پروژه درایو موتور رشته مکانیک

پروژه درایو موتور در قالب فایل word و در ۳۵ صفحه آماده ویرایش و پرینت میباشد.این پروژه مناسب رشته مکانیک و فنی مهندسی میباشد و به بررسی مشخصات فنی و قابلیتهای سیستم ,توان و جریان دستگاهها میپردازد. در ادامه چکیده ای از متون پروژه را قرار داده ایم تا در صورت نیاز از باکس انتهای صفحه دانلود نمایید.

چکیده ای از مباحث و عناوین پروژه درایو موتور رشته مکانیک:

بخاطر اینکه دستگاههای کنترل کننده دور موتورهای AC دارای کاربردهای متنوعی در صنعت می باشند، بنابراین باید قابلیت تنظیم دستگاه برای کاربردهای مختلف وجود داشته باشد. در درایوهای سری PSMC-DM نیز پارامترهائی پیش بینی شده است تا با تنظیم آنها بتوان این دستگاهها را برای کاربردهای متنوعی بکار برد. بخاطر سیستم میکروپروسسوری دستگاههای PSMC-DM، تغییر پارامترهای دستگاه بصورت نرم افزاری و از طریق پانل کنترل روی دستگاه انجام می گیرد و نیاز به تغییرات سخت افزاری نمی باشد. این دستگاهها دارای حافظه ای می باشند که پس از تغییر پارامترها، مقدار هر پارامتر در آن ذخیره می شود و در هر بار روشن کردن دستگاه این پارامترها از حافظه خوانده شده و سیستم مطابق با آنها تنظیم خواهد شد. بنابراین تا زمانیکه پارامترهای سیستم را تغییر ندهید، از مقادیر قبلی پارامترها استفاده خواهد شد.

درایو موتور
درایو موتور

پارامترهای سیستم:

پارامترهای سیستم به دو بخش تقسیم شده اند: پارامترهای معمولی سیستم و پارامترهای اساسی سیستم ,پارامترهای معمولی سیستم: این پارامترها معمولاً کاربرد زیادی دارند و اکثراً ممکن است توسط کاربر تغییر داده شوند. بنابراین تغییر آنها در حالت کار نرمال دستگاه امکان پذیر است و براحتی انجام می شود.پارامترهای اساسی سیستم: این پارامترها بیشتر مربوط به سیستمهای اساسی و حفاظتی دستگاه می باشند و معمولاً یکبار و در محل کارخانه تنظیم می شوند و کاربر نیازی به تنظیم آنها ندارد. با این حال در صورت ضرورت می توان آنها را نیز تغییر داد. تغییر این پارامترها فقط با ریست reset کردن دستگاه و ورود به برنامه Setup امکان پذیر است.

در این قسمت پارامترهای معمولی سیستم معرفی شده و هر یک از آنها توضیح داده می شوند. و نیز تأثیر هر پارامتر بر عملکرد کاری دستگاه بیان می شود.در جدول زیر پارامترهای معمولی سیستم و مقادیر حداقل و حداکثر آنها آمده است.

پارامترهای معمولی سیستم

    نام پارامتر                        توصیف پارامتر  حداقل  حداکثر
۱    LSLحد پائین فرکانس را مشخص می کند۰۱٫۰ Hz۲۰٫۰ Hz
۲    HSLحد بالای فرکانس را مشخص می کند۲۰ Hz۹۹ Hz
۳    ACCشتاب افزاینده دور موتور۱۲۵۵
۴ dECشتاب کاهنده دور موتور۱۲۵۵
۵ACضریب شتاب افزاینده۱۲۵۵
۶dCضریب شتاب کاهنده۱۲۵۵
۷  oULمشخص کننده حد ولتاژ بالا۰۱۰۰
۸         Uerورژن نرم افزار دستگاه را مشخص می کند۲۴۲۴
۹       SPزمان ترمز گیری دستگاه۱۲۵۵
۱۰dCbولتاژ DC اعمالی در هنگام ترمزگیری۰۶۰
۱۱booمقدار گشتاور راه اندازی را مشخص می کند۰۶۰
۱۲     U_Fفرکانسی که در آن ولتاژ ماکزیمم به موتور اعمال خواهد شد۳۷ Hz۱۰۰ Hz
۱۳   dISمد کاری فرمان سرعت دستگاه را مشخص می کند۰۳
۱۴brAفعال و غیر فعال کردن سیستم ترمز دستگاه۰۲
۱۵         InHفرکانس (Inch) دور دوم موتور را مشخص می کند۰۱٫۰ Hz۵۰٫۰ Hz
۱۶         SrAآدرس دستگاه را مشخص می نماید۱۲۵۵

در ادامه به شرح هر یک از پارامترهای معمولی سیستم می پردازیم:

LSL : حد پائین فرکانس با این پارامتر تنظیم میشود . این پارامتر در اختیار کاربر بوده و در حالت عادی اپراتور میتواند آنرا تنظیم کند. مقدار حداقل و حداکثر این پارامتر ۱٫۰Hz و ۲۰٫۰Hz میباشد. فرکانس دستگاه از مقداری که این پارامتر مشخص می کند پائین تر نخواهد رفت. دقت کنید همواره کنترل دور موتور از فرکانس ۱Hz شروع بکار می کند و با توجه به شتاب افزاینده زیاد می شود.

HSL : حد بالای فرکانس با این پارامتر تنظیم میشود . این پارامتر در اختیار کاربر بوده و در حالت عادی اپراتور میتواند آنرا تنظیم کند. مقدار حداقل و حداکثر این پارامتر ۲۰٫۰Hz و ۹۹٫۰Hz میباشد. فرکانس دستگاه از مقداری که این پارامتر مشخص می کند بالاتر نخواهد رفت.

ACC : با این پارامتر شتاب افزاینده درایو تنظیم میشود. منظور از شتاب افزاینده این است که درایو موتور در چه زمانی از لحظه استارت به دور مورد نظر برسد. فرض کنید بخواهیم موتور را در ۱۰ ثانیه بدور نامی خودش برسانیم در آن صورت لازم است فرکانس را روی ۵۰٫۰Hz تنظیم کنیم و مقدار ACC را روی عدد ۱۰ تنظیم نمائیم . در این صورت با RUN کردن موتور ، دور آن در زمان ۱۰ ثانیه به دور اسمی موتور خواهد رسید. مقدار حداقل این پارامتر۱  بوده و مقدار حداکثر آن ۲۵۵ میباشد. ضمنا توجه کنید که پارامتر AC مرتبط با پارامتر ACC بوده و زمان واقعی شتاب از رابطه زیر بدست می آید.

دیگر عناوین پروژه درایو موتور رشته مکانیک:

 • بررسی شتاب افزاینده و کاهنده درایو موتور
 • تنظیم پارامتر boo
 • تنظیم پارامترهای معمولی سیستم
 • پارامترهای اساسی سیستم
 •  مشخصات تکنیکی دستگاه PSMC-DM
 • شرح کار کلی سیستم
 •  بخش کنترل میکروپروسسوری سیستم Monitor Microprocessor Board
 •  واحد قدرت سیستم  Power Unit
 • سیستم شارژ خازنهای لینک DC
 • ترمز دینامیکی
 • ترمینالهای ورودی و خروجی منبع تغذیه
 • خطاهای (Faults) سیستم و روشهای عیب یابی

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پروژه درایو موتور رشته مکانیک:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 35
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *