پایان نامه در مورد انیمیشن و انیمیشن سازی

پایان نامه درمورد انیمیشن در قالب ۳۷۸ صفحه فایل ورد و قابل ویرایش تنظیم شده است. این پژوهش مناسب تمامی دانشجویان رشته انیمیشن سازی است.

متن زیر تکه ای از پایان نامه اصلی میباشد

طبقه بندی انواع انیمیشن بر اساس نوع رسانه

 • ۲ بعدی  ( The Flintstones – Little mermaid‌)
 • ۳ بعدی ( Beast wars – Shrek )
 • گِلی ـ اسفنجی ( Wallace & Grommet- The PJS )
 • کلاژ کاغذی ( South park )

گونه های مختلف انیمیشن

 • حادثه ای ـ ماجراجویانه (Batman )
 • کمدی ـ پر تحرک ( Teenage Mutant Ninja Turtles )
 • بلند ژاپنی (Dragon Ball Z )
 • کمدی ( Hey Arnold , Doug! )
 • درام (داستانی ) (Prince of Egypt‌)
 • آموزشی ( Dora The Explorer , The Magic School Bus )
 • موزیکال ( Little Mermaid , Beauty and Beast )
 • پیش دبستانی ( Blue`s Clue`s , Dragon Tales‌)
 • فضایی ( Star Chaser : Legend of Orion )
 • کمدی موقعیت (PJS-King of  the hill )
 • پر برخورد ( Catdog-Ren&Stimpy )
animation
animation

چگونه ایده های داستانی خود را پرورش دهیم

تبدیل یک پیش طرح ساده به یک طرح کلی ساخت مند شامل داستانهای اصلی و فرعی، صحنه های پرتحرک و هیجان انگیز، و جلوه های متنوع کمدی، ممکن است در نگاه اول امری دشوار و ترسناک به نظر برسد. مخصوصاً اگر بخواهید طرح کلی خود را مستقیماً از اول داستان شروع کرده و به آخر برسانید… [این متن تکه ای از پایان نامه اصلی میباشد ]

چگونه یک پیش طرح بنویسیم

نوشتن کارتون هم مانند تمام فنون کاربردی است – هرچه در آن جلوتر بروید، ماهرتر خواهید شد. هنگامی که شما ۱۰۰ فیلمنامه نوشته باشید، دیگر در این کار مجرب شده اید، اما اگر حتی یکی هم ننوشته باشید چطور؟ در آن صورت نوشتن برای شما مثل یک راز است. اما نگران نباشید! رازها تنها تا زمانی که کشف نشده اند، ترسناک به نظر می رسند. زمانی که شما ارکان اساسی کارتون نویسی را فرا گرفته، و از طریق پیش بردن و پرورش چند داستان و فیلمنامه، آنها را تمرین کنید، کم کم با این فرایند آشنا خواهید شد – اتفاقی که برای من افتاد.

اگر کنفسیوس کارتون نویس بود، می گفت: «فیلمنامه نویسی حرفه ای، از نوشتن یک داستان ساده آغاز می شود.»

همانطور که پیشتر اشاره کردم، مجموعه های انیمیشن تلویزیونی قالبهای متعددی دارند، و از آنجا که پرداختن به هر مرحله و هر شکل و شیوه، سودمند نخواهد بود، من مایلم به متداول ترین و گسترده ترین شکل این مجموعه ها، یعنی کمدی های پرتحرک نیم ساعته بپردازم.

Teenage Mutant Ninja Turtles

«تبهکاری از بعد X»

Jeffrey Scott

Fregg، فرمانروای جنگ طلب و مستبد کهکشان و دشمن لاکپشتها، دستگاه «گرداب ساختگی» خود را از نو ساخته و بوسیله آن اژدهای تبهکار و گمنامی به نام Globfather را از بُعد X وارد زمین می کند. یک آمیب جلبکی سبزرنگ، که مسلسل بر دوش دارد، کت و شلوار راه راه بر تن می کند و می تواند موجودات را با تماس انگشت، تبدیل به لکه های سبزرنگ نماید.

Globfather با استفاده از این قدرت، گروهی از اشرار زمینی را به خدمت می گیرد تا فرمانهای Dregg را اجرا کنند. و در این داستان، آنها باید یک Chip کامپیوتری را بدست بیاورند؛ شاهکاری که با آن می توان از طریق امواج مغزی، کامپیوترها را کنترل نمود. اگر دست Dregg به این چیپ برسد، می تواند تمام کامپیوترهای زمین را کنترل کرده و زمین را تسخیر کند!

اما پیش از آنکه Globfather و افرادش بتوانند از محل چیپ مطلع شوند، مخترع چیپ آنرا در ماشین کنترلی پسر کوچکش پنهان می کند. دردسر! حالا دسته اشرار به دنیال پسرک می گردند.

لاکپشتها باید با کمک April Oneil – که سعی دارد از طریق اینترنت جای پسرک را پیدا کند – پسرک و چیپ را از دسترس Globfather و افرادش دور نگه دارند.

من سعی کردم به جز چند ترکیب هیجان انگیز، کلمات چندانی به ایده های اولیه ام برای پیش طرح اضافه نکنم. در این پیش طرح، فقط توضیحاتی در مورد Globfather و خطر نهفته در تماس آلوده کننده انگشت او وجود دارد. دقت کنید که من مقدمه و بدنه را کاملاً مشخص کرده ام، اما پایان داستان را مبهم گذاشته ام. لازم به توضیح نیست که لاکپشتها باید شخصیتهای منفی را نابود کنند، پس پایان داستان مشخص است. این پیش طرح کوتاه، روان و هیجان انگیز است…

[این متن تکه ای از پایان نامه اصلی میباشد ]

حرف آخر

فکر می کنم حالا دیگر یک تجسم کلی از حرفه نویسندگی انیمیشن، و همچنین خلق، پرورش و ارایه یک مجموعه یا فیلمنامه انیمیشن داشته باشید. اما فراموش نکنید که دانش را باید به کار بست. پس سعی کنید از معلومات خود بهره عملی ببرید. یک مجموعه تلویزیونی بیافرینید. یک کارتون و یا فیلمنامه آزاد نمونه بنویسید. چه کسی می داند؟ شما هم می توانید با ذره ای خلاقیت و تلاش و پشتکار فراوان، آینده روشنی – به عنوان یک نویسنده انیمیشن – بسازید. اگر موفق شدید، حتماً مرا هم باخبر کنید. به هر حال علت آنکه نویسندگان می نویسند همین هاست: تأثیر بر مخاطب. و من هم درست به همین علت این کتاب را نوشتم. هدف من از نوشتن این کتاب به هیچ وجه اقتصادی نبود، بلکه بیشتر انتقال تجربیاتم به کسانی بود که شانس داشتن یک پدر نویسنده و سردبیر را نداشتند. برای من هیچ چیز لذت بخش تر از کمک به دیگران نیست. پس شما با دادن خبر موفقیتتان، هرقدر هم که کوچک، مرا ده ها بار بیش از کمکی که ممکن است کرده باشم، خوشحال خواهید کرد.

ویدیویی از فایل ورد پایان نامه انیمیشن

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پایان نامه در مورد انیمیشن و انیمیشن سازی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
480,000RIAL – اضافه‌کردن به سبدخرید
تعداد صفحه: 378
قالب: فایل ورد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *