پروژه طرح ریزی واحد های صنعتی

طراحی سیستم حمل و نقل مواد، یک جز مهم از مسئله طراحی تسهیلات است.یک رابطه محکم بین وظیفه طراحی تسهیلات و وظیفه طراحی حمل و نقل وجود دارد . به ندرت پیش می آید که یکی از اینها را بتوان بدون در نظر گرفتن دیگری منظور کرد در برنامه ریزی تسهیلات باید توجه خاصی به احتیاجات حمل و نقل مواد یک سازمان معطوف شود.حمل و نقل مواد طبق تخمین بین ۵۰ تا ۷۰ درصد هزینه کل یک محصول ساخته شده ر ا تشکیل می دهد به طور معین حمل و نقل مواد یکی از اولین جاهایی است که برای کاهش هزینه بررسی می شود. در ابتدای فصل روش های حمل و نقل در شرکت متالورژی پودر ایران را مرور می کنیم. پروژه طرح ریزی واحد های صنعتی در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

پروژه طرح ریزی واحد های صنعتی را در فیلم زیر مشاهده نمایید:

واحد تولید پودر آهن:

مجتمع متالورژی پودر ایران انواع پودرهای آهن خام و احیا شده و آلیاژی را مطابق با استانداردهای بین المللی که در ساخت قطعات متالورژی پودر ، روکش الکترود ، لنت ترمز و صنایع دارو سازی ,طرح و…. کاربرد دارد ، تولید می نماید.این واحد دارای تجهیزات پیشرفته ای از قبیل کوره قوس الکتریکی ، تجهیزات خشک کن پودر ، کوره احیای پودر و ماشین آلات مختلف دیگر جهت اماده سازی و بسته بندی پودر آهن و برنز می باشد .در شرکت متالورژی پودر ایران از چهار روش حمل و نقل استفاده می شود که در ذیل هر کدام از آنها را بررسی می کنیم.

واحد تولیدی قطعات صنعتی:

مجتمع متالورژی پودر ایران با در اختیار داشتن مدرنترین ماشین آلات و طی مراحل مختلفی نظیر مخلوط سازی ، شکل دهی، تف جوشی ، سایز کردن و عملیات حرارتی، توانایی تولید وسیع و گسترده ای از قطعات فولادی و برنزی واحدهای تولیدی مختلف نظیر صنایع خودرو سازی ، لوازم خانگی و … را مطابقاستانداردهای جهانی دارد.در این واحد ۱۲ پرس اولیه به ظرفیت ۳۵۰- ۱۵ تن و ۷ دستگاه پرس ثانویه به ظرفیت ۲۵۰-۴۰ تن مشغول به کار هستند.

اهمیت چک لیست ها:

چک لیست ها طرح را می توان برای اطمینان از اینکه هیچ چیزی با شکست مواجه نمی شود استفاده کرد. ملاحظات بسیار دقیقی در طراحی سیستم های انتقال مواد باید لحاظ شود که بدین ترتیب به آسانی می توان روی بعضی از جنبه ها دید داشت.بنابراین چک لیست ها می توانند در فرآیند طراحی ، کمک ارزشمندی باشند. این چک لیست ها در ذیل آورده شده در آخر آنها را تحلیل می کنیم.

تسهیلات کارکنان:

۱-۹ ) خدمات بهداشت و درمان وضعیت مطلوب حداقل احتیاجات برای اتاق کمکهای اولیه، شامل جعبه کمکهای اولیه، یک تخت و دو صندلی است. حداقل ۱۰۰ فوت مربع فضا لازم است. اگر یک پرستار استخدام اتاق کمک های اولیه باید دارای دو تخت بوده و به ۲۵۰ فوت مربع توسعه شود، یابد. به علاوه، اتاق انتظاری با ۷۵ فوت مربع فضا لازم است. برای هر پرستار اضافی که استخدام می شود، باید ۲۵۰ فوت مربع به احتیاجات فضا برای اتاق کمک های اولیه و ۲۵ فوتمربع برای اتاق انتظار اضافه شود. اگر یک پزشک نیمه وقت برای انجام معاینات پزشکی قبل استخدام به کار گرفته شود، یک اتاق معاینه به وسعت ۱۵۰ فوت مربع نیاز است.

طرح ریزی واحد های صنعتی
طرح ریزی واحد های صنعتی

نتیجه گیری وارائه پیشنهاد:

با توجه به اینکه مهندسی صنایع در شرکت متالورژی پودر دارای وظایف سنگینی است،این کار باعث انجام ناقص وظایف می شود.پیشنهاد می گردد از یک مهندس محصول در شرگت   طرح ها استفاده گردد.این فواید زیررا دربر دارد:

۱٫کاهش وظایف بخش مهندسی صنایع وتمرکزبیشترمهندسین صنایع بروظایف اختصاصی خود.

۲٫افزایش تخصص درامر طرح و طراحی محصول

۳٫بالا رفتن سطح کیفی محصولات و همچنین روشهای تولید

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پروژه طرح ریزی واحد های صنعتی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 79
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *