مقاله و تحقیق آبلیمو گیری صنعتی

اکنون در این بخش آنالیز، مورد استفاده تولید مورد نظر را در محیط های گونگون شناسایی می نماییم ،یعنی اتمام ساخت و ارائه آن به انبار ها، خروج آن از کارخانه های آبلیمو گیری صنعتی  و بلاخره محیط های استفاده و شرایط پس از اتمام استفاده (یعنی پایان عمر محصول در آن قرار می گیرد را بررسی و ارتباط دو جانبه محصول بر روی محیط و یا محیط بر روی محصول را شناسایی می نمائیم.تأثیرات که محیط بر روی دستگاه می گذارد، جنس قطعات دستگاه از آهن که بیشترین قسمت آن و پلاستیک می باشد، در صورت خیس شدن، دستگاه زنگ می زند و زود خراب می شود همچنین آبلیمو چون خاصیت اسیدی دارد برای آهن دستگاه مخرب است ، همچنین گرد و غبار و نیز وجود جانورانی مانند: سوسک و مورچه و… بهدات آبلیمو را می تواند تهدید کند.

آنالیز فروش و خدمات جهت مشتریان :

کلیه مسائل مربوط به فروش مانند قیمت ، تبلیغات ، نمایندگی ها ، واسطه ها ، مغازه داران و تسهیلات خدماتی از قبیل : گارانتی ، سرویس، تعمییرگاه های مجاز و غیره باید از جمله مسائل مورد تحقیق طراح باشد. امروزه تولیدات صنعتی فراوانی هستند که خریداران آنها تنها به دلیل تسهیلات خدماتی به خرید آنها  راغب می گردند، زیرا امروزه تولیدات مشابه به دلیل رقابت تنگاتنگ با یکدیگر دارای ارزشهای استفاده ای یکسانی می باشند و سرویس پس از فروش عامل مهمی است که یک تولید را بر دیگر تولیدات تفوق می بخشد. با استفاده از این آنالیز به ثبت مشکلات مربوط ، آگاهی از وضعیت رقبا ، توجه به مسائل اقتصادی (قیمت) همچنین به علل استقبال خریدارن از کالا یا کالاهای مشابه خواهیم برد.

گردآوری اطلاعات:

دستگاه پس از مونتاژ شدن  توسط ۲ نفر بلند شده و در قسمتی از جایگاه انبار می شود و سپس به تقاضای خریداران از انبار خارج شده (که معمولا توسط وانت حمل و نقل می شوند) و به مغازه انتقال داده می شود و تا زمانی که خریدار آن را نخرد در مغازه فروشنده باقی خواهد ماند و در صورت در صورت خریدن دوباره توسط وانت به محل که خریدار می خواهد حمل می شود که این حمل و نقل دستگاه به دلیل نداشتن بسته بندی مناسب آسیب خواهد دید که این آسیب غیر از آنکه بخود دستگاه وارد می شود ممکن است به محیط اطراف آن و نیز وسایل اطراف آن نیز وارد شود. همچنین چون این دستگاه در تمام  فصول سال کاربرد ندارد بنابراین در توسط خریدار نیز در فصلهایی از سال که کاربرد ندارد انبار می شود که شرایطی از قبیل رطوبت انبار و … همه می توانند به دستگاه آسیب برسانند و از طول عمر دستگاه بکاهند.

آنالیز حمل ونقل و انبار داری:

در این مرحله مشکلات جابجایی و نگهداری تولید، در درون کارخانه سازنده، چه در مراکز فروش و چه در فاصله بین محل فروش تا محل استفاده می باید بررسی گردند.آشنایی طراح با کمبودهای موجود ، سالم رساندن تولید به محل استفاده با رفع مشکلات موجود بر طرف نمودن مشکلات انبار داری از قبیل: سطل، نحوه قرار گیری ، جابجایی ، نگهداری و عوامل جوی توسط بسته بندی مناسب، منظور نمودن تسهیلات جابجایی تولید و رعایت قوانین حمل و نقل و انبار داری از اهداف این آنالیزمی باشد.

آبلیمو
آبلیمو

آنالیز مونتاژ:

آگاهی از سیستم مونتاژ ، به طراح صنعتی این امکان را می دهد که در صورت مشاهده مشکلات در مونتاژ با کمک نیروی خلاقه خود  و با استفاده مشاوره متخصصین این مشکلات را رفع نماید.همچنین در پاره ای از تولیدات طراحی صنعتی با سپردن بخشی از وظیفه مونتاژ پیکره تولید به خریدار ، می تواند به علایق فنی او پاسخ گفته و در پایین آوردن قیمت نهایی محصول نقش بسزایی ایفا کند. طراح تولید صنعتی به عنوان شخص خلاق می تواند با تحقیق در مورد چگونی مونتاژ تولیدات مورد استفاده صنعتی مشابه به نکات و معایب و مزایای هر کدام پی برده و از این طریق با یاری جستن از دیگر و متخصصین تلاش نماید طرح جدید حتی الامکان عاری از مشکلات پیشین باشد. آشنایی با چگونگی مونتاژ قطعات یک تولید و انتخاب اجزایی که بتواند در سیستم مونتاژ با اتصالات آسان و سریع ، سرعت کار را بالا برده و موجب سهولت امر مونتاژ گردند. هدف از تحقیق در آنالیز مونتاژ است.

آنالیز مواد وروشهای ساخت :

هیچ طراحی نخواهد توانست بدون اطلاع کافی از مواد گوناگون و شیوه های ساخت تولیدات مشابه در ارائه طرحی قابل اجرا موفق باشد طراح صنعتی با کسب اطلاعات لازم و بهره گیری از متخصصین زیربط قادر خواهد بود که ایده ای خود را به مرحله اجرا در آورد.شناخت از مواد بکار رفته  و ثبت معایب آنها در طول زمان استفاده معیین و نیز آشنایی با امکانات فرم پذیری مواد مختلف با توجه به ماشین آلات تولید. طراح تولید صنعتی را در گزینش مواد مناسب و ابعاد پیکره های نوین کمک می کند.

آنالیز رابطه سیستماتیک :

از طریق این آنالیز: ۱- تولید به صورت مجرد طراحی نخواهد شد .  ۲- نحوه و چگونگی ارتباط فی مابین تولیدات شناخته می شود . ۳- هماهنگی بین تولیدات به لحاظ کارکرد عملی و استیتیکی بوجود خواهد آمد.  ۴– از پیامدهای نا گوار در اثر تأثیرات متقابل تولیدات جلوگیری می شود. ۵- امکان خرید تولیدات با مارکهای متفوتی را در یک ابزار کاری فراهم می نماید .

گردآوری اطلاعات :

معمولاً این دستگاه همانطور که قبلاً هم اشاره شد در داخل مغازه و یا در جلوی مغازه (بیرون) قرار می دهند. دستگاه مورد بررسی شده در بیرون مغازه بر در پیاده رو و بر روی جوب آب قرار داشت که در اطراف آن کارتن ها و سطل ها و گونی های مختلف مغازه دار در آن یافت می شود.دستگاه آبلیمو گیری مورد تحقیق منفرد است و بخشی از دستگاه دیگری نیست و نیز بلعکس یعنی دستگاه دیگری نیز به آن وصل نمی شود.به استثناء سطل و  گونی که برای جمع آوری تفاله لیمو و سطل که برای ریختن آبلیمو از آن استفاده می شود.

 • پالایش تخصصی اطلاعات :
 • دستگاه منفرد است همچنین اشیاء افراد آن گونی تفاله لیموها وسطل برای پر کردن آبلیمو می باشد که می توان از آن به عنوان اشیاء کمکی نام برد.
 • نقد وضع موجود :
 • دستگاه مورد که دارای ساختاری کاملاً صنعتی می باشند و هیچ گونه ارتباطی با محیطی که در آن قرار می گیرد ندارد و همچنین اشیاء کمکی آن نیز کاملاً ناهماهنگ با محصول می باشد.

  مقاله و تحقیق آبلیمو گیری صنعتی:

 • تهیه نقشه دستگاه
 • تدوین دستور العمل طراحی
 • آنالیز سمبلیک و استیتیکی
 • آنالیز ساختار
 • آنالیز تاریخی
 • آنالیز رابطه محیطی
 • آنالیز رابطه اجتماعی
 • آنالیز نیاز و مقدار نیاز
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله و تحقیق آبلیمو گیری صنعتی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 50
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *