پروژه کامپیوتر رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار

پروژه و تحقیق کامپیوتر رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار در قالب فایل ورد ۴۴ صفحه ای آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.این پروژه تمامی نرم افزار ها و سیستم جدید,توسعه سیستم,ترسیم سیستم مورد بررسی قرار میدهد و در ادامه به چکیده ای از عناوین و مباحث مقاله میپردازیم تا در صورت نیاز از باکس انتهای صفحه دانلود نمایید.

عناوین و مباحث پروژه کامپیوتر رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار:

امروز Flash MX  یکی از موفق ترین  فناوری ها در شبکه کامپیوتر است . وب سایت های خاص از گرافیک کارآمد آن برای تبلیغات خود استفاده می کنند ، استودیوهای تصویر سازی مهم ، کارهای خود را با متحرک سازی FlashMX  انجام می دهند و بازی های  on-line  و سایت‌های آموزشی ، اطلاعات ارزشمندی را با فناوری تبادلی flash در کامپیوتر به کاربران خود ارائه می نمایند .

Flash MX در کامپیوتر بعنوان یک متحرک ساز برداری ، برنامه ای عالی برای ساخت وب سایتها با فشردگی بالا و پهنای باند کم به همراه انیمیشن ، متن ، فیلم و صدا  کامپیوتر می باشد .با پشتیبانی قوی از واکنش گرایی پیچیده (complex interactivity)  و ارتباط با جنبه میزبانی (server-side communication) ، flash  تا حد زیادی مشکلات انتشار رابطهای شبکه ای کامپیوتر را از بین برده است . طراحان و برنامه نویسان از flash    بعنوان ابزاری برای انتشار محتویات پویا در مرورگرهای مختلف استفاده میکنند . محبوبیت flash روز به روز بیشتر می شود و نشانه آن ، استقبال متحرک سازان و طراحانی است که می دانند چگونه از قدرت flash کامپیوتر استفاده کنند.

انیمیشن های پیچیده در کامپیوتر:

کلید خلق انیمیشن های پیچیده در کامپیوتر، در کنار هم قراردادن قسمتهای ساده تر است . همانطور که حرکت یک دونده ،  اساساً مجموعه حرکات دست و پای اوست ، ما نیز باید پروژه flash خود را بصورت مجموعه ای از حرکات ساده تر فرض کنید .  جداسازی اجزای منفرد از مجموعه های بزرگ تر و حرکات پیچیده تر باعث می شود که بتوان به هر بخش بهترین تکنیک  را اختصاص داد ، بین گذاری (tweening) را  ساده تر کرد و مدیریتی بهتر با نتایج دقیق تر داشت .آموختن ترکیب فوت و فنهای مختلف و تقسیم فیلم به قسمتهای ساده تر نه تنها مشکل تهیه فیلمهای پیچیده را در کامپیوتر حل می کند بلکه ما را مجبور به استفاده از لایه های مختلف و ایجاد سمبلهای اجزای سازنده کامپیوترمی کند . با انجام چنین کاری ، فیلمی ساخته ایم که مدیریت جاری و تغییرات آتی آن ، کار ساده ای خواهد بود .

کامپیوتر
کامپیوتر

ترفندهای بین گذاری حرکتی (Motion-Tweening):

با بین گذاری حرکتی کامپیوتر می توانید هر یک از ویژگی های یک سمبل شامل مکان ، اندازه ، میزان چرخش ، اساس رنگ و شفافیت (transparency) آن را تغییر دهید .بین گذاری حرکتی بدلیل چند منظوره بودنش اساس بسیاری از کارهای flash می باشد و می تواند برای حل انواع مشکلات فیلم بکار گرفته شود.چون بین گذاری حرکتی با ویژگی ها (properties)  سرو کار دارد بهتر است که هر ترفند را به عنوان یک بین گذاری در نظر بگیریم . خواه حرکات درون صحنه (stage) پیچیده باشند خواه ساده ، تغییر وضعیتها بین فریم های کلیدی (keyframes) نیاز به بین گذاری حرکتی دارد.

ساخت یک مسیر حرکت بسته:

۱- یک سمبل گرافیکی ساخته و نمونه ای از آن را در صحنه قرار دهید .

۲- با کلیک روی شمایل Add Motion Guide  در قسمت پایین لایه ها ، یک لایه راهنما بسازید . لایه راهنمای جدید ظاهر و لایه اول تبدیل به لایه تحت راهنما(guided layer)  می شود .

۳- در لایه راهنما یک بیضی خالی رسم کنید .

۴- در هنگام انتخاب ابزار Arrow کامپیوتر ، حتماً گزینه Snap to point‌ فعال باشد و سپس نمونه سمبل را از نقطه ثبت (Registration point) آن گرفته و روی مسیر بیضی شکل قرار دهید .

۵- به هر دو لایه تعدادی فریم اضافه و در فریم آخر لایه تحت راهنما ، یک فریم کلیدی ایجاد نمایید .

فریمهای کلیدی اول و آخر برای رسیدن به یک انیمیشن حلقه ای یکسان می مانند.

۶- فریم میانی را از لایه تحت راهنما انتخاب و یک فریم کلیدی جدید در آن  وارد کنید . نمونه خود را در این فریم میانی انتخاب کرده و در نقطه مقابل  روی بیضی قرار دهید .

۷- تمامی فریم های بین این سه فریم کلیدی را انتخاب و از پنل property inspector  ، گزینه Motion tween  را انتخاب کنید .

۸- نمونه خود را با ماوس در فریم آخر از نقطه ثبتش گرفته و کمی عقب تر از مکان آن در فریم اول قرار دهید . دقت کنید که نقطه ثبت نمونه حتماً باید روی مسیر بیضی باشد.

نحوه عملکرد front page:

 نـرم افـزار کامپیوتر Microsoft front page 2003  یک برنامه کاربردی  در کامپیوتر است که می توانیم آن را برای توسعه سایت های وب مورد استفاده قرار دهیم . این برنامه پیشرفته  تمام عناصر مورد نیاز جهت تولید سایت های وب مختلف از سایت های ساده گرفته تا سایت های پیچیده را در اختیار ما قرار می دهد با وجود اینکه front page  نرم افزار پیشرفته ای در زمینه تولید صفحات و  سایت های وب می بـاشد ، استفـاده از آن بسیـار سـاده است . همچـنین ،عمـلکـرد  front page  به عنوان یکی از اعضای مجموعه نرم افزارهای  Microsoft office 2003 شباهت زیادی به سایر نرم افزارهای این مجموعه دارد. اگر تا به امروز به واسطه عدم تمایل به فراگیری زبان برنامه نویسی (HTML)Hypertext Markup Language سعی نکرده ایم به تولید  سایت های وب دلخواه خود بپردازیم شاید front page راه حلی باشد که در انتظار آن هستیم . با استفاده از این نرم افزار به سادگی می توانیم   سایت های وب جذابی را که حاوی عناصر پیچیده هستند تولید کنیم بدون اینکه نیاز به تایپ کردن حتی یک خط کد برنامه HTML‌ داشته باشیم . با این وصف ، اگر در برنامه نویسی قدری تجربه داریم و یا تمایل داریم ، روی سایت های وب تولیدی خود کنترل بیشتری داشته باشیم ، front page به سادگی امکان دسترسی به کدی را فراهم می کند که در پشت صحنه سایت وب ما در کامپیوتر قرار دارد.

کار با یک نمایشگر موجود کامپیوتر:

هنگام کار با سایر برنامه های office 2003 کامپیوتر به تولید اسناد مستقلی می پردازیم که امکان باز کردن آنها بصورت مستقل ، از طریق Windows Explorer    وجود دارد . اما هنگام کار با front page  ، گروهی از فایلهای مرتبط با هم را  تولید می کنیم که در مجموع یک سایت وب مبتنی بر این نرم افزار را  تشکیل می دهند ، بنا براین کلیک کردن روی هر یک از این فایل ها از طریق  برنامـه  Windows Explorer ، تنهـا ممکـن است باعث بـاز شـدن همـان فایـل گردد . اما هرگز باعث باز شدن سایت وبی که فایل مزبور به آن تعلق دارد ، نخواهد شد پس از آنکه یک سایت وب را در frontpage  باز کردیم ، می توانیم از دو نما به ساختار آن نگاه کنیم. در نمای folders ، قادر خواهید بود ساختار فایلی یک سایت وب را ببینیم  و اصلاح کنیم . در این حالت می توانیم فایل ها و پوشه هایی را که وب سایت ما را تشکیل می دهند با استفاده از تکنیکهایی  مشـابـه آنـچـه  در    Windows Explorer استفاده می کنیم ، سازمان دهی کنیم ، می توانیم پوشه های جدید بسازیم ، پوشه های موجود را جابجا و یا پاک کنیم و محتویات یک پوشه را نمایش دهیم.

دکمه کردن نوشته در کامپیوتر :

بـرای نـوشتـن مـطلب در back ground کامپیوتر گــزیـنه (A) یا text tool را انـتخـاب می‌کنیم و در صفحه کلیک می کنیم و مطلب مورد نظر را می نویسیم . برای تغییر رنگ نوشته  می توانیم از گزینه fill color استفاده کنیم.سپـس نوشتـه را بـا arrow tool ‌ انتخـاب می‌کنـیم و دکـمه F8‌را می زنیم و بعد کادری باز  می‌شود و در قسمت name اسم مورد نظر را می نویسیم و button را می زنیم سپس action button را انتخاب می کنیم و بعد از آن browser/network  را  انتخاب می کنیم و بعد گزینه get url را کلیک می کنیم و آدرس مورد نظر را با پسوند html کامپیوتر می نویسیم . در واقع همان نامی که برای but ton گذاشته ایم در اینجا با پسوند html می نویسیم.

دیگر عناوین و مباحث پروژه کامپیوتر رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار:

  • نوشتن مطلب در دکمه ها و وارد شدن به وب سایت کامپیوتر
  • مشاهده یک وب سایت به طرق مختلف
  • وارد کردن و تصحیح توضیحات در front page کامپیوتر
  • ایجاد BACK GROUND
  • ارتباط از طریق مرورگر شبکه (Web Browser) و اتصال به شبکه
  • مراحل اتصال به یک وب سایت با استفاده از دستور getURL
  • استفاده از عنصر صدا , ایجاد یک عنصر صدای کلی, پیوست نمودن صدا
  •  دکمه های نامرئی (Invisible Buttons)
  • استفاده از چندین لایه راهنما کامپیوتر
  • منابع

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پروژه کامپیوتر رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 44
قالب: فایل word
توضیحات: فهرست ندارد منبع دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *