مقاله نظام انتخاباتی کشور اندونزی

در سال ۱۳۸۳ اندونزی در شرایطی انتخابات خود را آغاز می‏کندکه از محبوبیت احزابی که با سوهارتو مبارزه کرده‏اند کاسته شده است، در زمان سوهارتو اندونزی شاهد رشد کاذب اقتصادی بود که از آن با عنوان معجزه‏ی اقتصادی یاد می‏شود ولی با وجود وقوع بحران‏های اقتصادی در جنوب شرق آسیا این معجزه به یک فاجعه‏ی اقتصادی تبدیل شد که تاکنون نیز این کشور نتوانسته خود را از چنگال آن خارج کند. در این شرایط دولت اندونزی برای آرام کردم مردم از فضای باز سیاسی استفاده کرد.

در سال ۲۰۰۴ دختر ساکارنو نتوانست در انتخابات اکثریت آراء را به دست بیاورد و دکتر سوکارنو پارلمان اندونزی را منحل کرد و اعلام داشت که تا مردم اهمیت و جزئیات دمکراسی را درک نکنند و ازرش و بهاء آرای خود را ندانند بهتراست کشور دموکراسی محدود داشته باشد و سران احزاب و کارشناسان دلسوز به جای منتخبین آنان تصمیم گیری کنند… [ادامه در نسخه کامل مقاله]

براساس قانون انتخابات اندونزی نامزدهای ریاست جمهوری این کشور باید از سوی احزاب و با ائتلاف‏های سیاسی نامزد شوند که توانسته باشند در انتخابات پارلمانی اخیر این کشور ۴۵ درصد آراء مردم و یا ۲۰ درصد از کرسی‏های پارلمانی این کشور را از آن خود کنند، ۵۰ ناظر بین‏المللی برای نظارت بر انتخابات اندونزی به دعوت کمیسیون انتخاباتی این کشور حضور خواهند یافت که در بین آنها ناظرانی از آمریکا نیز دیده می‏شوند، رأی دهندگان اندونزیایی انتظار دارند رئیس جمهوری کشورشان با فساد و فقر گسترده در این کشور مبارزه کند. این دو مسئله عمده‏ترین چالش‏هایی هستند که این کشور با آن مواجه است. اکنون در حدود ۱۰۰ میلیون اندونزیایی با درآمد روزانه کمتر از ۲ دلار گذران زندگی می‏کنند از همین رو کسب آراء اقشار فقیر این کشور اصلی‏ترین اولویت کاندیداهای ریاست جمهوری اندونزی در تبلیغات انتخاباتی بوده است. یکی از خصایص بارز انتخابات اندونزی غیرسیاسی بودن آن است و این باعث از بین رفتن انتقادات کاندیداها از یکدیگر می‏شود، دیگر خصیصه اندونزی این است که از دو سال قبل از انتخابات مردم مطلع می‏شوند که قرار است چه احزابی وارد میدان شدند و با شناخت کامل رأی می‏دهند.

Indonesian election
Indonesian election

همانطور که گفته شد انتخابات اندونزی به صورت پارلمانی است و در قانون جدید این کشور انتخابات مجلس مقدمه انتخابات ریاست جمهوری است.

دولت اندونزی یک دولت واحد و دارای شکل جمهوری است و حاکمیت از آن ملت بوده و توسط نمایندگان اعمال خواهد شد، رئیس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور است که مأمور اجرای مصوبات مجمع مشورتی مردم می‏باشد و برای یک دوره ۵ ساله انتخاب می‏شود و انتخاب مجدد وی نیز بلامانع است، قوه مقننه نیز دارای ۵۰۰ نماینده است ۱۰۰ نفر آن‏ها نظامیان منصوب به رئیس‏جمهور و ۴۰۰ نفر دیگر با رأی مردم و از میان سه حزب سیاسی کشور انتخاب می‏شوند به این صورت که مردم در انتخابات عمومی هر ۵ سال یکبار به پای صندوق‏های رأی رفته و به یکی از سه حزب سیاسی کشور رأی می‏دهند سپس این سه حزب متناسب با میزان آرای کسب نموده نمایندگانی را به مجلس می‏فرستد که دوره نمایندگی مجلس ۵ سال است.

انتخابات به صورت تناسبی است. اندونزی یک نظام جمهوری است و قدرت در دولت مرکزی متمرکز نشده است. رئیس جمهور، رئیس دولت است و فرمانده کل قوا از نیروهای مسلح ملی اندونزی می‏باشد. در سال ۲۰۰۴ مردم اندونزی برای اولین بار پای صندوق‏های رأی رفته و رئیس‏جمهور خود را انتخاب کردند.

اندونزی عضو سازمان ملل متحد از سال ۱۹۵۰ بوده است و از بنیانگذاران جنبش عدم تعهد و سازمان کنفرانس اسلامی و به لحاظ تاریخی عضو اوپک بوده است هرچند در سال ۲۰۰۸ کناره‏گیری کرد.

اندونزی متشکل از ۳۴ استان و هر استان دارای قوه‏ی مقننه و فرماندار مخصوص به خود است.

جغرافیا: بزرگترین کشور جهان از نظر مساحت و هفتمین کشور جهان از نظر دریا است…. [ادامه در نسخه کامل مقاله]

انتخابات در اندونزی

انتخابات در اندونزی در سال ۱۹۵۵ در سطح ملّی برگزار شده است. مردم اندونزی، رؤسا، رئیس جمهور و قوه‏ی مقننه را انتخاب می‏نمایند. رئیس جمهور برای پنج سال انتخاب می‏شود. عنوان ۵۵۰ اعضا از مجلس نماینده مردم و ۱۲۸ مرکز، مجلس نماینده منطقه‏ای تحت سیستم چند مجلسی اندونزی توسط نمایندگی متناسب از چند کاندیدای حوزه‏ی انتخاباتی انتخاب شده‏اند. سن رأی در اندونزی هفده سال است و هر کس با داشتن کارت ID می‏تواند رأی دهد.

مفاد

 • * ۱و ۱ انتخابات پیشین (۱۹۵۵)
 • * ۲ و ۱ شروع دوره جدید (۱۹۷۱)
 • * ۳ و ۱ انتخابات تحت دوره جدید (۱۹۹۷ – ۱۹۷۷)
 • * ۴ و ۱ انتخابات اصلاح‏ها (تاکنون – ۱۹۹۹)
 • * ۵ و ۱ انتخابات ریاست جمهوری و قوه‏ی مقننه «۲۰۰۹»
 • * ۲ برنامه‏ریزی (زمان بندی)
 • * ۳ ثبت رأی دهنده
 • * ۴ مشاهده گذشته
 • * ۵ منابع و مآخذ
 • * ۱ و ۵ نکته ها
 • * ۶ ارتباط خارجی
 • * [ادامه در نسخه کامل مقاله]

تاریخ

انتخابات پیشین ۱۹۵۵

نکته اصلی: انتخابات قوه‏ی مقننه ۱۹۵۵، انتخابات هیئت اصلی اندونزی ۱۹۵۵ اولین انتخابات همگانی اندونزی، اعضایی از مجلس نماینده مردمی و هیئت قانون اساسی، انتخابات توسط دولت نخست‏وزیر Ali Sastroamidjojo سازمان یافت و خود او از انتخابات کناره‏گیری کرد و Burhanuddin Harahap نخست‏وزیر شد.

انتخابات در دو مرحله برگزار شد:

– انتخابات اعضاء مجلس نمایندگی مردم که در ۲۹ سپتامبر ۱۹۹۵ برگزار شد و ۲۹ مجلس سیاسی و فردی مکانهایی را به خود اختصاص دادند.

– انتخابات برای اعضای هیئت قانون اساسی که در ۱۵ دسامبر ۱۹۵۵ برگزار شده است.

پنج بزرگترین مجلس در انتخابات، مجلس ملّی اندونزی Nahdlatul Ulama, Masyumi و مجلس کمونیسم اندونزی و مجلس اتحادیه اسلامی اندونزی است.

شروع دوره مجدد

نکته اصلی: انتخابات قوه‏ی مقننه اندونزی ۱۹۷۱

اولین انتخابات بعد از برپایی «دوره جدید» (New Order) که در پنجم ژوئن ۱۹۷۱ برگزار شده بود ده مجلس سیاسی شرکت نموده‏اند.

پنج بزرگترین مجلس سیاسی Glokar (گل کار) ، Nahdlatul Ulama، مجلس مسلمان اندونزی و مجلس اتحادیه اسلامی اندونزی.

انتخابات تحت دوره جدید (۱۹۹۷-۱۹۷۷)

جریان انتخابات، نگهداشتن دولت، تحت دولت رئیس جمهور Suharto یکی شده است.

با توافق قانون، سه گروه Golkar (گل کار)، P.P.P (مجلس دموکراسی)، PDI (مجلس واحد توسعه) به مباحثه پرداختند و همه‏ی انتخابات در این دوره Golkar (گل کار) برنده بوده است. قطعاً که Golkar  همیشه برنده بیشتر از شصت درصد (۶۰%) از رأی همگانی بوده است. رژیم دوره جدید (New Order) از شماری از قانونها استفاده کرده که شامل:

* کاهش تعداد مخالفان: در سال ۱۹۷۳ قسمت‏های سیاسی موجود که مجبور بودند بخش دموکراسی اندونزی و بخش واحد توسعه را یکی کنند، اینها تنها بخش‏هایی بودند که اجازه‏ی شرکت در انتخابات همگانی را داشتند.

* تضعیف رقبای باقی مانده: دو بخش سیاسی که از انتقاد کردن از سیاست دولت منع شده و دولت آنها را مجبور کرده بود که همه شعارهایی را که تصویب کرده استفاده کنند، علاوه بر این آنها اجازه نداشته در سطح روستا که اکثریت مردم اندونزی زندگی می‏کنند حق سازمان‏دهی چیزی را نداشتند برای متوقف کردن افزایش چهره‏های برجسته‏ای که داوطلبان مجبور بودند به وسیله دولت انتخاب شوند وقتی یک چهره‏ی برجسته و با استعداد (بر پا کردن دختر رئیس جمهور Sukarno، Magawati Sukarno Putri) رهبر مجلس واحد توسعه شده دولت بررسی کرد در یک قرارداد سیاسی او را در سال ۱۹۹۶ از قدرت برکنار کرد.

مجلس واحد توسعه Jakarta یک سری رویدادها که به طور غیرمستقیم به ریزش درخواست اختلالهای به وجود آمده در دفتر مرکزی منجر به شروع یک سلسله جدید شد.

* اجبار به رأی Golkar (گل کار): کارکنان داخلی که به آنها پیشنهاد شده بود از Golkar حمایت کنند و یا اگر سرپیچی کنند آنها متهم می‏شوند به کارگران بخش خصوصی یادآور شده بودند که باید در عقیده‏شان ثابت باشند بسیاری از مردم عقیده داشتند رأی آنها پنهان نبوده و دولت آنها را وادار کرده به کسی رأی دهند که دولت می‏خواهد. برای مثال بسیاری از رأی دهندگان در مدارس بودند که معلمان یک رابطه بین انتخاب آنها و موفقیت در امتحانات شرط قرار داده‏اند (یا به کسی که معلم می‏گفت رأی می‏دادند و یا در امتحانات رد می‏شدند.)

* مرحله شمارش آراء: اول آرای Golkar (گل کار) شمرده می‏شد و بعد به شمارش قسمت‏های دیگر پرداخته می‏شد. انتخابات سال ۱۹۷ روز بعد از رأی گیری، گل کار (Golkar ) برنده ۹۴% از آراء شد. در مقابل مجلس دموکراسی (P.P.P) کمتر از ۱۰% آراء را به خود اختصاص داده بود.

* صحت آراء: وقتی شمارش آراء در صندوق‏های محلّی علنی شد در مراحل نهایی یک سری ناهنجاریها (تقلب) گزارش می‏شود.

* چند رأیی‏ها: هیچ راه مؤثری برای مشخص کردن اینکه چه کسی رأی داده بود وجود نداشت. اینگونه به نظر می‏رسید که بعضی از افراد بیشتر از یک رأی می‏دادند.

خلاصه‏ای از نتایج انتخابات ۱۹۹۷- ۱۹۷۷

سالمجلس واحد توسعهگروههای عملکردمجلس دموکراسی اندونزی
رأی هامرکزرأی هامرکزرأی هامرکز
۱۹۷۷۱۸٫۷۴۳٫۴۹۱

(۲۹٫۲۹%)

۹۹

(۲۷٫۵۰%)

۳۹٫۷۵۰٫۰۹۶

(۶۲٫۱۱%)

۲۳۲

(۶۴٫۴۴%)

۵٫۵۰۴٫۷۵۷

(۸٫۶۰%)

۲۹

(۸٫۰۶%)

۱۹۸۲۲۰٫۸۷۱٫۸۸۰

(۲۷٫۷۸%)

۹۴

(۲۶٫۱۱%)

۴۸٫۳۳۴٫۷۲۴

(۶۴٫۳۴%)

۲۴۲

(۶۷٫۲۲%)

۵٫۹۱۹٫۷۰۲

(۷٫۸۸%)

۲۴

(۶٫۶۷%)

۱۹۸۷۱۳٫۷۰۱٫۴۲۸

(۱۵٫۹۷%)

۶۱

(۱۵٫۲۵%)

۶۲٫۷۸۳٫۶۸۰

(۷۳٫۱۷%)

۲۹۹

(۷۴٫۷۵%)

۹٫۳۲۴٫۷۰۸

(۱۰٫۸۷%)

۴۰

(۱۰٫۰۰%)

۱۹۹۲۱۶٫۶۲۴٫۶۴۷

(۱۷٫۰۰%)

۶۲

(۱۵٫۵۰%)

۶۶٫۵۹۹٫۳۳۱

(۶۸٫۱۰%)

۲۸۲

(۷۰٫۵۰%)

۱۴٫۵۶۵٫۵۵۶

(۱۴٫۸۹%)

۵۶

(۱۴٫۰۰%)

۱۹۹۷۲۵٫۳۴۱٫۰۲۸

(۲۲٫۴۳%)

۸۹

(۲۰٫۹۴%)

۸۴٫۱۸۷٫۹۰۷

(۷۴٫۵۱%)

۳۲۵

(۷۶٫۴۷%)

۳٫۴۶۳٫۲۲۶

(۳٫۰۷%)

۱۱

(۲٫۵۹%)

منبع: کمیسیون هیئت عمومی انتخابات

مرکز انتخابات : ۳۶۰ (۱۹۹۷ و ۱۹۸۲)، ۴۰۰ (۱۹۸۷ و ۱۹۹۲)، ۴۲۵ (۱۹۹۷)

انتخابات اصلاح ها (تاکنون  ـ ۱۹۹۹)

indonesia
indonesia

انتخابات ۱۹۹۹ اولین انتخابات که بعد از سقوط دوره جدید در هفتم ژوئن ۱۹۹۷ تحت دولت یوسف حبیبی برگزار و ۴۸ مجلس سیاسی شرکت کردند. شش بزرگترین مجلس که با عبور از آستانه گزینگر دو درصد از مجلس جنگ دموکراسی اندونزی و اصلاحات مجلس Golkar و مجلس واحد توسعه و مجلس بیداری ملّی و مجلس تعهد ملّی و مجلس Crescent star را دارا بودند طبق قانون اساسی رئیس جمهور جدید توسط نشست پارلمانی اعضاء دو مجلس انتخاب شدند به این معنی که اگرچه مجلس جنگ دموکراسی برنده بزرگترین تقسیم آرای همگانی است و رئیس جمهور جدید Megawati Sukanoputri نبوده و عبدالرحمان وحید از مجلس بیداری ملّی رئیس جمهور Megawati معاون رئیس جمهور منصوب شد.

طی بخش سالانه ۲۰۰۲ انجمن مشاوره‏ای مردم چهارده پیشنهاد اصلاحی نماینده مجلس نسبت به لایحه قانون اساسی اندونزی اضافه کرد و این پیشنهادها شامل سنجش و سازمان دادن به قوه‏ی مقننه می‏باشد و شروع آن در سال ۲۰۰۴ است انجمن مشاوره‏ای مردم وجود مجلس نماینده مردم و مجلس نماینده منطقه‏ای جدید یکی شوند زیرا همه مرکزها در انجمن مشاوره‏ای مردم انتخابات مستقیم را خواستارند و این راه حل برای عزل و برداشت نظام از قوه‏ی مقننه که مالکیت سی و هشت مرکز برای دوره ۲۰۰۴-۱۹۹۹ یک دموکراسی تام و کامل روانه کنند منصوب شدند در انتخابات قوی مقننه ۲۰۰۴ که در آوریل ۲۰۰۴ برگزار شده است چهار مجلس در انتخابات شرکت داشتند و مجلس Golkar برنده بزرگترین سهم آرا شد و حدود شش درصد توسط مجلس جنگ دموکراسی اندونزی و مجلس بیداری ملّی و مجلس واحد توسعه و شکل جدید از مجلس دموکراسی و هفده مجلس به تصویب مرکز قوه‏ی مقننه درآمد.

انتخابات ریاست جمهوری و قوه‏ی مقننه ۲۰۰۹

نکته اصلی: انتخابات قوه‏ی مقننه اندونزی در سال ۲۰۰۹

نکته اصلی: انتخابات ریاست جمهوری اندونزی در سال ۲۰۰۹

انتخابات قوی مقننه برای مجلس نماینده‏ی منطقه‏ای و مجلس نماینده‏ی مردمی در اندونزی در نهم آوریل ۲۰۰۹ برگزار شد و انتخابات ریاست جمهوری در هشتم ژوئیه با ریاست جمهوری Susilo Bambang Yundhoyono با رأی کافی برنده و از انتخابات غیر ضروری و زائد نگاه داشتند.

زمان بندی

موقعیت۲۰۱۴۲۰۱۵۲۰۱۶۲۰۱۷۲۰۱۸۲۰۱۹
نوعوابسته به ریاست جمهوری سپتامبر و ژوئیه جایگاه مجلس (آوریل)هیچوابسته به ریاست جمهوری سپتامبر و ژوئیه جایگاه و مجلس (آوریل)
رئیس جمهور و معاونرئیس جمهور و معاونهیچرئیس جمهور و معاون
مجلسهمه مرکزهاهیچهمه مرکزها
جایگاههمه مرکزهاهیچهمه مرکزها
وابسته به فرماندارJambi, Sumbar, Bengkulu, Kepri, Kalteng, Kaltim, SulutSulteng, Sulbar, Papua, Pabarهیچهیچهمه مرکزها

ثبت رأی دهنده

ثبت رأی دهندگان ۱۹۹۷-۱۹۵۵
سالثبت رأی دهنده هاجمع آراء%
۱۹۵۵۴۳٫۱۰۴٫۴۶۴۳۷٫۸۷۵٫۲۹۹۸۷٫۸۶
۱۹۷۱۵۸٫۵۵۸٫۷۷۶۵۴٫۶۹۹٫۵۰۹۹۳٫۴۱
۱۹۷۷۷۰٫۳۷۸٫۷۵۰۶۳٫۹۹۸٫۳۴۴۹۰٫۹۳
۱۹۸۲۸۲٫۱۳۴٫۱۹۵۷۵٫۱۲۶٫۳۰۶۹۱٫۴۷
۱۹۸۷۹۳٫۹۶۵٫۹۵۳۸۵٫۸۶۹٫۸۱۶۹۱٫۳۸
۱۹۹۲۱۰۷٫۶۰۵٫۶۹۷۹۷٫۷۸۹٫۵۳۴۹۰٫۸۸
۱۹۹۷۱۲۴٫۷۴۰٫۹۸۷۱۱۲٫۹۹۱٫۱۶۰۹۰٫۵۸
 • مشاهده گذشته
 •  سیاست اندونزی
 • سیستم گزینکر
 •  تقویم گزینکر
 •  ایالت تک مجلسی مخصوصاً در انتصاب «ایالت تک مجلسی بالفعل»

قانون انتخابات در اندونزی

چالش برانگیزترین شکل سیاست اندونزی به وسیله شعار ملی Bhenkka Tunggal IKa که ترجمه دقیق از Pluribus Unum E. توضیح داده شده است. ناظران خارجی در شگفت‏اند که جمهوری نوپا می‏تواند دقیقاً یک واحد سیاسی مؤثر و متنوع که از Sumatra شمالی به Moluccas آشکار است قطعاً هیچ آزمونی در تجربه سیاسی اندونزی از انتخابات ملی ورودی مهم‏تر نیست اولین گام مهم در جهت انتخابات دموکراسی در سال ۱۹۵۳ با عبور از قانون ملّی انتخابات برگزار شده است ملاک قرار گرفتن به عنوان اثبات اینکه اندونزی‏ها برای گرفتن نماینده خوب دولت آنها خواستار جدیت است نیازی برای چنین اطمینانی آشکار، تنش سیاسی در ایالت بیرونی و گروه اصلی سیاست درخواست مصر برای تقسیم بیشتر دولت معقول هر هفته در حال افزایش است در قانون انتخابات اندونزی که اعلان آن در آوریل ۱۹۵۳ بعد از ماهها مذاکره پارلمانی طولانی و آمادگی، دولتی محتاط برای سالهای آتی است این دقت برای تنظیم کردن سند که اولین تصمیم اجرایی قدرت همگانی که انقلاب اندونزی در سالهای اولیه نگه داشته است و این مسئله فوراً موجب احتکار، چشم داشت و ترس شد. طبق قانون انتخابات شهروندان اندونزی که به طور شرعی و قانونی سن بالای ۱۸ سال ثبت نام شده‏اند به انتخابات نماینده پارلمانی و انجمن قانون اساسی و قرعه کشی پنهان در انتخابات مستقیم فرصتی داده خواهد شد طبق اعلان دولت در ژانویه ۱۹۵۴ و انتظار نتایج آخر انتخابات در اواسط ۱۹۵۵ برگزار خواهد شد.

کشمکش مبارزه مقدماتی انتخابات از جمله قسمت‏هایی که قبلاً به تجدید نیروی سیاسی جدید اضافه شده بود در برانگیختن خاموشی‏ها از بحران از هفدهم اکتبر ۱۹۵۲ دامنه می‏زد. امید است به انتخابات پایا و بزرگتری به اندونزی خواهد آمد.

گرچه کمی شبهه وجود دارد که خود در حال حاضر باعث افزایش جریان تنش خواهد شد. آفت بخش‏های مهم توسط راهزن‏ها و شورشی‏ها در ارتش اندونزی خلل وارد کرده و برای جدا کردن و تقسیم جمهوری نوپا برای تنگنا قرار دادن و جدا کردن دوره انتخابات می‏کوشند وقتی رئیس جمهور Sulcarno زاده اروپایی مشهور Pantjasila یکم ژوئن از ریاست و یا قدرت همگانی که به عنوان اساس و پایه اندونزی است صحبت می‏شود در نوامبر ۱۹۴۵ وقتی ناسیونالیست‏ها که فاقد سازمان و شرایط معینی هستند ابلاغیه خاص دولت که شامل مرحله ریاست دموکراسی است مثل انتخابات همگانی سریع برگزار شده بنابراین مردم به صورت آزاد انتخاب می‏کنند که با این وجود می‏توانند قسمتی از سیاست را به مرحله اجرا درآورند اما بخش دموکراسی در طی دوره‏ای متناوب از عداوت و وحدت که اخیراً در واحد (ایالت) اندونزی بود علناً در یکم اگوست اعلان شد.

در طی دوره پنج ساله که نگران کننده بود از قدرت قوه‏ی مقننه در جمهوری اندونزی به وسیله یک چهارچوب به نام NIP مرکزی و انجمن کار تعیین شده است بعد از برکناری کابینه جدید شکل گیری اولین Saj در چهاردهم نوامبر ۱۹۴۵، BPKNIP یک کنترل اثرگذار از تلاشهای سیاسی دولت که به KNIP و Worken داده بود یک اساس معرفی کننده است که از طریق یک عامل که به وسیله ناهنجاری محکوم به شکست شده بود برنامه‏ریزی درازمدت دولت که نهایتاً بیست و هفت سال اجرا برای کنسول (مجلس) نمایندگی مردم انتخاب شده است انتخاباتی که در مناطق جمهوری خواه مشخصی برگزار شده بود مانند جمهوری هلند که همه امیدها برای انتخابات همگانی از بین رفته بود سپس در یک فرآیند قدرتمند حوزه انتخاباتی جمهوری اندونزی هیجده جایگاه را جذب کرد.

اخیراً آقای Compton از ایالت آمریکا بعد از سپری کردن دو سال در اندونزی برگشته و به عنوان شخصی از کانون کار جهان معاصر و مترجم و ویرایشگر Mao’s China: Party Reform Document در سال ۴۴-۱۹۴۲ بوده است.

۱- شماره هفت اساسنامه: سال ۱۹۵۳ نگرانی انتخاباتی اعضای مجلس قانون اساسی و مجلس نماینده مردم چهارم آوریل اعلام، هفتم آوریل ۱۹۵۳ مجلس نماینده مردمی همیشه به عنوان پارلمان اشاره دارد.

۲- دیدن Robert VAnNIel توسعه سیاسی اندونزی Far Eastern Surrey ژوئن ۱۹۵۳٫

Robert W و Boner J (مجلس آتی سیاسی اندونزی ایضاً در فوریه ۱۹۵۴)

۳- Quoted by Subagio Reksodiphroinpem Djalcarta 1951 (انتخابات همگانی)

۴- کمیسیون مرکزی ملّی مناسب اعضاء از کمیته مقدماتی (اولیه) غیروابسته که بیشتر ماهها از شغل‏های ژاپنی بود.

۵- بعضی انتخابات در جاوا در سال ۱۹۴۶ در سطح دولت برگزار (نگاه) داشته شد.[ادامه در نسخه کامل مقاله]

دانلود فـهرست نظام انتخاباتی کشور اندونزی

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله نظام انتخاباتی کشور اندونزی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 32
قالب: فایل ورد
توضیحات: دارای فهرست و منابع است (مقاله کامل)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *