پروژه شرکت های تعاونی رشته حقوق وتجارت

در روش محاسبه دائمی موجودی کالا برای هر نوع کالا کارت انبار در شرکت تنظیم می شود که در آن مقدار ورود به انبار و مقدار خروج از انبار ثبت می گردد . بنابراین در هر زمان مانده مندرج در کارت حاکی از موجودی کالای مربوط آن تاریخ در انبار می باشد . این روش معمولاً در موسسات تولیدی به کار برده می شو و از آنجا که کاربرد این روش ساده نیست و مستلزم انجام محاسبات زیاد است در موسساتی که تنوع کالاهای و تعداد دفعات خرید و فروش زیاد است ، این روش کاربرد چندانی ندارد .

مالیات در شرکتهای تعاونی و نحوه تشخیص آن :

در سالهای اخیر به علت گسترش شرکتهای تعاونی که در مدار اصلی سیاست دولت جمهوری اسلامی ایران می باشد ، دامنه فعالیت و مسئولیت مدیران مالی این قبیل شرکتها وسعت پیدا کرده است به نحوی که مدیران مالی تنها با استفاده از خدمات تخصصی حسابداری می توانند مسئوولیتها و وظایف خود را به شکلی مطلوب ادا کنند . انجام این وظایف مستلزم درک روشن از تئوریها ی حسابداری مالی ، حسابداری مدیریت و امور مالی و حسابداری مالیاتی و به کارگیری فنون و قواعد آنها است ، ضمناً استفاده از ماشینهای محاسب ( کامپیوتر ) و اعمال مقررات مالی و مالیاتی و غیره نیز در حل مسائل مدیریت مالی رهگشا شده اند .مدیر مالی برای دستیابی به یک عملکرد اثر بخش ، باید درک کاملاً شفافی از هدفهای شرکت تعاونی که همانا ارائه تسهیلات به شرکت تعاونی که همانا ارائه تسهیلات به اعضاء بدون توجه به سوددهی است ، باشد .یکی از مهمترین هدفهای واحدهای مزبور تسریع در رسانیدن حقوق صاحبان سهام به حداکثر بهره وری و تهیه و توزیع کالا و ساعت و ساز مسکن با کمترین هزینه  و بهترین کیفیت می باشد . ایجاد تسهیلات لازم از نظر قوانین و مقررات و استفاده بهینه از مزایای قانونی و مالیاتی نیز از وظایف مدیریت مالی می باشد .مدیر مالی معمولاً نقش مرکزی و عمده ای را در واحد تعاونی ایفا می کند ، وظایف مالی شامل « بودجه بندی » ، « تامین مالی»، «ارزیابی پروژه های سرمایه گذاری » و « طرح ریزی استراتژیهای قیمت گذاری شرکت » می باشد .علاوه بر وظایف فوق ، لازم است مدیر مالی آگاهیهای کافی از حسابداری عملیاتی و طرح ریزی سیستمهای حسابداری و حسابداری مالیاتی و نحوه محاسبه انواع مالیاتهای قانونی که در حین عملیات مالی بروز می کند داشته باشد و تکالیف کسر مالیات را که بر اساس قانون به عهده شرکت محول شده ، بداند و از روش ثبت و تحریر عملیات در دفاتر قانونی و معافیتها و چگونگی تنظیم اظهار نامه مالیاتی و سایر مقررات مربوط ، مطلع باشد از این رو در این سلسله مقالات ابتدا در خصوص نحوه محاسبه مالیات دوره عملکرد شرکتهای تعاونی اطلاعات لازم را ارائه می کنیم و متقابلاً به سایر مسائل مالیاتی می پردازیم .

شرکت
شرکت

محاسبه موجودی کالا و نحوه ارزیابی شرکت تعاونی:

امور مالی پروژه هر شرکت و موسسه تجاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوری که مدیران و مسئولان این گونه موسسات ، بدون برقراری یک نظام مالی کار آمد و مبتنی بر اصول و مقررات نی توانند برای دستیابی به هدفهای پیش بینی شده به بهترین و منظقی ترین ظیوه برنامه ریزی و تصمیم گیری کنند و در نتیجه امکان موفقیت آنها کاهش می یابد .در واقع تنها یک نظام حسابداری و مالی دقیق و علمی می تواند اطلاعاتی را در دسترس مدیران شرکتهای تعاونی قرار دهد که چون مشعلی فروزان راه آنها را روشن کند و به آنها امکان دهد که با واقع بینی بیشتری در حل مشکلات و معضلات شرکت بکوشند . بدیهی است اطلاعاتی که اعداد و ارقام در صورتها مالی در اختیار هیات مدیره و دیگر مسئولان اجرایی می گذارند ، آنان را با چگونگی برنامه ها و حقایق موجود آشنا ساخته و از بروز بی نظمی و اختلال در شرکت جلوگیری می کند .

ایجاد یک نظام مالی مطلوب برای اداره امور هر موسسه تجاری مستلزم استفاده کامل از روشهای علمی حسابداری است که برای تحقق آن می باید مدیران در بالا بردن توان علمی و فنی پرسنل شرکت و به خصوص افرادی که در امور مالی به فعالیت مشغولند ؛ بکوشند و خود نیز در کسب اطلاعات لازم در این فن اهتمام کامل به عمل آورند و پیوسته توان و قدرت تجزیه و تحلیل اقلام مندرج در صورتهای مالی را در خود افزایش دهند استفاده از چنین روش مدیران را از  اتکای بیش از حد به حسابداران بی نیاز و آنها برای اتخاذ تصمیمات منطقی و قدرتمندانه آماده می کند و آنها را قادر می سازد تا بر نظام مالی شرکت کنترل و نظارت دقیق داشته باشند و ضمن برنامه ریزی جهت بهبود روشها و رفع نارساییهای موجود امکان سوء استفاده و اختلاس در موسسه خود را تا حداقل کاهش دهندمشاهده می شود ، مدیرانی که به امور مالی و اهمیت آن آگاهند بیش از سایر مدیران از این ابراز موثر بهره می جویند و در نتیجه بیش از دیگران در اداره امور شرکت موفقند . چنین مدیرانی با توجه به دیک بالای خود نسبت به امور مالی ، برای کنترل و ارزیابی هر یک از سر فصل های حساب در دفاتر ، روشها و تدابیر خاصی را اتخاذ و اعمال می کنند . یکی از حسابها ، حساب موجودی کالاست که نگهداری ، کنترل و ارزیابی آن حائز اهمیت فراوان است . به لحاظ اهمیت بیش از حد این حساب در این تحقیق به تشریح آن می پردازیم .

دیگر مباحث پروژه شرکت های تعاونی :

 •  معافیت مالیاتی شرکتهای تعاونی و اتحادیه های مربوطه
 • افزایش سرمایه در شرکت تعاونی
 • مآخذ محاسبه مالیات شرکت تعاونی
 • انواع موجودی کالا
 • افزایش سرمایه در شرکت تعاونی
 • اساسنامه شرکت تعاونی
 • تشکیل , ثبت و انحلال شرکتهای تعاونی
 • مقررات مالی
 •  ارکان شرکت
 • بررسی شرکت های تجاری
 • هدف شرکتهای تعاونی کشاورزی و روستایی
 • اساسنامه شرکت تعاونی  کشاورزی
 • بررسی درخواست خرید کالا و مواد
 • ارزیابی موجودی کالا
 • محاسبه ارزش موجودی کالا در شرکت تعاونی
 • ملاحظاتی چند در مورد تعیین مقدار موجودی کالا
 • نحوه تعیین درآمد مشمول مالیات
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پروژه شرکت های تعاونی رشته حقوق وتجارت:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 85
قالب: فایل word
توضیحات: منبع دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *