پروژه شرکت های تعاونی رشته حقوق وتجارت

در روش محاسبه دائمي موجودي كالا براي هر نوع كالا كارت انبار در شرکت تنظيم مي شود كه در آن مقدار ورود به انبار و مقدار خروج از انبار ثبت مي گردد . بنابراين در هر زمان مانده مندرج در كارت حاكي از موجودي كالاي مربوط آن تاريخ در انبار مي باشد . اين روش معمولاً در موسسات توليدي به كار برده مي شو و از آنجا كه كاربرد اين روش ساده نيست و مستلزم انجام محاسبات زياد است در موسساتي كه تنوع كالاهاي و تعداد دفعات خريد و فروش زياد است ، اين روش كاربرد چنداني ندارد .

ماليات در شركتهاي تعاوني و نحوه تشخيص آن :

در سالهاي اخير به علت گسترش شركتهاي تعاوني كه در مدار اصلي سياست دولت جمهوري اسلامي ايران مي باشد ، دامنه فعاليت و مسئوليت مديران مالي اين قبيل شركتها وسعت پيدا كرده است به نحوي كه مديران مالي تنها با استفاده از خدمات تخصصي حسابداري مي توانند مسئووليتها و وظايف خود را به شكلي مطلوب ادا كنند . انجام اين وظايف مستلزم درك روشن از تئوريها ي حسابداري مالي ، حسابداري مديريت و امور مالي و حسابداري مالياتي و به كارگيري فنون و قواعد آنها است ، ضمناً استفاده از ماشينهاي محاسب ( كامپيوتر ) و اعمال مقررات مالي و مالياتي و غيره نيز در حل مسائل مديريت مالي رهگشا شده اند .مدير مالي براي دستيابي به يك عملكرد اثر بخش ، بايد درك كاملاً شفافي از هدفهاي شركت تعاوني كه همانا ارائه تسهيلات به شركت تعاوني كه همانا ارائه تسهيلات به اعضاء بدون توجه به سوددهي است ، باشد .يكي از مهمترين هدفهاي واحدهاي مزبور تسريع در رسانيدن حقوق صاحبان سهام به حداكثر بهره وري و تهيه و توزيع كالا و ساعت و ساز مسكن با كمترين هزينه  و بهترين كيفيت مي باشد . ايجاد تسهيلات لازم از نظر قوانين و مقررات و استفاده بهينه از مزاياي قانوني و مالياتي نيز از وظايف مديريت مالي مي باشد .مدير مالي معمولاً نقش مركزي و عمده اي را در واحد تعاوني ايفا مي كند ، وظايف مالي شامل « بودجه بندي » ، « تامين مالي»، «ارزيابي پروژه هاي سرمايه گذاري » و « طرح ريزي استراتژيهاي قيمت گذاري شركت » مي باشد .علاوه بر وظايف فوق ، لازم است مدير مالي آگاهيهاي كافي از حسابداري عملياتي و طرح ريزي سيستمهاي حسابداري و حسابداري مالياتي و نحوه محاسبه انواع مالياتهاي قانوني كه در حين عمليات مالي بروز مي كند داشته باشد و تكاليف كسر ماليات را كه بر اساس قانون به عهده شركت محول شده ، بداند و از روش ثبت و تحرير عمليات در دفاتر قانوني و معافيتها و چگونگي تنظيم اظهار نامه مالياتي و ساير مقررات مربوط ، مطلع باشد از اين رو در اين سلسله مقالات ابتدا در خصوص نحوه محاسبه ماليات دوره عملكرد شركتهاي تعاوني اطلاعات لازم را ارائه مي كنيم و متقابلاً به ساير مسائل مالياتي مي پردازيم .

شرکت
شرکت

محاسبه موجودي كالا و نحوه ارزيابي شرکت تعاونی:

امور مالي پروژه هر شرکت و موسسه تجاري از اهميت ويژه اي برخوردار است به طوري كه مديران و مسئولان اين گونه موسسات ، بدون برقراري يك نظام مالي كار آمد و مبتني بر اصول و مقررات ني توانند براي دستيابي به هدفهاي پيش بيني شده به بهترين و منظقي ترين ظيوه برنامه ريزي و تصميم گيري كنند و در نتيجه امكان موفقيت آنها كاهش مي يابد .در واقع تنها يك نظام حسابداري و مالي دقيق و علمي مي تواند اطلاعاتي را در دسترس مديران شركتهاي تعاوني قرار دهد كه چون مشعلي فروزان راه آنها را روشن كند و به آنها امكان دهد كه با واقع بيني بيشتري در حل مشكلات و معضلات شركت بكوشند . بديهي است اطلاعاتي كه اعداد و ارقام در صورتها مالي در اختيار هيات مديره و ديگر مسئولان اجرايي مي گذارند ، آنان را با چگونگي برنامه ها و حقايق موجود آشنا ساخته و از بروز بي نظمي و اختلال در شركت جلوگيري مي كند .

ايجاد يك نظام مالي مطلوب براي اداره امور هر موسسه تجاري مستلزم استفاده كامل از روشهاي علمي حسابداري است كه براي تحقق آن مي بايد مديران در بالا بردن توان علمي و فني پرسنل شركت و به خصوص افرادي كه در امور مالي به فعاليت مشغولند ؛ بكوشند و خود نيز در كسب اطلاعات لازم در اين فن اهتمام كامل به عمل آورند و پيوسته توان و قدرت تجزيه و تحليل اقلام مندرج در صورتهاي مالي را در خود افزايش دهند استفاده از چنين روش مديران را از  اتكاي بيش از حد به حسابداران بي نياز و آنها براي اتخاذ تصميمات منطقي و قدرتمندانه آماده مي كند و آنها را قادر مي سازد تا بر نظام مالي شركت كنترل و نظارت دقيق داشته باشند و ضمن برنامه ريزي جهت بهبود روشها و رفع نارساييهاي موجود امكان سوء استفاده و اختلاس در موسسه خود را تا حداقل كاهش دهندمشاهده مي شود ، مديراني كه به امور مالي و اهميت آن آگاهند بيش از ساير مديران از اين ابراز موثر بهره مي جويند و در نتيجه بيش از ديگران در اداره امور شركت موفقند . چنين مديراني با توجه به ديك بالاي خود نسبت به امور مالي ، براي كنترل و ارزيابي هر يك از سر فصل هاي حساب در دفاتر ، روشها و تدابير خاصي را اتخاذ و اعمال مي كنند . يكي از حسابها ، حساب موجودي كالاست كه نگهداري ، كنترل و ارزيابي آن حائز اهميت فراوان است . به لحاظ اهميت بيش از حد اين حساب در اين تحقيق به تشريح آن مي پردازيم .

دیگر مباحث پروژه شرکت های تعاونی :

 •  معافيت مالياتي شركتهاي تعاوني و اتحاديه هاي مربوطه
 • افزايش سرمايه در شركت تعاوني
 • مآخذ محاسبه ماليات شركت تعاوني
 • انواع موجودي كالا
 • افزايش سرمايه در شركت تعاوني
 • اساسنامه شركت تعاوني
 • تشكيل , ثبت و انحلال شركتهاي تعاوني
 • مقررات مالي
 •  اركان شركت
 • بررسی شرکت های تجاری
 • هدف شركتهاي تعاوني كشاورزي و روستايي
 • اساسنامه شرکت تعاوني  كشاورزي
 • بررسی درخواست خريد كالا و مواد
 • ارزيابي موجودي كالا
 • محاسبه ارزش موجودي كالا در شرکت تعاونی
 • ملاحظاتي چند در مورد تعيين مقدار موجودي كالا
 • نحوه تعيين درآمد مشمول ماليات
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پروژه شرکت های تعاونی رشته حقوق وتجارت:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 85
قالب: فایل word
توضیحات: منبع دارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *