پروژه استفاده از زئولیت در صنعت پرورش طیور رشته کشاورزی

استفاده از زئولیت‌ طبیعی یعنی کلینوپتیلولیت به عنوان مکمل غذایی دام‌ها و طیور موسوم است. در ماکیان سبب کاهش سولفید هیدروژن و آمونیاک و رطوبت فضولات می‌گردد باعث کاهش عوارض سموم قارچی خصوصاً افلاتوکسین‌ها در جیره طیور نیز بهبود استحکام کیفیت پوسته در مرغان تخم‌گذار با اثر برروی جذب کلسیم فسفر می‌گردد. و نیز باعث کنترل ویسکوزیته محتویات روده و خالص‌سازی گاز متان به طریق هضم غیرهوازی فضولات و کاهش عوارض تنفسی می‌شود.پروژه استفاده از زئولیت در صنعت پرورش طیور رشته کشاورزی در ۲۸ صفحه فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

اهداف پروژه:

آشنایی با روشهای مدیریتی نوین از طریق شناخت مواد و عناصری که می‌تواند در این صنعت کاربرد داشته باشد. با شناخت بهتر این مواد می‌توان این صنعت را در راستای رساندن به راندمان بهتر تولید یاری نمود. کاربرد این مواد و شناخت مدیران و تولیدکنندگان در مورد مواد و عناصر طبیعی موجود در طبیعت استفاده از مواد و عناصر طبیعی سبب کاهش استفاده از مواد شیمیایی و کاهش عوارض آن در محصولات تولیدی و در نتیجه میل به سوی تولید محصولات ارگانیک می‌باشد.

رورت و توجیه کاربردی و اقتصادی:

استفاده از محصولات شیمیایی از یک طرف و نیاز جامعه به تولید مواد غذایی عادی از مواد شیمیایی از طرف دیگر فشارهای وارده بر سیکل تولید مواد غذایی را افزایش می‌دهد. از آنجا که با افزایش جمعیت نیاز کمی مردم به گوشت نیز افزایش می‌یابد و از طرفی برای تولید پروتئین حیوانی نیاز به نهادهایی مثل ذرت و سویا داریم و نیز وجود سموم قارچی در غلات از طرفی و ضعف در مدیریت باعث کاهش راندمان تولید و در نتیجه ضررهای اقتصادی حاصل از افزایش ضریب تبدیل از طیورو کاهش محصول تولیدی در نتیجه‌ی ضررهای اقتصادی حاصل از افزایش ضریب تبدیل از طیور و کاهش محصول تولیدی در نتیجه‌ی مصرف مواد شیمیایی از طرف دیگر ضرورت استفاده از مواد آلی از یکسو و ارزان قیمت که هم برروی توکسین‌های غلات موثرباشد و از طرف دیگر با کاهش گاز آمونیاک و رطوبت بستر زمینه ساز تولید بیشتر و بهتر با کیفیت و کمیت بالاتر را تضمین می‌کند.

ساخت:

زئولیت ترکیبی به عنوان یک ماده افزودنی در مرحله تولید بتن آسفالت با مخلوط گرم استفاده شده است. پیشرفت این برنامه کاربردی در اروپا در دهه ۱۹۹۰شروع شد. آن به کاهش دادن سطح دما در طول تولید و لایه‌بندی بتن آسفالت کمک می‌کند و منجر به مصرف کمتر سوخت‌های فسیلی می‌شود و از این‌رو دی‌اکسید کربن کمتری و ذرات معلق در هوا و بخارها را آزاد می‌کند. غیر از استفاده از زئولیت ترکیبی در آسفالت مخلوط داغ منجر به فشردگی ساده‌تر و به یک میزان معین می‌شود اجاز آماده کردن هوای سرد و کشش طولانی‌تر را می‌دهد.در زمان اضافه شده به سیمان پورتلند به عنوان یک پوزولان آن می‌توانند کاهش دهنده نفوذ‌پذیری کلرید و افزایش دهنده کارایی بتن باشد. آن کاهش دهنده وزن است و در زمان اجازه دادن برای خشک کردن کندتر که افزایش دهنده قدرت شکستگی است به کاهش دادن مقدار آب کمک می‌کند.

زئولیت
زئولیت

رفاه حیوان:

بال امکانات پیشرفته متمرکز شده برروی حیوان افزایش به کمی ۱ درصد از کلینوپتیلولیت سدیم خیلی پایین برای افزایش دادن تبدیل غذا نشان داده شده بود و کاهش دهنده آمونیوم هوابرد حدود ۸۰ درصد است و به عنوان یک رنگپایه میکوتوکسین عمل می‌کند و افزایش دهنده تراکم استخوان است. حق امتیازهای ۴۹۱۷۰۴۵ و ۶۲۸۴۲۳۲ را مشاهده کنید. می‌تواند در رفع بوی کلی برای تمام بوهای حیوانی استفاده شود.

پزشکی:

سیستم‌های متمرکز کننده اکسیژن مبنی بر زئولیت به طور گسترده‌ای برای تولید کردن اکسیژن با درجه پزشکی استفاده شده است. زئولیت به عنوان یک غربال مولکولی برای ایجاد کردن اکسیژن خالص شده از هوا با استفاده از تواناییش برای تسخیر کردن ناخالصی‌ها در مرحله‌ای استفاده شده است که شامل جذب گازهای نامطلوب و دیگر ترکیب دهنده‌های جوی است و اکسیژن کاملاً خالص شده تا حدود ۵ درصد آرگون را به جا می‌گذارد. زئولیت یکبار ترکیب دهنده فعالی در quickclot بود یک عامل منعقد کننده خون به عنوان یک منعقد کننده فوری در صنعت دامپزشکی قبل از سمی شدن استفاده شده است.

کشاورزی:

در کشاورزی(یک زئولیت طبیعی رخ داده) به عنوان یک پاکسازی کننده خاک استفاده شده است. آن فراهم کننده منبعی از پتاسیم به کندی آزاد شده است. در صورتی‌که قبلاً با آمونیوم بار شده باشد زئولیت می‌تواند به عنوان تابعی مشابه درکند آزاد کردن نیتروژن عمل کند. همچنین زئولیت‌ها می‌توانند به عنوان کاهش‌دهنده‌های آب عمل کنند که آنها حدود ۵۵ درصد از وزنشان را در آب جذب خواهند کرد و به کندی آن را تحت تقاضای کارخانه آزاد می‌کنند. این ویژگی می‌تواند از پوسیدگی ریشه جلوگیری کند و چرخه‌های خشکی را متعادل کند.

صنعت اتمی:

زئولیت‌ها کاربردهایی در روشهای فراورش مجدد پیشرفته دارند در جایی که توانایی زیرمنفذ برای تسخیر کردن بعضی از یون‌ها به دیگران اجازه عبور آزادانه را می‌دهد و اجازه می‌دهد که بسیاری از محصولات شکافت به طور موثری از ضایعات اتمی برداشته شوند و دائماً محبوس شوند. ویژگیهای معدنی زئولیت‌ها به طور برابری مهم هستند. ساختار سیلیسی آلومینیشان فوق‌العاده بادوام است و حتی به شکل متخلخل در برابر تابش مقاوم هستند. به علاوه یکبار که آنها با محصولات شکافت محبوس شده بار شدند ترکیب ضایعات زئولیت می‌تواند با گرما داده شدن به یک شکل سرامیکی فوق‌العاده بادوام فشرده شوند و منفذها را می‌بندند و ضایعات را در یک بلوک سنگی محکم حفظ می‌کنند. این پس‌ماندی است که شکل دهنده عاملی است که به طور زیادی کاهش دهنده خطرش در مقایسه با سیستم فراورش مجدد قراردادی است.

پروژه استفاده از زئولیت در صنعت پرورش طیور رشته کشاورزی:

 • زئولیت
 • تبادل کاتیون
 • فیلتر (غربال) مولکولی
 • جاذب و دافع
 • خاصیت جذب آب و جذب یونی
 • جذب کننده انتخابی
 • پرکننده و ساخت‌ساز
 • کاتالیست
 • اثر پیشگیری کننده از سندرم اسهال
 • مسمومیت با فلزات سنگین و جذب عناصر رادیواکتیو
 • کاهش بروز عفونت‌های انگلی
 • امکان اثرات متقابل با داروها
 • تأثیر زئولیتها در کاهش عوامل سمی در جیره‌ی طیور
 • جذب سموم قارچی توسط زئولیتهای طبیعی و سنتیک
 • تاثیر زئولیتها در جذب عناصر سنگین و یا رادیواکتیوتها
 • خواص فیزیکوشیمیایی زئولیتها
 • زئولیت و اثر آن بر جذب آمونیاک
 • ترکیبات
 • اضافه کردن زئولیت به بستر و تأثیر آن بر رشد جوجه‌های گوشتی و رطوبت بستر
 • مقایسه اثرات زئولیت‌های طبیعی و فرایند شده ایران بر عملکرد جوجه‌ گوشتی
 • کاربردها:تست سخت‌افزار فضایی,نگه‌داری در آکواریوم,سنگیهای قیمتی
 • چکیده
 • نتیجه‌گیری
 • منابع
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پروژه استفاده از زئولیت در صنعت پرورش طیور رشته کشاورزی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 28
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *