پروژه سوم کنترل تطبیقی رگولاتورهای خود تنظیم تصادفی

در این پروژه نوع دیگری از کنترل­ کننده هامورد بررسی قرار می­گیرد که در آن هدف رساندن واریانس خروجی به حداقل مقدار ممکن آن است.پروژه سوم کنترل تطبیقی رگولاتورهای خود تنظیم تصادفی در ۲۰ صفحه  فرمت ورد بوده و مناسب برای دانشجویان مهندسی میباشد.

طراحی کنترل کننده Generalizتطبیقی برای سیستم غیر می­نیمم فاز با هدف ردیابی:

در این الگوریتم یک خروجی تعمیم یافته تشکیل می­گردد که با استفاده از آن هم ردیابی صورت می­گیرد و هم واریانس خروجی در کمترین حالت ممکنه قرار می­گیرد. باید توجه داشت برای می­نیمم کردن واریانس از خروجی تعمیم یافته استفاده می­شود که این در نهایت باعث کم شدن واریانس خروجی می­شود.مزیت این روش نسبت به روش­هایی که در قسمت قبل توضیح داده شد این است که طراحی این کنترلر برای سیستم­های می­نیمم فاز و غیر می­نیمم فاز مشابه است و در هر دو حالت ردیابی خوبی صورت می­گیرد. PQRچندجمله­ای­هایی هستند که طراح در تنظیم آن­ها آزاد است ولی به دلیل اینکه  چندجمله­ای مشخصه حلقه بسته با خروجی y می­باشد، می­توان P,Q را به گونه­ای تنظیم کرد که قطب­های سیستم حلقه بسته را در محل مطلوب قرار داد. از این رو با حل معادله دیوفانتین زیر، چندجمله­ای­های P,Q را محاسبه می­کنیم.

مقایسه کنترل کننده STR غیر مستقیم و کنترل کننده STR غیر مستقیم MV:

هدف در این پروژه طراحی کنترل کننده­هایی بود که اغتشاشات موجود در سیستم­های تصادفی را در نظر گرفته و اثر آن­ها را در خروجی سیستم تا حد ممکن کاهش دهند. در این قسمت این کنترلرها با کنترلرهای STR مقایسه شده و ضعف کنترلرهای STR در برابر این اغتشاشات نشان داده می­شود.همانطور که از روی شکل­ها نیز مشخص است در کنترلر STR نویز رنگی به شدت بر روی دامنه سیگنال کنترل و خروجی اثر گذاشته و باعث افزایش آن شده است. همچنین تلفات انباشته و واریانس خروجی به شدت زیاد شده است. اما در کنترلر MV اثر نویز در خروجی و سیگنال کنترل تعدیل شده و واریانس خروجی با واریانس نویز سفید تقریبا برابر است.

کنترل تطبیقی
کنترل تطبیقی

کنترل کننده STR غیرمستقیم حداقل واریانس(MV) برای سیستم می­نیمم فاز(تطبیقی):

در این قسمت فرض می­کنیم که سیستم کنترل تطبیقی ناشناخته باشد. در این حالت ابتدا پارامترهای سیستم را با استفاده از روش ELS تخمین زده و سپس مراحل بالا را با داشتن تخمین­های A,B,C انجام می­دهیم.همانطور که مشاهده می­شود، شناسایی پارامترها به درستی صورت می­گیرد و ردیابی نیز به خوبی انجام می­شود. دلیل این شناسایی خوب را می­توان تحریک مناسب ورودی دانست. فقط میزان Accumulated Loss در حالت تطبیقی بسیار بیشتر است و این مقدار از زمان ۱۰ بسیار سریع رشد می­کند و به مقدار ثابتی می­رسد.به ازای بعضی از شبیه­سازی­ها نتایج به صورت زیر می­باشد که در آن مقدار Accumulated Loss نسبت به قبل بسیار کمتر شده است و به دلیل اینکه کنترلر به سرعت به یک کنترلر حداقل واریانس همگرا می­شود همگرایی پارامترها به خوبی انجام نمی­گیرد.منحنی تلفات انباشته STR تقریبا موازی منحنی بهینه است و این به معنی این است که عملکرد رگولاتور خود تنظیم به جز در زمان کوتاه گذرای ابتدایی تقریبا بهینه است. دلیل وجود این اختلاف، زیاد بودن خطای تخمین در لحظات اولیه است ولی در ادامه روند؛ تغییرات تلفات مشابه است.

فهرست مطالب پروژه سوم کنترل تطبیقی رگولاتورهای خود تنظیم تصادفی:

 • معرفی سیستم
 • کنترل کننده STR غیرمستقیم حداقل واریانس(MV) برای سیستم می­نیمم فاز(تطبیقی کنترل کننده STR
 • غیرمستقیم حداقل واریانس(MV) برای سیستم می­نیمم فاز(غیر تطبیقی) کنترل تطبیقی
 • کنترل کننده STR غیرمستقیم MA برای سیستم می­نیمم فاز
 • در حالت غیر تطبیقی
 • مقایسه نتایج کنترلر MV و MA
 • کنترل کننده MV افزایشی تطبیقی با هدف ردیابی
 • سیستم می­نیمم فاز
 • سیستم غیر می­نیمم فاز
 • طراحی کنترل کننده Generalized MV تطبیقی برای سیستم غیر می­نیمم فاز با هدف ردیابی
 • مقایسه کنترل کننده STR غیر مستقیم و کنترل کننده STR غیر مستقیم MV
 • واریانس ورودی و خروجی
 • بررسی هر مرحله با معادلات ریاضی
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پروژه سوم کنترل تطبیقی رگولاتورهای خود تنظیم تصادفی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 20
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *