پایان نامه بیومکانیک استخوانی

استخوان یک بافت مرکب است که از فیبرهای قوی کلاژنی و ماده کریستالی و شبکه مانند معدنی به نام هیدروکسی آپاتیت تشکیل شده است. استخوان دارای عروق خونی، بافت چربی و اعصاب نیز می باشد. مقدار مواد معدنی در استخوان ها مختلف و در قسمت های مختلفی که استخوان در آن واقع شده متفاوت است. تخلخل که به صورت متخلخل بودن یک استخوان بیان می شود، عبارت است از نسبت حجم بافت غیر معدنی به کل حجم آن استخوان. به طور کلی درجه تخلخل در استخوان های قشری بین ۵ تا ۳۰ درصد و در استخوان های اسفنجی بین ۳۰ تا ۹۰ درصد است. استخوان قشری یا کورتیکال سخت تر از استخوان اسفنجی است و مقدار جذب انرژی تا قبل از ایجاد شکستگی در استخوان اسفنجی بیشتر از کورتیکال می باشد. پایان نامه بیومکانیک استخوانی در قالب فایل ورد به همراه منبع و فهرست آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

بیومکانیک استخوانی

شکستگی استخوان از طریق استخوان سازی زخم التیام می یابد. این فرایند از التیام شکستگی diaphyseal متفاوت است که مغز ترابکولار فراهم می کند که یک منبع غنی از عروق به استخوان شفایافته  است، کال استخوانی بسیار کمی، بافته شده اشکال استخوان به طور مستقیم و بدون واسطه غضروف وجود دارد، و استخوان بازسازی می شود مطالعات قبلی از روشهای عددی استفاده کرده اند برای شبیه سازی شفای شکستگی یا بازسازی استخوان، با این حال ترابکولار التیام شکستگی، که شامل هر دو تمایز بافت و شکل گیری ترابکولارمی شود. با استفاده از تجزیه و تحلیل المان محدود و منطق فازی برای بهبودشکستگی و ناتوانی استخوان، مدل شبیه سازی شکل گیری استخوان های بافته شده در فاصله شکست و بازسازی پس از آن از استخوان صورت می گیرد

عوامل بیومکانیکی ثبات ایمپلنت های استخوانی  در بیومکانیک استخوانی

ایمپلنت های  استخوانی (بیومکانیک استخوانی) در حال حاضر به طور گسترده ای برای جایگزینی استخون از دست رفته در بیماران به طور کامل و یا جزئی و برای بازسازی  بافت استخوانی استفاده می شوند. با این حال، خطرات ناشی از شکستگی ، که ممکن است عواقب دراماتیک داشته باشد، هنوز هم باقی می مانند که پیش بینی وضعیت آنها دشوار به نظر می رسد وبه  ثبات بیومتریال قرار داده شده در بافت استخوان بستگی دارند. پدیده multiscale از بیومکانیکی (استخوان ایمپلنت به هم پیوسته) و بیولوژیکی (mechanotransduction) طبیعت می باشند.  هدف این است که برای یک مرور کلی از رفتار بیومکانیکی استخوان رابط ایمپلنت به عنوان تابعی از محیط زیست خود را با در نظر گرفتن در سیلیکون، شرایط ازمایشگاهی و in vivo از جمله مدل های حیوانی و همچنین مطالعات بالینی.

این روش به طور بالینی بیش از سی سال استفاده شده است و پیشرفت قابل توجهی در جراحی دندان، دهان و فک و صورت دارد. برای بازگرداندن یک یا دندان از دست رفته تر ناشی از پیری یا حوادث و همچنین به هدف  زیبایی در بیمارانی که  به طور کامل و یا به طور  نیمه بی دندا ن شده اند  صورت می گیرد ایمپلنت های دندانی نیز برای حمایت از بازسازی سر و صورت و برای ارتودنسی استفاده می شود.با وجود استفاده بالینی معمول ، شکست از ادغام ایمپلنت هنوز رخ می دهد و باقی می ماند و  پیش بینی دشوار به نظر می رسد.

اندازه گیری خواص بیومکانیکی استخوان در سراسر رابط

خواص بیومکانیکی بافت استخوان در فاصله کمتر از حدود ۱۰۰- ۲۰۰ میلی متر از سطح ایمپلنت پارامترهای مهم تعیین ثبات ایمپلنت  است. روش تجربی مختلف ممکن است مورد استفاده قرار گیرد برای بازیابی اطلاعات تکمیلی در مورد خواص استخوان تازه شکل گرفته در مقیاس اطراف چند میکرومتر. این اطلاعات سپس ممکن است به عنوان داده های ورودی در مدل سازی رفتار مکانیکی بافت استخوان در مجاورت ایمپلنت استفاده می شود و پس از آن در مقیاس ایمپلنت صورت می گیرد.

بافت شناسی استاندارد طلا برای ارزیابی اسئواینتگریشن ایمپلنت توسط اندازه گیری بافت، که توسط تعبیه نمونه ها در رزین بر اساس متاکریلات-تحقق داده می شود، برش آنها را در ۱۰۰ میلی متر برش ضخامت  و رنگ آمیزی آنها را تصویر سازی از لام اجازه می دهد تا اندازه گیری کسر استخوان ایمپلنت تماس،عوامل رنگ آمیزی را قادر می سازد برای به دست آوردن برآورد کیفی درجه کانی سازی بافت استخوان در اطراف ایمپلنت (رنگ های تیره مربوط به مناطق معدنی بیشتر).

تجزیه و تحلیل بافت شناسی را قادر می سازد.برای تمایز از قبل موجود از بافت استخوان تازه تشکیل بالغ برای اندازه گیری افزایش قابل توجهی از BIC به عنوان تابعی از مدت زمان بهبود زخم و برای به دست آوردن برآورد کیفی افزایش کانی سازی بافت استخوان تازه تشکیل شده است . ویژگی های کلیدی استخوان کمی بافت شناسی ایمپلنت تعبیه undecalcified از بلوک نمونه بدون از بین بردن ایمپلنت است. مقیاس میکروسکوپی بازده اطلاعات در مورد مدول یانگ و آشکار بر سختی.

بیومکانیک استخوانی
بیومکانیک استخوانی

روش همگن بافت استخوان اطراف رابط

مطالعات اخیر دنبال ایده برای صعود به سلسله مراتب از مقیاس نانو تا سطح ماکروسکوپی. نکته کلیدی نهفته در شناسایی از بلوک های ساختمان در microscopic- و سطح nanoscopic می تواند کشش استخوان در مقیاس ماکروسکوپی را توضیح دهد. در سطح اندام، مدل اغلب زنجیره مبتنی بر تغییرات چگالی ظاهری استخوان به عنوان یک تابع از محرک های بیولوژیکی و مکانیکی است. در سطح بافت، مدل ریز استخوان و خواص بازسازی تشکیل می دهند. در سطح سلولی، تعاملات سلولی در دامنه زمانی تجزیه و تحلیل و روش های دینامیک مولکولی به کار برده می شوند برای به دست آوردن خواص الاستیک  علاوه بر تعدیل تطابق سلولی، سیگنال های مکانیکی نیز تحت تاثیر قرار می گیرند. اگر چه اغلب مدل ها معمولا به طور مستقل از یکدیگر توسعه یافته اند.

فهرست مطالب پایان نامه بیومکانیک استخوانی

 • بارگیری.. ۳
 • تنش بارگذاری بر استخوان. ۴
 • بیومکانیک  بافت استخوانی.. ۱۵
 • شرح استخوان. ۱۶
 • بازسازی استخوان و اسئواینتگریشن.. ۱۸
 • اندازه گیری خواص بیومکانیکی استخوان در سراسر رابط.. ۱۹
 • روش همگن بافت استخوان اطراف رابط.. ۲۱
 • روش بیومکانیکی مهاجم. ۲۱
 • فرایند بیومکانیکی استخوان ترابکولار جهت  درمان شکستگی.. ۲۴
 • ویژگی های بیومکانیکی استخوان. ۲۵
 • منابع. ۲۸
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پایان نامه بیومکانیک استخوانی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 37
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *