پروژه ارتباطات از طریق فیبر نوری

پروژه ارتباطات از طریق فیبر نوری در فرمت فایل word تهیه شده و در ۱۵ صفحه آماده پرینت میباشد.این مقاله مناسب برای دانشجویان رشته کامپیوتر و فنی مهندسی بوده و بررسی دقیق و جز به جز فیبر نوری میپردازد در ادامه به چکیده هایی از عناوین و متن های تحقیق اصلی میپردازیم . برای تهیه از باکس انتهای صفحه اقدام نمایید.

خلاصه ای از متون و عناوین پروژه ارتباطات از طریق فیبر نوری:

فیبر های نوری به عنوان یک تکنولوژی و رشته تحصیلی ، اساساً از منابع نوری چون انتقال دهنده ها ، المان های حساس به نوری چون رسیورها ، و لوله های نوری ، یا فیبر ها ، تشکیل شده است که از طریق ان ها نور منتقل شده برای رسیدن به رسیور عبور می کند المان های دیگری نیز در یک سیستم فیبر نوری کامل همچون منابع قدرت رابطه ها و محفظه ها وجود دارد . از آن جا که برخی از این المان های پشتیبان برای داشتن یک سیستم کامل لازم می باشد ما در ادامه در مورد برخی از آن ها توضیح خواهیم داد . اکنون ، ما بر کمک به شما برای درک تکنولوژی بخش فیبر نوری هر سیستم تمرکز می نماییم.

فیبر نوری
فیبر نوری

انعکاس کامل:

در ارتباطات از طریق فیبر نوری در صورتی که نور از یک واسطه چگال به یک واسطه رقیق سیر نماید ، اشعه انکساری از خط نرمال دور شده و به سمت سطح مشترک حرکت می کند زیرا زاویه انکساری با افزایش زاویه تابشی افزایش می یابد . اگر  برابر با زوایه بحرانی باشد ، اشعه نور شکسته شده به موازات خط مرزی عبور کرده و به این ترتیب ما می توانیم برای دستیابی به زاویه بحرانی از قانون اسنل استفاده کنیم . هنگامی که آنگاه  و قانون اسنل این امکان را فراهم می آورد بنابراین زاویه بحرانی  توسط این فرمول به دست می آید :جائیکه  نسبت  به  می باشد . در صورتی که ماده ۲ هوا یا خلاء باشد ضریب انکساری برابر است با ، و معادله فوق به صورت زیر بازنویسی می گردد زمانی که اشعه تابشی از یک واسطه چگال به یک واسطه رقیق در زاویه  که بزرگتر از زوایه بحرانی  است عبور می کند ، زاویه انکسار  بزرگتر از  می باشد . هنگامی که این اتفاق رخ می دهد ، تمام نور در واسطه ۱ منعکس می شود . این اثر به انعکاس درونی کامل معروف است.

برخی از عناوینی دیگر :

  • قانون چهارم – قانون چرخه ای در ارتباطات فیبر نوری
  • بررسی منشور نور
  • ضریب و قوانین انکسار

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پروژه ارتباطات از طریق فیبر نوری:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 15
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *