پروژه کنترل تطبیقی مدل مرجع

در این تحقیق و پروژه کنترل تطبیقی مدل مرجع مورد بررسی قرار می­گیرد در قالب فایل word در ۵۹ صفحه آماده ویرایش میباشد. این پژوهش قابل استفاده برای دانشجویان فنی مهندسی و مکانیک میباشد.در ادامه به بررسی خلاصه و چکیده ای از عناوین و متون قرار گرفته در تحقیق اصلی میپردازیم. برای تهیه نسخه کامل آن از باکس انتهای صفحه برای دانلود اقدام نمایید.

چکیده هایی از پروژه کنترل تطبیقی مدل مرجع:

معرفی سیستم در پروژه :

در این پروژه کنترل تطبیقی مدل مرجع مورد بررسی قرار می­گیرد. در این نوع سیستم­ها رفتار مطلوب سیستم به کمک یک مدل مشخص می­شود. پارامترهای کنترل کننده بر مبنای خطایی تنظیم می­گردند که تفاوت بین خروجی­های سیستم حلقه بسته و مدل است. سیستم­ها تطبیقی مدل مرجع در اصل برای سیستم­های زمان پیوسته قطعی ارائه شده­اند و در ادامه به سیستم­های زمان گسسته و سیستم با اغتشاش­های اتفاقی تعمیم داده شده است مدل مرجع و کنترل تطبیقی مورد استفاده در این پروژه به صورت زیر می­باشد.

کنترل تطبیقی مدل مرجع
کنترل تطبیقی مدل مرجع

روش نرمالیزه شده گرادیان(Normalized MIT Rule):

در روش قبلی مشاهده گردید که پایدار ماندن سیستم، همگرایی پارامترها و ردیابی مدل مرجع به شدت به دامنه سیگنال ورودی وابسته است و برای رفع این مشکل از الگوریتم­های نرمالیزه شده استفاده می­کنیم ,سیگنال کنترلی، سرعت همگرایی پارامترها و سیگنال خروجی سیستم در قسمت­های زیر و برای دو ورودی سینوسی و پله بررسی شده است.

طراحی MRAS پایدار بر اساس تئوری Passivity(برای مسئله تطابق بهره):

سیستمها از دو دیدگاه قابل توصیف هستند: یکی از دید درونی یا فضای حالت و دیگری از دید برونی یا ورودی-خروجی. روش فضای حالت بر توصیف جزئیات ساختار درونی سیستم استوار است. در روش ورودی-خروجی، سیستم به صورت جعبه سیاهی در نظر گرفته می شود که ورودی را به خروجی انتقال می­دهد. در این قسمت طراحی MRAS پایدار را از دیدگاه ورودی-خروجی و برای مسأله تطابق بهره بررسی می­کنیم.

نتایج ورودی سینوسی:

  • با افزایش ، دامنه سیگنال کنترلی افزایش می­یابد ولی این افزایش شدید نمی­باشد. همچنین نوساناتی که در خروجی با افزایش این پارامتر مشاهده می­شود در این قسمت وجود ندارد که این نشان دهنده پایدار ماندن سیستم با افزایش این پارامتر است.
  • پارامترهای کنترلر حتی اگر به مقادیر نامی خود نرسند، مقداری کراندار خواهند بود و یا اینکه حول مقدار نامی نوسان می­کنند.
  • چنانچه مقدار کوچک باشد، با وجود پایدار ماندن سیستم، پاسخ سیستم به شدت کند خواهد بود.

دیگر عناوین :

  • طراحی MRAS پایدار بر اساس پایداری لیاپانوف
  • بررسی اثر افزایش دامنه ورودی بر روی پاسخ سیستم
  • بررسی عملکرد سیستم در برابر تغییر پارامترهای سیستم
  • ورودی مربعی در مدل مرحع
  • بررسی عملکرد سیستم حلقه بسته با اعمال اغتشاش

 

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پروژه کنترل تطبیقی مدل مرجع:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 59
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *