پایان نامه جنگ با هرزنامه ها

پیام‌های ناخواسته(اسپم)که معمولا با‌ اهداف‌ تجاری‌ و به مـنظور تـبلیغات از راه شـبکه‌های رایانه‌اییا مخابراتی به صندوق پست الکترونیکی یا صندوق‌ دریافت پیام افراد ارسال می‌شود،حجم زایدی ازاطـلاعات محسوب می‌شود که گاهی بیش از‌ نود درصد پیام‌های الکترونیکی‌ را‌ شامل می‌شود.ارسالچنین پیام‌هایی بـرای مقاصد تبلیغاتی،از سویی هـزینه‌های سـنگینی را بر دوش نقش‌آفرینان فضای سایبر-به ویژه ارائه کنندگان خدمات-تحمیل می‌کند و از سوی دیگر،نقض حریم خصوصی و حق خلوتاشخاص محسوب می‌شود. پایان نامه جنگ با هرزنامه ها در قالب فایل ورد به همراه منبع آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

مقدمه پایان نامه جنگ با هرزنامه ها:

در مفهوم‌ رایج،اسپم واژه‌ای است که به‌ پیام‌های‌ الکترونیکی‌ که بدون رضایت گیرندۀ پیـام و مـعمولا به میزان زیاد ارسال می‌شود،اطلاق می‌گردد.از این‌گونه پیام‌ها به عنوان پیام‌های الکترونیکی ناخواستۀ توده‌وارنیز یاد می‌شود و از‌ آنجا‌ که بیشتر این پیام‌ها برای تبلیغ کالاها و خدمات‌ به‌ کار می‌رود،به آنها پیام های الکترونیکی ناخواستۀ تـجاری نیز گـفته مـی‌شود.اسپم به لحاظ تاریخی،ریشه در تبلیغات تـجاری نـاخواستۀ‌ خـیابانی‌ که‌ بهgnitsop ylf مشهور شده‌اند و نیز تبلیغات ناخواستۀ کالاها که‌ از راه تلفن یا فاکس gnitekramelet صورت می‌گیرد،دارد.

هرزنامه
هرزنامه

جـایگاه‌ اطلاعات در سنجش بهره‌وری:

به‌طور سنتی، بهره‌وری از منظر اطلاعات به‌صورت میزان پیشرفت‌ فناوری‌ مشخص‌ شـده تـلقی مـی‌شود. این رویکرد سنتی، خروجی را بر اساس نیروی کار، سرمایه و پیشرفت‌ فناوری مورد ارزیابی قرار مـی‌دهد. پیشرفت فناوری در معادله بهره‌وری سنتی به‌عنوان بخشی‌ از پسماند مورد توجه‌ قرار‌ می‌گرفت. دو رویـکرد دیگر که امروزه بـرای سـنجش بهره‌وری بر اساس اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرد، عبارتند از:راهبرد اول: تعیین داده‌های مربوط به اطلاعات قابل ملاحظه در سنجش بهره‌وری عرفی:‌ بر اساس این رویکرد، واکنشهای مربوط به سرمایه‌گذاریها، کسب و استفاده از اطـلاعات جمع‌آوری می‌شود.

فناوری‌ اطلاعات و ارتباطات و سرمایه اجتماعی:

دولتها و نهادهای مختلف تعهد قابل ملاحظه‌ای به پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات‌ و برنامه‌های بـهبود وضـعیت از ایـن طریق دارند و از آن برای‌ کمک‌ به ارتباط شبکه‌ای بـین گـروهها سود می‌جویند. سرمایه اجتماعی در افزایش بهره‌وری از طریق کاهش هزینه‌های‌ اجتماعی،‌ تسهیل‌ در بروز نوآوری و خلاقیت، ایجاد شغل، افزایش امنیت و رفـاه اجـتماعی،‌ سـرخوشی‌ و فضاهای ذهنی جدید و همچنین، ایجاد علایق مشترک اجتماعی و نزدیکی بـین افراد و گروههای‌ مختلف‌ نقش موثری ایفا می‌کند.

همسویی استراتژی فناوری اطلاعات و کسب و کار:

بر‌ اساس مطالعات انجام شده چهار موضوع اساسی‌ مـورد‌ تـاکید‌ در سازمانهایی که همسویی مناسبی برقرار کرده‌اند،‌ عبارتند‌ از:رهبری و هدایت شفاف: تعیین یک اسـتراتژی شـفاف بـرای تمامی سازمان برای‌ آینده‌ دور و نزدیکتعهد: مشارکت‌ جدی‌ رهبران فناوری‌ اطلاعات‌ در‌ طرح‌ریزی سازمانی و نیز، همراهی مـدیران‌ کـسب‌ و کار در طرح‌ریزی فناوری اطلاعات از مهمترین موارد این موضوع است‌ که‌ مستلزم درگـیر شـدن و پشـتیبانی مدیریت‌ ارشد است.

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پایان نامه جنگ با هرزنامه ها:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 72
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *