مقاله میکروگرید (ریزشبکه ) رشته برق

خسارات ناشی از قطع برق بر اثر حوادث نادری مانند جنگ و بلایای طبیعی سهمگین که منجر به قطع طولانی مدت بار از ریز شبکه سراسری می گردند، برای بارهای گوناگون متفاوت است. تشکیل میکروگرید می تواند به تأمین انرژی الکتریکی مورد نیاز بارهای بحرانی در چنین شرایطی یاری رساند و یکی از فناوری های اساسی پدافند غیرعامل تلقی شود. در این میان، انتخاب و بکارگیری فناوری های مناسب برای اجزای مختلف دارای اهمیت ویژه ای است. ضمن آنکه تأمین منابع انرژی اولیه برای تولید توان الکتریکی در شرایط بحرانی، نیازمند برنامه ریزی صحیح و طراحی دقیق نوع و سایز اجزای تولید و ذخیره انرژی می باشد. این مقاله علاوه بر معرفی و مقایسه فناوری های موجود برای بخش های مختلف میکروگرید ها، روشی برای نحوه بهره برداری از سیستم ذخیره انرژی ارائه و عملکرد این روش را با اعمال آن بر یک مورد متشکل از داده های واقعی و فرضی شبیه سازی و ارزیابی نموده است.

اجزای میکروگرید:

بنابر تعریف  میکروگرید ها جزایری هستند که به صورت تعمدی در یک مجموعه تأسیسات یا در یک سیستم توزیع الکتریکی شکل میگیرند و شامل دست کم یک منبع انرژی و بارهای مربوطه می باشند . میکروگرید را (DER) پراکنده یک سیستم قدرت کوچک میداند به طور معمول در مقیاس چندین مگاوات یا کمتر  که دارای سه مشخصه اصلی است :تولیدات پراکنده، مراکز بار مستقل و قابلیت بهره برداری متصل یا منفصل از شبکه الکتریکی بزرگتر. بخش های اصلی یک میکروگرید از منظر  شامل تولید پراکنده، ذخیره پراکنده، کلیدهای اتصال و سیستم های کنترل است. کلید اتصال نقطه ارتباط بین میکروگرید و مابقی سیستم توزیع است. تکنولوژی های مختلفی برای کارکرد مناسب کلید زنی لازم است که شامل اندازه گیری، رله های حفاظتی، تجهیزات مخابراتی و غیره میباشد. هنگامی که کلید باز می شود، منابع تولید توان در میکروگرید باید بتوانند بار آن را با فرکانس مناسب و حفظ سطح ولتاژ تغذیه نمایند . بسته به تکنولوژی کلید ممکن است قطع های لحظهای در طی انتقال از مود متصل به شبکه به مود جزیره رخ دهد که در این صورت لازم است منابع تولید توان الکتریکی پس از باز شدن کلید، راه اندازی مجدد شوند .

میکروگرید
میکروگرید

 

شبیه سازی بهره برداری از میکروگرید:

برای مطالعه پایداری و کیفیت توان در این مقاله، بررسی پارامترهایی از قبیل فرکانس سیستم، توان حقیقی و راک تیو، ولتاژ سیستم و هارمونیک های شکل موج ولتاژ ضروری است. شرط اصلی پایداری و تأمین کیفیت توان کافی، برقراری تعادل میان توان تولیدی (اکتیو و راکتیو) و توان مصرفی (اکتیو و راکتیو  است .۲ مدلسازی سیستم  Ackermann برای تحقیق این امر از نظر در مقیاس های زمانی زیر باید صورت پذیرد:

تحلیل حالت گذرای سیستم در بازه زمانی تحلیل دینامیکی ماشین ها، پایداری شبکه و کیفیت  توان در اثر تغییرات حالت سیستم در بازه زمانی حدود ثانیه / یک دقیقه و با گام های زمانی حدود ۰۱ سیستم کنترلی در بازه (Dispatch) تحلیل توزیع  زمانی چند دقیقه تا یک ساعت و با گام های زمانی ۱ثانیه تا یک ثانیه تحلیل لجستیک توان و انرژی تولیدی در بازه زمانی  روزانه، هفتگی، ماهانه، فصلی یا یک سال و با گام های زمانی ده دقیقه تا یک ساعت با توجه به اینکه هدف از این مقاله، بررسی عملکرد و امکان سنجی ایجاد تعادل میان تولید و مصرف انرژی الکتریکی در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه طولانی مدتی است که لزوم کارکرد مستقل از شبکه میکروگرید را برای بازه های زمانی حدود چند ماه سبب می شود، ط ول دوره شبیه سازی برابر چند ماه و با گام های زمانی یک ساعته در نظر گرفته شده است.

مباحثی دیگر از مقاله میکروگرید(ریزشبکه ) رشته برق:

  • فناوری های تولید و ذخیره انرژی الکتریکی
  •  مراحل مختلف شبیه سازی سیستم و بررسی موردی
  • کاربردهای ذخیره انرژی در کنار تولیدات پراکنده
  • افزایش بهره وری یک میکروگرید صنعتی با در نظر گرفتن قید امنیت
  • برق خریداری شده توسط میکروگرید
  • مطالعه اقتصاد میکروگرید و شبیه سازی رفتار گذرای فرایند جدا سازی
  • اثرات متقابل میکروگرید و سیستمهای قدرت تحت شرایط بار غیرخطی بوسیله ی مطلوبساز جامع
  • ریز شبکه
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله میکروگرید (ریزشبکه ) رشته برق:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 30
قالب: فایل word
توضیحات: منبع دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *