پایان نامه نقش خلاقیت در برشور

هدف اصلی هر بروشور و کاتالوگ، دادن آگاهی‌های لازم و ضروری به مخاطبان بروشور و کاتالوگ است. اگرچه جنبه‌های معرفی و شرح موضوع‌ها، فعالیت‌ها و کالاها مسئله اصلی بروشور و کاتالوگ است، لیکن جنبه‌های تبلیغی آنها نیز مورد توجه می‌باشد. معمولاً معرفی و تبلیغ، دو موضوع توأمان هستند که آگاهی‌هایی نیز برای مخاطبان دارند. زیاد شدن اطلاعات مخاطبان از موضوعات مطرح شده در بروشور و کاتالوگ، چه در خصوص مسائل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، تجاری و یا هر مسئله دیگر، می‌تواند مردم را در بعضی تصمیم‌گیری‌ها مصمم‌تر کرده و برای آنها راهگشا باشد.اطلاع حاصل کردن از وجود مؤسسه‌ها، کارخانه‌ها و تولیدات آنها و یا آشنایی با احزاب، نهادها، جمعیت‌ها و فعالیت آنها، میزان تحولات اجتماعی، سیاسی، تکنولوژیکی، و نوع زندگی را بر ما مکشوف می‌کند. انجام فعالیت‌ها و تصمیم‌گیری‌های ما را سرعت می‌بخشد. محتوای بروشورها و کاتالوگ می‌تواند بیانگر سطح بینش مردم، طرز معیشت و آگاهیهای آنها باشد و میزان پیشرفت‌هایشان را نشان بدهد. پایان نامه نقش خلاقیت در برشور در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

پایان نامه نقش خلاقیت در برشور را در فیلم زیر مشاهده نمایید:

نقش بروشور و کاتالوگ در جوامع:

هدف اصلی هر بروشور و کاتالوگ، دادن آگاهی‌های لازم و ضروری به مخاطبان بروشور و کاتالوگ است. اگرچه جنبه‌های معرفی و شرح موضوع‌ها، فعالیت‌ها و کالاها مسئله اصلی بروشور و کاتالوگ است، لیکن جنبه‌های تبلیغی آنها نیز مورد توجه می‌باشد. معمولاً معرفی و تبلیغ، دو موضوع توأمان هستند که آگاهی‌هایی نیز برای مخاطبان دارند. زیاد شدن اطلاعات مخاطبان از موضوعات مطرح شده در بروشور و کاتالوگ، چه در خصوص مسائل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، تجاری و یا هر مسئله دیگر، می‌تواند مردم را در بعضی تصمیم‌گیری‌ها مصمم‌تر کرده و برای آنها راهگشا باشد.اطلاع حاصل کردن از وجود مؤسسه‌ها، کارخانه‌ها و تولیدات آنها و یا آشنایی با احزاب، نهادها، جمعیت‌ها و فعالیت آنها، میزان تحولات اجتماعی، سیاسی، تکنولوژیکی، و نوع زندگی را بر ما مکشوف می‌کند. انجام فعالیت‌ها و تصمیم‌گیری‌های ما را سرعت می‌بخشد. محتوای بروشورها و کاتالوگ می‌تواند بیانگر سطح بینش مردم، طرز معیشت و آگاهیهای آنها باشد و میزان پیشرفت‌هایشان را نشان بدهد.اگرچه بین مجله و روزنامه و بروشور و کاتالوگ تفاوت‌های بسیاری هست ولی هر بروشور و کاتالوگ می‌تواند از جهت اطلاع‌رسانی تا حدودی نقش مجله و روزنامه را ایفا کند. در هر حال یک بروشور و کاتالوگ نیز رسانه و مطبوعه‌ای است که همانند مجله، روزنامه و یا کتاب به روی کاغذ چاپ می‌شود و شباهت‌های زیادی نیز با هم دارند. اغلب در صفحه‌آرایی و آرایش تصاویر و مطالب و نوشتن تیترهای جذاب در آنها تلاش و کوشش مضاعف به عمل می‌آید و معمولاً نیز از کاغذ و مقوای مرغوب و چاپ نفیس در تولید آنها بهره‌گیری می‌شود؛ چرا که کاتالوگ و بروشور از جنبۀ تبلیغی بالایی چه به لحاظ فرهنگی، سیاسی و یا اقتصادی دارند.در اوضاع و احوال کنونی موفقیت سازمان‌ها، نهادها، اعم از ادارات، کارخانه‌ها، مراکز صنعتی و تولیدی و یا نهادهای علمی و اقتصادی بیش از پیش به روش بهره‌برداری آن تشکیلات از اطلاعات وابسته است. جمع‌آوری به موقع اطلاعات و توزیع مناسب و به هنگام آن در بین مردم یکی از مهم‌ترین عوامل توفیق می‌باشد.برقراری ارتباط صحیح بین تولیدکننده، (از هر نوع) و مصرف‌کننده (از هر گروه) و انتخاب مناسب از طریق اطلاع‌رسانی میسر می‌شود که یکی از راه‌های به کارگیری بروشور و کاتالوگ است.در پاره‌ای موارد، یک بروشور و کاتالوگ می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در انتخاب، تغییر سلیقه و یافتن راه جدید برای دستیابی به یک کالا، گزینش یک مسیر و پیدا کردن یک منبع اطلاعاتی داشته باشد.

مثال ۱. بروشور معرفی رشته‌های تحصیلی در آموزش و پرورش و آموزش عالی که معمولاً حاوی اطلاعاتی در خصوص رشته‌های تحصیلی، واحدهای درسی، مکان و موقعیت آموزش، وسعت و ارتباطات بین‌المللی واحد آموزشی و… می‌باشد و می‌تواند علاقمندان به تحصیل را به سادگی برای انتخاب رشته درسی مورد نظرشان راهنمایی و هدایت کند.

مثال ۲. بروشور و کاتالوگ معرفی نشریات یک انتشاراتی می‌تواند مخاطبان را برای دستیابی به کتاب و نشریۀ مورد علاقه‌شان کمک کند.

مثال ۳. انواع کاتالوگ‌ها حاوی اطلاعات از قبیل اجناس، قیمت، اندازه، رنگ و دیگر ویژگی‌های مورد نیاز مخاطبان را درج می‌کنند و لیست کامل تولیدات خود را نیز در خود جای می‌دهند تا مشتریان بتوانند در اسرع وقت لوازم مورد نیاز خود را بیابند و به راحتی نسبت به تهیه و یا خرید آن اقدام کنند.

مثال ۴٫ بروشورهای مؤسسه‌های بهداشتی، درمانی، سوانح و آسیب‌های اجتماعی که با محتویات خود مخاطبان را به سوی خواسته‌هایشان هدایت کرده و راهنمایی‌های لازم را در اختیار آنان قرار می‌دهند.

نهایتاً می‌توان گفت که کاتالوگ‌ها و بروشورها به بسیاری از سؤالات مختلف انسانی و نیازهای علمی، بهداشتی، بازرگانی و درمانی مردم و نیز آنانی که ارتباط‌های گسترده و پیچیده‌ای دارند پاسخ می‌دهند و بسیاری از راه‌ها را کوتاه می‌کند.

برشور
برشور

انواع بروشور:

همان‌گونه که قبلاً بیان شده بروشورها به تناسب پیغام و شرح و توضیح کاربردهایی که دارند، در انواع قطب‌ها و شکل‌ها تهیه، چاپ و توزیع می‌شوند. به این نمونه‌ها توجه کنید:

بروشور تک‌برگی:

این بروشور معمولاً در یک برگ که ممکن است اندازه‌های مختلف داشته باشد گاهی یک‌رو و گاهی دورو چاپ می‌شود. به این بروشور یک لتی هم گفته می‌شود.

بروشورهای تک‌برگی (آگهی تک‌برگی) معمولاً در ابعاد زیر چاپ می‌شوند:

– ۵/۱۶ * ۲۴ سانتی‌متر (وزیری)

– ۵/۶ * ۵/۱۴ سانتی‌متر (رقعی)

– ۲۱ * ۲۹ سانتی‌متر (رحلی)

– ۲۲ * ۱۱ سانتی‌متر (پالتویی) و…

بروشور دوبرگی (دو لَتی):

این بروشور از دو برگ (لَت) پیوسته تشکیل می‌شود که به آن دو لَتی می‌گویند. این بروشور نیز در اندازه‌های مختلف چاپ می‌شود.

بروشور یک برگی تاشو:

این بروشور در قطع بزرگ چاپ شده و به قطع کوچکتری تا می‌شود که به تناسب بزرگی آن ممکن است چندین «تا» بخورد تا به قطع مورد نظر در آمده و عرضه شود. 

بروشور مفصل:

این بروشور با بیش از ۴۸ صفحه  و صحافی ته‌چسب و در اندازه‌های کوچک، متوسط و بزرگ چاپ می‌شود. این‌گونه بروشورها معمولاً با جلد شومیز و یا گلاسه پوشیده می‌شود. دلیل سادگی صحافی تمام بروشورها این است که مصرف آنها محدود است. بعضی از آنها شاید بیش از یک بار مطالعه و استفاده نشود. مصرف آنها شباهت زیادی به روزنامه دارد. اگرچه بعضاً با چاپ و کاغذ بسیار نفیس عرضه می‌شوند، اما چون بیشتر جنبۀ اطلاع‌رسانی و تبلیغ دارند، بیش از چندبار مورد مراجعه قرار نمی‌گیرند.قطع بروشورهای تابعی از ابعاد کاغذهای تولید شدۀ استاندارد هستند. جدول قطع‌های مختلف و اندازۀ کاغذ مورد استفاده برای هریک از آنها را در زیر مشاهده می‌کنید.

فهرست مطالب پایان نامه نقش خلاقیت در برشور:

فصل اول:

بخش اول

آشنایی با بروشور و کاتالوگ…………………………………………………………………………………………………………………

بروشور………………………………………………………………………………………………………………………………

کاتالوگ……………………………………………………………………………………………………………………………………………

بخش دوم

تاریخچه تبلیغات در ایران…………………………………………………………………………………………………………………….

ظهور کانون‌های آگهی و تبلیغاتی………………………………………………………………………………………………………..

کانون‌های آگهی و تبلیغاتی پس از انقلاب اسلامی……………………………………………………………………………

تبلیغات بازرگانی پس از جنگ تحمیلی……………………………………………………………………………………………..

نگاهی به فعالیت‌های اداره کانون‌های آگهی و تبلیغات بازرگانی……………………………………………………….

بخش سوم

تکنیکهای طراحی بروشورهای زیبا و خلاقانه

چگونه یک بروشور خوب طراحی کنیم

فصل دوم:

بخش اول……………………………………………………………………………………………………………………………………………….

نقش بروشور و کاتالوگ در جوامع……………………………………………………………………………………………………….

فصل سوم:

بخش اول……………………………………………………………………………………………………………………………………………….

نکاتی که باید هنگام طراحی بروشور به یاد داشته باشیم…………………………………………………………………

لوگو………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

رنگ……………………………………………………………………………………………………………………………………………

عکس ها…………………………………………………………………………………………………………………………………………

اولویت بندی…………………………………………………………………………………………………………………………………..

یکنواختی………………………………………………………………………………………………………………………………..

فضا……………………………………………………………………………………………………………………………………………….

ویرایش……………………………………………………………………………………………………………………………………………

اهمیت تصاویر برای بروشور………………………………………………………………………………………………………………

عکس محصولات……………………………………………………………………………………………………………………………….

عکس های گروهی……………………………………………………………………………………………………………………………..

تصویری از دفتر کار…………………………………………………………………………………………………………………………….

فصل چهارم:

انواع بروشور……………………………………………………………………………………………………………………………………

فصل پنجم:

صفحه‌آرایی بروشور و کاتالوگ ……………………………………………………………………………………………………………

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پایان نامه نقش خلاقیت در برشور:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 56
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *