پروژه آمار سوم دبیرستان با موضوع خواب

همانطور که می دانید خواب یکی از نیازهای اصلی بدن انسان است و مانند سایر نیازهای انسان از جمله تشنگی، گرسنگی و… تأکید بسیاری به اهمیت دادن به آن و بر طرف کردن آن شده است.انسان حداقل در طول شبانه روز باید ۶ ساعت بخوابد که بی توجهی به این مسئله و کم خوابی اثرات نامطلوب خود را در پی دارد.

پروژه آمار سال سوم دبیرستان با موضوع خواب در قالب فایل ورد به همراه فهرست و نمودار های آماری آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

 

پروژه آمار سال سوم دبیرستان با موضوع خواب

در این تحقیق جامعه ی آماری ما کلاس سوم دبیرستان رشته تجربی است که ۳۰ دانش آموز دارد و نمونه انتخابی ما ۱۱ نفر است.با توجه به نزدیک شدن امتحانات نهایی سؤال هایی مطرح شده است که رابطه متقابل خوابیدن و ساعات مطالعه ی دروس را بررسی می کند. همچنین اثرات کم خوابی و پرخوابی با هم سنجیده می‏شوند تا بدانیم کدام یک بیشتر بر فعالیت های دانش آموزان اثر می گذارد.

در این میان اشاره ای نیز به خوابیدن در هنگام ظهر شده است که به نوبه ی خود اثرات بسیاری در فعالیت های روزانه ی ما دارد.در میان سؤالات مطرح شده است که کدام فصل باعث افزایش ساعات خواب شما می شود که به نظر می رسد فصل تابستان به دلیل تعطیل بودن مدارس در اولویت اول قرار گرفته باشد و ما می‏خواهیم بدانیم که این عقیده صحت دارد یا خیر.

همچنین در بعضی از تحقیقات گفته شده است که بهترین ساعات مطالعه یکی قبل از خواب به دلیل نداشتن من ِ بعدی و دیگری بعد از خواب به دلیل نداشتن من ِ قبلی است. منِ بعدی یعنی فرد بعد از مطالعه فکری آسوده دارد و نگران چیزی نیست و نداشتن من ِ قبلی یعنی فرد قبل از مطالعه فکری آشفته نداشته و با خیالی آسوده می تواند شروع به مطالعه کند.حال ما می خواهیم بدانیم نظر دانش آموزان درباره ی زمان مطالعه همینطور است یا خیر و یا اینکه ترجیح می دهند قبل از خواب مطالعه کنند و یابعد از خواب.

خواب
خواب دانش آموزان

بیان مسئله تحقیق و اهمیت آن:

از طرف دیگر پرخوابی نیز توصیه نمی شود به دلیل اینکه ثابت شده است یکی از عوارض بارز آن کسل بودن فرد در باقی روز است که خود عوارض دیگری از جمله افسردگی، بی نظمی در امور، عقب ماندن در کارها و… را نیز به دنبال دارد.

بنابراین اهمیت دادن به مسئله ی خوابیدن امری ضروری به حساب می آید که نباید بی تفاوت از کنار آن گذر کرد.

نتیجه گیری:

از آن جا که خواب یکی از نیازهای اصلی است توجه به این نیاز مانند سایر نیازهای بدن ضروری است. بر اساس داده ها کم خوابی تأثیر بیشتری بر فعالیت های روزانه نسبت به پرخوابی دارد.

مقدار زمان مناسب برای خوابیدن در طول روز از نظر دانش آموز بین ۶ تا ۸ ساعت بوده است و همه ی آن ها نظرشان این است که نسبت به فعالیتی که در طول روز انجام می‏دهند به مقدار متوسطی می خوابند.

فصل بهار برخلاف تصور ما بیشترین رأی را از نظر افزایش خواب داشت که احتمالا به دلیل افزایش مواد آلرژی زا و خواب آور در فصل بهار است.

به این نتیجه رسیدیم که در فصل امتحانات خواب باید به مقدار کافی و مورد نیاز بدن باشد.همین طور بهترین زمانب رای درس خواندن از نظر دانش آموزان بعد از خوابیدن در صبح زود بود.اکثر افراد در ظهر می خوابند و عقیده دارند که میزان خواب ظهر باید کم باشد و تقریبا یک ساعت برای خوابیدن ظهر کافی است.

فهرست مطالب پروژه آمار سال سوم دبیرستان با موضوع خواب

  • مقدمه………………………………. ۱
  • بیان مسئله تحقیق و اهمیت آن ………….. ۲
  • پرسش نامه ………………………….. ۳
  • جداول فراوانی، نمودارهای مستطیلی، هیستوگرام و دایره ای …………………………………… ۶
  • نتیجه گیری…………………………. ۳۶
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پروژه آمار سوم دبیرستان با موضوع خواب:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 41
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *