پایان نامه پلیمر های رسانا

به طور کلی خاک رس ها به دو دسته طبیعی و سنتزی تقسیم می شوند . خاک رس های طبیعی از اجزای خاکسترها ی آتشفشانی اند و ناخالصی های از جمله سنگ آهک ، سنگ رس ، سنگ ریزه و دیگ دارنددسته دوم ، رس های سنتزی ، از تعدادی مواد اولیه لازم در ساختار خاک رس که به صورت ژل هستند ، به صورت رفلاکسی تهیه می شوند . مزیت خاک رس های سنتزی درصد خلوص بالا ، توانایی تولید دوباره و طراحی خاک رس های ویژه با خصوصیات دلخواه است . پایان نامه پلیمر های رسانا در قالب فایل ورد به همراه فهرست و منبع آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

سنتز پلیمررسانای پلی استایرن سولفونیک اسید:

ابتدا در یک بشر۱۰۰میلی لیتر ی مقدار ۵۰ میلی لیترسولفوریک اسید(۹۸%) اضافه می­کنیم. سپس ۱۰ گرم پنتااکسیدفسفر( P2O5 )را به آن افزوده و بشر را به مدت یک ساعت تحت دمای اتاق روی همزن مغناطیسی قرار می دهیم. در ظرف دیگری ۵/۱ گرم پلی استایرن را در ۲۵ میلی لیتر سیکلو هگزان حل کرده، بصورت قطره قطره برروی محلول اولیه اضافه می­کنیم و سپس محلول را به مدت ۳۰ دقیقه بر روی همزن مغناطیسی در دمای اتاق قرار می­دهیم، بعداز آن ۲۵ گرم یخ به ظرف اضافه می­کنیم تا رسوب زردرنگی حاصل شود، سپس رسوب حاصله را صاف کرده و با ۱۰۰میلی لیترآب مقطر شستشو می­دهیم و در دمای ۴۰درجه سانتیگراد به مدت ۲۴ ساعت خشک می­کنیم تا پودر پلیمری سفید مایل به زردی حاصل گردد۶ .

سنتز پلیمر رسانای کوپلیمر(استایرن- آلترناتیو- مالئیک اسید):

مقدار ۲ گرم مالئیک انیدرید را به یک بالن دو دهانه ۱۰۰ میلی لیتری اضافه کرده وسپس ۲۳/۲ میلی لیتراستایرن تازه تقطیر شده به آن اضافه می کنیم. مقدار ۵۰ میلی لیتر حلال تترا هیدرو فوران را  نیز به آن اضافه کرده وبالن را به مدت ۲۰ دقیقه تحت  حبابهای گاز بی اثر ازت قرار می دهیم تا اکسیژن محلول زدوده شود. بعد از گذشت ۲۰دقیقه با مقدار   ۰۱۹۷/ ۰ گرم بنزوئیل پراکسایدرا به درون بالن اضافه می کنیم ،و واکنش تحت گاز بی اثر به مدت ۷ ساعت در دمای ۸۰ درجه سانتیگراد باز تقطیر می کنیم. بعد از گذشت۷ ساعت محتویات بالن راسرد می کنیم. سپس مقدار دوبرابر حجمی محتویات اولیه متانول رابه آن اضافه می کنیم تا رسوب سفیدرنگی حاصل شود. رسوب را بوسیله کاغذ صافی صاف کرده و با متانول شستشومی دهیم تا الیگومرهای با جرم مولکولی پایین  زدوده شوند.

دستگاهها:

رسانایی فیلم­های کامپوزیتی بوسیله تکنیک چهار نقطه ای اندازه­گیری شد، به این صورت که قرص­هایی از پودر کامپوزیت تحت فشار یک تن تهیه شد و با اعمال یک ولتاژ ورودی ثابت ، جریان و ولتاژخروجی  ثبت ورسانایی را به روش مرسوم آن محاسبه می کنیم. طیف  FT-IRبا استفاده از اسپکتروفوتومتر Nexus670ساخت کارخانه Nicolet.اندازه­گیری شد. جذبهای  UV-Vis به وسیله اسپکتروفوتومترT80 ساخت کارخانه PG انگلستان اندازه­گیری شد. اندازه و مورفولوژی ذرات به وسیله تصویر برداری  میکروسکوپ الکترونی(SEM)  بررسی شد.

روشها:

پلی آنیلین(PANI) در مفیاس نانو با اکسیداسیون آنیلین در کلریدریک اسید (۱مولار)  وبا استفاده از آغازگر آمونیوم پراکسی دی سولفات (APS ) در حضور امواج فراصوت سنتز شد. نمک آنیلین با افزایش ۴ میلی لیتر (۰۴۳۹/۰ مول) آنیلین در ۱۰۰ میلی لیتر کلریدریک اسید (۱مولار) تهیه شد، محلول اکسیدانت با حل کردن ۵ گرم (۰۲۲/۰ مول ) آمونیوم پراکسی دی سولفات در ۵۰ میلی لیتر آب مفطر تهیه شد، هردو محلول در دمای ۴-۰ درجه سانتیگراد (حمام یخ) قرار داده شدند، محلول نمک آنیلین در یک بالن ۳ دهانه مجهز به ورودی وخروجی گاز نیتروژن ، پروب امواج فراصوت و قیف چکاننده ریخته می شود، اکسیژن زدایی محلول توسط گاز بی اثر با تکنیک حباب زنی انجام گرفت.

بعد از ۴ ساعت پودر سبز تیره رنگی حاصل می شود. پودر حاصل را به کمک قیف بوخنر، صاف کرده ورسوب روی صافی را مکررا توسط آب مقطر و سپس متانول شستشو می دهیم. رسوب حاصله را به مدت ۲۴ ساعت تحت فشار پایین دردمای ۴۰ درجه سانتیگراد قرار می دهیم تا پودر پلیمری  کاملا خشک حاصل شود. پودر پلیمری حاصل را در محلول آمونیاک ۵/۱مولار آندوپ می کنیم.

پلیمر
پلیمر های رسانا

ویژگی های پلیمیزاسیون امولسیونی:

فرآیند پلیمریزاسیون امولسیونی کاملاً شناخته شده است و در ساخت پلیمر های مختلف به کار می رود . این فرآیند شامل یک واکنش با شیمی رادیکال آزاد در یک محیط نا همگن است که در این محیط مونومر ، مونومر ها یا محلول آن ها در یک فاز پیوسته و به کمک یک امولسیفایر[۱] ، به شکل امولسیون پخش می شوند . محیط پلیمریزاسیون این سامانه نیز کمک توزیع کلوییدی از ذرات پلیمر یا محلول پلیمر است که لاتکس[۲] نامیده می شود .

فهرست مطالب پایان نامه پلیمر های رسانا:

 • مقدمه:.. ۶
 • پلیمرهای رسانای جریان الکتریسیته.. ۹
 • روش های رسانا کردن پلیمرها.. ۱۲
 • قرار دادن پوشش رسانای الکتریسته بر روی پلیمر.. ۱۵
 • افزودن ماده رسانای الکتریسته به آمیزه پلیمری.. ۱۶
 • تولید پلیمر رسانا و انعطاف‌پذیر از نانوذرات طلا.. ۱۷
 • معرفی و تقسیم‌بندی پلیمرهای هوشمند.. ۱۹
 • ) پلیمرهای فعال الکتریکی (EAP) 19
 • سیالات مغناطیسی و رئولوژیکی (MRF) 21
 • در این نوع از پلیمرهای هوشمند، با تغییر میدان مغناطیسی، ویسکوزیته آنها تغییر می‌کند و عملکرد آنها مشابه سیالات الکتریکی رئولوژیکی می‌باشد. ۲۱
 • سیالات الکتریکی رئولوژیکی (ERF) 21
 • ژل‌های پلیمری هوشمند.. ۲۲
 • پلیمرهای با حافظه شکلی.. ۲۳
 • بررسی بازار پلیمرهای رسانا.. ۲۳
 • سنتزنانو پلی آنیلین رسانا.. ۲۵
 • تهیه نانو کامپوزیتهای رسانا بر پایه پلی آنیلین.. ۴۲
 • سنتز پلیمررسانای پلی استایرن سولفونیک اسید.. ۴۵
 • سنتز پلیمر رسانای کوپلیمر(استایرن- آلترناتیو- مالئیک اسید)   ۴۶
 • منابع و مآخذ.. ۴۷

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پایان نامه پلیمر های رسانا:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 60
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *