کارآموزی مخابرات رشته مهندسی برق

در مخابرات دستگاه  PS-48V-1600W شارژر تک فازی است که با استفاده ازترانزیستورهایMOSFET با توان بالا و هسته های فریت و دیو‌دهای ULTRAFAT طراحی گردیده است.وزن سبک دستگاه به دلیل استفاده از این گونه قطعات و فرکانس کاری بالا می باشد.به دلیل استفاده ازفیلترهای  RFi در ورودی و خروجی دستگاه هماهنگی لازم با استانداردهای جهانی به عمل آمده و می‌توان ‌از این دستگاه در شبکه های مخابراتی استفاده کرد .

اینتلست INTELSAT یا شبکه جهانی ماهواره های مخابراتی :

سازمان اینتلست یا شبکه جهانی ماهواره های مخابراتی که از ۱۹۶۴ با عضویت ۱۱ کشور تشکیل شد و در حال حاضر با سه ماهواره مخابراتی فعال برفراز اقیانوسهای اطلس، آرام و هند ارتباط جهانی تمام کشور ها و نقاط دنیا را برقرار می نماید و اکنون متجاوز ۱۰۵ کشور جهان عضو آن می باشند. کشور مانیز از طریق ایستگاههای زمینی ۱ و ۲ مستقر در شهید قندی ( اسد آباد ) بترتیب با ماهواره های اقیانوس اطلس و اقیانوس اطلس و اقیانوس هند این شبکه در اتباط می باشد.

حالت شارژر اولیه INITIAL :

هنگامی که باطریها برای بار اول زیر شارژر گذاشته می شوند کاملاً خالی هستند , از این حالت شارژر استفاده می گردد . در این حالت شارژر مانند یک منبع جریان عمل می کند و بعد از زمان کافی ( مطابق با ظرفیت باطریهای نصب شده در مخابرات ) شارژر را به طور دستی از حالت شارژر اولیه خارج می کنیم , در این حالت بهتر است که مصرف کننده را از باطریها جدا کنیم در این حالت ولتاژ روی هر سلول باطری از ۲٫۲۷ تا ۲٫۶۰ ولت مطابق با مشخصات فنی سازنده باطری قابل تنظیم می باشد . ( ولتاژ شارژر اولیه روی ۶۵ ولت تنظیم شده است ).

حالت شارژ نگهداری FLOAT :

ولتاژ خروجی شارژر در این حالت ۲٫۳۲ ولت برای هر سلول ویا ۵۳٫۵ ولت برای باطریهای اسید سرب در نظر گرفته شده است در این حالت باطری بصرت آماده بکار نگهداری می شود و توصیه می گردد در صورت استفاده نکردن از از حالت اتوماتیک از این حالت استفاده شود .

مخابرات
مخابرات

تغییر وضعیت شارژری یونیتها :

یونیتهای این سیستم به طور عادی در وضعیت شارژر نگهداری یاFLLOT قرار دارند برای بردن آنها به وضعیت شارژر مجدد از کلید فشار S2 که با علامت MBS روی برد در کنترل نصب شده است استفاده می‌کنیم .مدت زمان شارژر مجدد در کارخانه روی۳ ساعت تنظیم شده است که با تغییر کلید SW1 روی همان برد بین مقادیر۱-۳-۵-۷ ساعت قابل تنظیم است .مدت زمان باقی‌مانده از شارژر مجدد توسط۷۸E6 که در بالای برد دی‌کنترل نصب شده است قابل مشاهده است هنگامی که یونیتها در وضعیت شارژر مجدد هستند LED مربوط روی پنل آنها وBST  LED (سومی ) روی برد دی‌کنترل روشن می‌شود. این سیستم دارای وضعیت اتوماتیک شارژر مجدد نیز می‌باشد . به این صورت که اگر هر سه فاز برق شهر به مدتی تقریبا بیش از۱۰ دقیقه قطع شود و باطری در سیستم موجود باشد بعد از وصل مجدد سه فاز سیستم مخابرات به مدت زمانی که توسط کلید SW1 روی برد دی‌کنترل مشخص می‌شود به حالت شارژر نگهداری می‌رود ومدت زمان باقی‌مانده از آن توسط۷SEO برد دی‌کنترل مشخص می‌گردد .

دیگر عناوینی از کارآموزی مخابرات رشته برق:

  •  شرح مختصری از فرایند یا خدماتی مخابرات
  •  شرح کلی و سوئیچینگ دستگاه
  • شارژر ۴۸ ولت ۲۰ آمپر (مدلC)
  • توضیح راجع به ترمینالهای ورودی و خروجی شارژر
  •  بررسی و رفع اشکال برد کنترل مرکزی MCU
  • موارد مشخص شده روی پنل یکسو‌کننده
  • انواع تایمرها و شارژهای موجود در سیستم
  •  وظایف شارژر (۴۸v-50a )
  • مفاهیم LED های روی پنل دستگاه
  • نحوه راه اندازی و کار  سیستم
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش کارآموزی مخابرات رشته مهندسی برق:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 47
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *