مقاله هنر اداره کردن افراد در سازمان ها

انگیزش به معنای کمک به افراد جهت رسیدن به دستاوردهای شخصی است . وظیفه شما کمک به هر عضو تیم است . تا دریابد که از کارش چه  می خواهد .

۱۱۲ـ وقتی را برای صحبت خصوصی با افراد اختصاص دهید . از « زبان حرکات » به شکلی مثبت جهت تشویق اعضا رده پایین و ارشد گروهتان برای بحث راجع به کارشان استفاده کنید . با نگریستن به طرف مقابل قاطعانه به حرفهایش گوش دهید .

در صورت نیاز آشکار یادداشت بردارید و سپس عملی را که راجع به ان به توافق رسیده اید بصورت خلاصه بیان کنید . جهت پرهیز از سوء تفاهم ، سرتان را فقط برای نشان دادن توافق تکان دهید نه برای اینکه به شخص بفهمانید به سخنانش گوش می دهید .مقاله هنر اداره کردن افراد در سازمان ها در قالب ورد آماده شده است.

مقاله هنر اداره کردن افراد در سازمان ها

فن پایان دادن به مکالمات را یاد بگیرید : « خوب ما یک ( در حالی که از صندلی خود بلند می شوید ) از اینکه آمدی متشکرم ، فکر کنم امروز تا جائی که می توانستیم رفتیم. روز بیست و هشتم برای مرور پیشرفت کار ملاقات می کنیم .

از هیچکدام از کارمندانتان دور یا منفصل نشوید ؛ با همه در هر مقامی که هستند برخورد کنید. اعضا گروه باید در حضور شما با آرامش و طبیعی باشند .

با افرادی از بخشهای دیگر سازمان که می شناسید اما تا به حال با آنها صحبت نکرده اید ، سر صحبت را باز کنید . پیش قدمی شما موجب امتنان آنان خواهد شد و اگر مسأله ای وجود داشته باشد از بین می رود .

برانگیختن افراد در سازمان :

۱۱۵ـ به افراد نگران اطمینان خاطر بدهید و از اشتیاق به افرادی که اعتماد به نفس بیشتری دارند بهره برداری کنید . نکات  قوت افراد را به انان متذکر شوید و با تفویذ و آموزش آنان را در جهت بکارگیری استعدادشان یاری رسانید .فقط به هنگام وجود شایستگی ، تمجید کنید . اگر بیش از حد به افراد تبریک بگوئید غیر مخلص یا آقا بالاسر بنظر خواهید رسید .

۱۱۶ـ اجازه ندهید در جلسات ، افراد پر شور وقت شما را به هدر بدهد . اعضای پر حرف گروه را با سوالات بسته کنترل کنید ؛ «کریستی !» « پس به عقیده تو ما باید شروع کنیم » یا با قطع کردن صحبت : « احساس قوی شما را ارج می نهم ، حالا بگذارید نظر فرد دیگری را هم بشنویم » .

۱۱۷ـ گروهتان را به کار تشویق کنید . باید آنها از خود انتظارات بالایی داشته باشند و مشکلات را فرصتی برای خود ببینند نه مانعی . بر مزایای هر کار تاکید کنید . در این صورت با رضایت بیشتری به پیشنهادات شما عمل خواهند کرد : « سالی ! این هفته یا عدم حضور دو کارمند می توانی به من ثابت کنی که شایستگی ترفیع را داری . »

۱۱۸ـ درهر روز و در مصاحبه های منظم ، عملکرد را مورد بحث قرار دهید . شاید بهتر باشد قبل از انتقاد به عملکرد ضعیف رضایتتان را از جنبه های دیگر کار اظهار کنید .

سازمان
اداره کردن افراد در سازمان

پاداشهای مالی و غیر مالی :

۱۲۱ـ علاوه بر پاداشهای مالی ، از طریق تایید و دادن مسئولیت و مقام به افراد پاداش بدهید . کارمندان را تشویق کنید که تقاضای ترفیع نماید . هیچگاه از موفقیتهای انها نترسید و سعی کنید پست های خالی سطح بالا را با افراد گروه خودتان پر کنید .

۱۲۲ـ نه فقط در بخش فروش ، بلکه در تمامی سطوح مشوقهائی آسان فهم را برای پاداش به عملکرد در نظر بگیرید . پرداخت فوق العاده برای دستیابی به اهداف در نظر گرفته شده در مورد سود ، تولید ، کارآئی و کیفیت ، هم به شرکت و هم به فرد سود می رساند .

۱۲۳ـ طرح های جذابی طراحی کنید که بجای تقسیم گروهتان ، آنها را با هم متحد کند . در شرکت اینویکتا وعده استراحت دو روزه در یک مجموعه تفریحی ییلاقی در صورت دستیابی به هدفی مشکل در فروش حتی به  تلاشهائی بیش از معمول انجامید . افراد  را خود می اندیشیدند که به هدف دست می یابند و از تفریح دو روزه با همدیگر لذت می برند .

۱۲۴ـ سیاست پرداخت حقوقتان باید قابل رقابت ، منصفانه و برای افراد بسیار موفق سخاوتمندانه باشد . هزینه های جابجایی مسکن ، ماشینهای سازمانی ، بیمه درمانی خصوصی ، و مزایای بازنشستگی خوب ، همگی سرمایه گذاری است نه هزینه . همچنین طرح های فروش سهام به کارمندان موجب انگیزش آنان خواهد شد و تعهد بلند مدت آنان را موجب خواهد گردید .

 

سبک ریاست شما :

قاطعیت را با تهاجم اشتباه نکنید . اگر نیازها و حق خود را به قیمت افراد دور و برتان تحصیل می کنید یک مدیر مهاجم هستید. مدیران قاطع با جدیت برای دستیابی به اهداف می کوشند ، بدون اینکه حقوق و نیازهای گروهشان را نقض کنند . اگر گرایش شما به تهامج است یا گرایش خاضعانه دارید و بسیار به همردیفان ، زیر دستان یا مدیران خضوع می کنید ، می توانید قاطع تر شوید . قاطعانه عمل کردن را شروع کنید تا یک سبک مدیریت موفق به دنبال آن آشکار شود .

۱۲۵ـ کنترل فضا را یاد بگیرید و سعی کنید در ناحیه و منطقه دیگران احساس آسودگی کنید . آهسته و با آرامش حرکت کنید ؛ اگر با شتاب راه بروید دیگران گمان می کنند بحران وجود دارد . با اطمینان وارد اتاق جلسه شوید . یک صندلی مهم را در مرکز انتخاب کنید و مصمم راهتان را به سمت آن انتخاب نمائید . اگر حاضران ناراحتند کنترل اوضاع را در دست بگیرید .

مثلاً اگر هوا خوب نیست ، در حالیکه به سمت کلید تهویه می روید بپرسید ؛ « اگر اشکالی ندارد من کولر را زیاد می کنم ! » با هر کس که هستید طبیعی رفتار کنید . افراد را به اسم صدا کنید نه با کلمات تعارف آمیز .

۱۲۶ـ سفیر خوبی باشید . در خارج از محیط کار ، از شرکت و گروهتان به خوبی یاد کنید .

 

ریاست گروه:

تیم شما بیش از گروهی از افراد است. تحت رهبری سازمان شما گروه تان کسب هویت می کند.

۹۵ـ سربلند به نظر برسید و هدفمندانه راه بروید و بدین وسیله به گروهتان وجه بدهید. بلند قد بودن یک مزیت است ، اما اگر کوتاه قد هستید نگران نباشید. حالت شما ارشدیت شما را نشان خواهد داد.

۹۶ـ توجه گروه تان را به اهداف گروهی معطوف نمائید و بدین وسیله آن ها را به هم نزدیک کنید. به افراد تذکر دهید که همان طور که کارشان را انجام می دهند باید از یکدیگر حمایت کنند. به این ترتیب، کار گروهی پیشرفت می کند. بدون اهداف مشترک، گروه ها از هم می پاشند.

۹۷ـ کاری کنید که اعضای گروه تان احساس همبستگی متقابل کنند. به آنان درک واضحی از مسئولیتهای یکدیگر بدهید.

 چگونه ریاست کنیم و برانگیزانیم:

راجع به ریاست بیش از هر مهارت دیگر در مدیریت سخنان بیهوده گفته و نوشته شده است. ریاست مرموزتر از مهارتهای دیگر نیست.

در تمام مشاغل، لیاقت به اعتماد تبدیل می شود، ریاست هم از این قاعده مستثنی نیست. ممکن است به نظر برسد برخی از افراد طبیعتاً رئیس هستند، لیکن دلیل آن همیشه این بوده است که مشاغل شان را به خوبی فرا گرفته اند و عزمی قوی داشته اند که حمایت دیگران را جلب کرده است.

به طور طبیعی ایجاد ارتباط با گروه ها بیشتر برای مدیرانی که شخصیتی برون گرا دارند میسر است، اما افراد دیگر نیز می توانند این مهارت را بیاموزند. اشتیاق که یکی از عوامل اساسی ریاست است، لازم نیست خیلی پرشور باشد: بسیاری از پیشروان صنعت چنان اعتماد به نفس و عزمی آرام از خود بروز می دهند که اطرافیانشان را به هیجان می آورند. فقدان قاطعیت را با طبیعت ساکت و خجالتی اشتباه نگیرید. همه رئیسان خوب قاطع هستند با وجود آن که برخی از آنان کاملاً خجالتی اند.

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله هنر اداره کردن افراد در سازمان ها:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 25
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *