حالتی که نشانگر ماوس روی آن نیست ، چگونگی به نظر بیاید .  وضعیت over  تعیین می کند که دکمه در زمانی که نشانگر ماوس روی آن است چه شکلی داشته باشد . در وضعیت Down مشخص می شود که شکل دکمه در زمان فشرده شدن کلید ماوس روی آن چگونه باشد . و ضعیت Hit تعیین کننده محدود هدف یا فعال (hit area)  دکمه است .

ارتباط از طریق مرورگر شبکه (Web Browser):

Flash از طریق دستور getURL  در پنل Actions می تواند به مرورگر شبکه متصل شود . این دستور خیلی شبیه به دستورA HREF > > در HTML است که در آن ، URL یک وب سایت ، مثلاً بصورت http:/www.domainname.come/directory مشخص می شود .از یک URL  مطلق (یعنی آدرس کامل به یک فایل خاص) برای اتصال به هر سایت ،  یا URL نسبی (آدرسی به یک فایل که در رابطه با شاخه جاری تعریف شده است) ‌برای اتصال به فایل‌های روی سخت دیسک یا لوح نوری خود استفاده کنید .   همچنین getURL ، راههای دیگری برای هدف گیری قابهای مختلفی که   درون پنجره مرورگر یا در پنجره های جدید آن می سازید فراهم می کند .  می توانید فیلمهایی بسازید که بین این قابها و پنجره‌ها پیمایش کرده و آنچه را که  در هر کدام بارگذاری می شود ، کنترل نمایند .

استفاده از عنصر صدا:

پیوست نمودن یک فایل صدا به یک فریم کلیدی در خط زمان ، راه ساده ای برای افزودن صدا به فیلم ما است . دو راه کلی برای تلفیق صدا به خط زمان وجود دارد : استفاده از گزینه Event Sync برای پخش یک صدا در وضعیت Down از سمبل دکمه و استفاده از گزینه Stream Sync برای همزمان کردن یک صدا با انیمیشن .

اگر می خواهید در هنگام پخش صدا بر آن کنترل داشته باشیم مانند تغییر شدت  یا پخش آن در بلند گوی چپ یا راست یا شناسایی تعداد ثانیه های پخش صدا ،   باید به سراغ عنصر صدا برویم .

عنصر صدا یک دسته تعریف شده در flash‌ است که وال های آن نحوه پخش و    ویژگی های زمان پخش آن را کنترل می کنند .

ایجاد یک عنصر صدای کلی:

۱- فریم اول از خط زمان را انتخاب کرده و پنل Actions را باز می کنیم .

۲- دستور Actions> Variable> set variable  را انتخاب می کنیم .

۳- در کادر Variable ، نام عنصر صدای جدید خود را وارد نماییم .

۴- در کادر value کلیک نموده ، دستور objects> Movie >Sound> new Sound  را انتخاب و کادر انتخاب Expression  را فعال کنیم .

تابع سازنده new sound()  در کادر value ظاهر می شود . در این تابع  شاخصی اختیاری وجود دارد که یک برش فیلم را مشخص می کند . این برش فیلم دارای اصواتی است که توسط عنصر صدا کنترل می شوند .

نوشتن مطلب در دکمه ها و وارد شدن به وب سایت :

ما در این پروژه مطالبی را که در دکمه های کوروش بزرگ یا ذوالقرنین و یا پیشینه پرچم ایران وجود دارد در محیط microsoft front page تایپ کرده ایم .برای این کار ابتدا محیط frontpage را باز می کنیم و در قسمت index.htm ، مطلب مورد نظر را می نویسیم و برای تغییر رنگ نوشته می توانیم از گزینه font color استفاده می کنیم و از منوی file گزینه save as را انتخاب کرده و در مسیر یک درایو را انتخاب می کنیم و در قسمت file name نامی را انتخاب می کنیم . مثلاً f.html را و بعد آن را save می کنیم .از محیط frontpage‌خارج شده و به محیط flash آمده و یک صفحه جدید ایجاد می کنیم و درون آن یک دکمه می سازیم و سپس دکمه را در همان درایوی که مطالب front page  را ذخیره کردیم ، ذخیره می کنیم و سپس یک new folder   ایجاد کرده و آن دو دکمه را که ساخته بودیم را در آن قرار می دهیم .سپس به محیط flash بر می گردیم و سپس new folder را باز می کنیم و در  قسمت  get url آدرس صفحه front page یعنی همان f.html را می نویسیم و سپس برای   دیدن نتیجه به منوی control رفته و گزینه text movie  را کلیک می کنیم .

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پروژه Flash MX :
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 44
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *