مقاله کاربرد های پلی کربنات

اطلاعات مربوط به فرایند کاربرد های مواد در گزارش PEP 50 داده شده است. تعدادی از خواص  پلی کربنات نیز در گزارش PEP 50 ارائه شده است. اما چنین اطلاعاتی اختلاف بین گریدها را نشان نمی‌دهد. با وجود اینکه اطلاعات فروش، هر گرید را بصورت عالی توصیف می کنند، اما در حقیقت هر گرید بعضی از خواص خوب را  برای بهبود یک یا چند خاصیت دیگر از دست می‌دهند. جدول B.1 که اطلاعات بروزتری را در مورد بعضی از گریدها دارد، گریدهای از رده خارج را مشخص می‌کند. جدول B-1 خلاصه شده داده‌های بسیار زیادی می‌باشد. تولیدکنندگان دیگر، محصولات رقابتی را تجارت می کنند اما جداول مقایسه‌ای موجود نمی‌باشد.گرید مقاوم در برابر شعله ۲۰۱۴ ( لکسان Lexan 2014 ) ، کاملاً شبیه به گریدهای اولیه قالب‌گیری تزریقی ۱۰۱ ، ۱۴۱ و ۱۲۱ می‌باشد. اما تا حدی مقاومت ضربه کمتری دارد. نامگذاری آتشگیری نشان داده شده اخیراً عوض شده است:  UL45 اما امروزه ۹۴v. امروزه جرم ویژه با افزایش میزان هالوژن افزایش می‌یابد. از آنجایی که پلیمرها را بر اساس وزن آنها فروخته می شود، با افزایش جرم ویژه، هزینه ساخت یک شی با شکل مشخص بیشتر می شود.

هزینه تولید:

عمده هزینه تولید  پلی کربنات به مواد خام علی‌الخصوص بیس فنول A که خود به هزینه فنول بستگی دارد، وابسته است.  مواد اولیه اصلی برای این فرآیند موضوع گزارش PEP81 می‌باشد. مقادیر انتخاب شده با هزینه جاری تولید با مقدار زیادی برای برگشت سرمایه همخوانی دارد. بدیهی است که تولید کننده‌ها با ذخیره مواد اولیه، در مقام اول رقابتی می‌باشند.نرخ دستمزد کارکنان بر اساس مقدار متداول در هوستون تگزاس (Houston- Texas) حساب شد. مقدار پایه عبارت است از ۶ دلار بر ساعت که شامل کارگران و سرکارگر می‌شود. به این مقدار ۲۱% نیز هزینه جانبی و ۱۰% برای همپوشانی شیفتهای کاری اضافه شد که جمعاً ۸ دلار می‌شود احتیاجات کارمندان بر اساس آنالیز  وظایف تخمین زده شد.هزینه یوتیلیتی (Utilities) برای ناحیه گلف کوست (Gulf Coast) تخمین زده شده است.هزینه سربار کارخانه حدود ۸۰% کل هزینه نیروی انسانی تخمین زده می‌شود. هزینه سربار کلیه افرادی که در سایت کارخانه حضور دارند و سرویسهایی که مستقیماً با عملیات و نگهداری هستند. را شامل می‌شود.

اصلاح سطح و پوشش  پلی کربنات:

در کنار اصلاح پلیمرها، اصلاح و یا پوشش سطح، یک روش برای بهبود  پلی کربنات ها برای منظوری خاصی می باشد. پتنهایی در این زمینه در جدول ۱۱-۱۰ خلاصه شده‌اند. روشهایی که در این بخش بحث شده‌اند (مانند مقاومت در برابر اشعه uv) در جدول نوشته نشده است.رولهایی که برای اصلاح سطح ورتهای پلی کربنات توسط شرکت رولند. (Rowland) تولید می شود از نقطه نظر صنعتی بسیار مهم هستند. ورق ترجیحاً بعد از خروج از اکسترودر بصورت رول در می آید. رولند همچنین ورقهایی با پوشش پلیمری بلورین نیز می‌فروشد که یک سطح سخت و مقاومت در برابر سایش تشکیل می دهد.

شرکت اونس- ایلینویز (Owens- Illinois) پلیمر شیشه‌ای تولید می‌کند که احتمالاً بدلیل درصد بالای سیلیکون و همچنین شفافیت و سختی بالا به این اسم نامیده می‌شود. این ماده از یک سیلوکسان معدنی سه عاملی تهیه می‌شود و بصورت محلول پوشش دهی  و یا ورق پوشش داده شده موجود می‌باشد. این ماده دو نقص عمده پلی کربنات را در بعضی از مصارف جبران می کند. استعداد خراش‌پذیری و ضعف در برابر حلالها، این محصول بصورت پتنت می‌باشد. (۶۲۸۲۶)پوششهای لنزهای چشمی ، که فیلم الماس نیز نامیده می‌شوند. توسط شرکت برگ (Berg) و پوسیژن تین فیلم (precision thin film) ابداع و پتنت شده‌ است. این پوشش از مواد معدنی اختصاصی استفاده می‌کند تا یک ماده سخت با چسبندگی خوب و مقاوم در برابر سایش باشد. تولید صنعتی این محصول شروع شده است.شرکت جنتکس (Gentex) تولید یکنوع لنز ایمنی را با استفاده از  آبسیت (Abcite) روی پلی کربنات توسعه داده است. آبسیت یکی از تولیدات دو پونت می‌باشد. جنتاکس همچنین فیلترهای صفحه‌ای که با طلا پوشش داده شده بنام امنی ویو (Omni- view) تولید می کند که به جوشکار امکان دیدن جوشکاری را با رنگ اصلی خود می دهد و وی را از گرما و اشعات مضر دور نگه می دارد .

 پلی کربنات
پلی کربنات

اکستروژن مجدد  پلی کربنات ها:

پلی کربنات می توانند با افزودنیهای دیگر آلیاژ شده و دوباره اکسترود شوند تا یک گرید خاص تولید شود. در روشهایی که پلیمر بصورت پودر تولید می شود، افزودنیها را می‌توان قبل از تبدیل پلیمر به گرانول به آن اضافه کرد. اما بنا به تقاضا ممکن است که نیاز باشد تا گریدهای استاندارد به یکسری گرید خاص تبدیل شود. همچنین تولید مستر بچ‌های با غلظت بالا می تواند مفید باشد. در نتیجه نیاز به انعطاف‌پذیری تجهیزات مورد نیاز برای آلیاژ‌سازی و اکستروژن مجدد را توجیه می‌کند.جداول ۸-۱۱ و ۹-۱۱ هزینه سرمایه‌گذاری و تولید بغیر از پلیمر و افزودنیها را نشان می دهد. نمودارها، نمودارهای بروز شده گزارش PEP 50 می‌باشند (بغیر از تخفیف برای انبارداری). سابقاً فرض بر این بود که هیچگونه انبار اضافه‌ای نیاز نیست. با وجود اینکه چنین سیستمی می‌تواند بدون انبار اضافه کار کند، اما از انعطاف پذیری سیستم کم می‌شود. طراحی سیستم در اینجا شامل یک چهارم ظرفیت نگهداری چیپ مجاز برای یک کارخانه ۱۰ میلیون پوند پلیمر در سال می‌باشد. در آنالیز ها فرض بر این است که فروش محصول شامل افزایش قیمت ۱۰ سنت بر پوند بوده و ۲۰% این مقدار برای G&A ، فروش و تحقیق صرف خواهد  شد. سرمایه کل ۵۶۵۰۰۰ دلار می‌باشد و افزایش هزینه تولید حدود  ۴٫۷ سنت به ازای هر پوند می‌‌باشد (به گزارش PEP 50 برای بحث بیشتر در مورد افزودنیها و هزینه آنها مراجعه کنید).

کوپلیمرها:

مهمترین کوپلیمرهای  پلی کربنات آنهایی هستند که در گریدهای مقاوم در برابر شعله استفاده می شوند. که قبلاً مورد بحث قرار گرفته‌اند.عبارت کوپلیمر شامل محصولاتی که فقط حاوی مقدر کمی از یک منومر دیگری مانند عوامل شاخه زا می‌باشد نمی شود، حتی اگر این ماده جزئی از شاخه اصلی باشد. به بیان دیگر پلی کربنات‌های بیس فنول A در بعضی مواقع کوپلیمر بیس فنول A و فسژن نامیده می‌شود.کوپلیمرهای سیلیکون کاملاً تجاری نشده‌اند. اما در حال ارزیابی توسط جنرال الکتریک و شرکتهای دیگر هستند. پتنت‌ها در جدول ۱۱-۷ خلاصه شده‌اند. با وجود اینکه کوپلیمریزاسیون منومرها پتنت‌ شده است. اما کوپلیمرهای بلوک توجه زیادی را بخود جلب نموده است. افزایش نسبت پلی سیلوکسان به پلی کربنات در ملکول، امکان تغییر خواص را از یک پلاستیک الاستومر به یک رزین سخت می‌دهد. (۶۲۷۰۴).  این رزینها را می‌توان توسط واکنش گروههای انتهایی قابل پخت نمود. بدیهی است که روش برتر تهیه این آلیاژها فژنیزاسیون محلولی مخلوط سیلیکون با جرم ملکولی پایین و بیس فنول A در حضور گیرنده اسید (مانند پیریدین)، حلال و اختتام دهنده زنجیر می باشد.کوپلیمرهای بلوک سیلیکون-  پلی کربنات بعنوان غشاءهای با نفوذپذیری انتخابی در مصارف پزشکی مانند شش‌های مصنوعی استفاده می‌شوند. اما دلیل اصلی تجاری شدن در مقالات مشخص نیست.سیلیکونها و یا کوپلیمرهای بلوک ممکن است در غلظتهای کم برای کاهش اصطکاک سطحی و قابلیت خیس شدگی  پلی کربنات های استاندارد آلیاژ شوند.

سرفصل هایی دیگر از مقاله کاربرد های پلی کربنات:

  • مبانی طراحی و هزینه
  • مقاومت ضربه و آلیاژ با پلیمرهای دیگر
  • بررسی بهبود خواص
  •  پلی کربنات های  مقاوم در برابر شعله
  • تولید  پلی کربنات با واکنشهای تراکمی بین سطحی
  •  پلی کربنات توسط پلی کندانسیاسون در محلول
  • آنالیز و مقایسه پروسه
  • سرمایه گذاری و ظرفیت‌ها
  • بررسی وضعیت صنعت و جنبه ای تکنیکی
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله کاربرد های پلی کربنات:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 94
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *