مقاله موتور با حجم متغیر رشته مکانیک

بطور کلی جابه جا یی زیاد بادامک و درنتیجه سوپاپ باعث افزایش قدرت و گشتاور موتور می شود ولی در عوض میزان مصرف سوخت و گازهای آلاینده خروجی را بویژه درهنگامی که تنها از بخشی ازکل نیروی موتور استفاده می شود ، بالا می رود . عکس این موضوع هم صادق است ، یعنی جابه جایی کم بادامک و سوپاپ باعث کاهش مصرف سوخت و آلودگی موتور در شرایط کم بار می ود ولی در مقابل قدرت موتور را نیز کاهش می دهد .از لحاظ نظری ، استفاده از سیستم های زمانبندی الکترومغناطیسی (یا الکترود – هیدرولیکی مکانیک ) سوپاپها اهداف مورد اشاره در آغاز بحث را بهتر و بیشتر ازدیگر سیستمها محقق می سازد . گر چه پیچیدگی و هزینه بالای این طرحها ، استفاده از آنها را با مشکل روبه رو می ساخت . در حال حاضر سیستم Vario Cam Plus شرکت پورشه بیش از ۷۵ در صد کارآیی و مزایای سیستم Evt را با پیچیدگی و قیمت کمتری در اختیار مهندسین قرار می دهد .قطعه سازان برای برآورده شدن نیازهای خودروسازان در زمینه قوای محرکه ، با تولید طیفی از سیستم ها و قطعات مجموعه سوپاپ به آنها کمک می کنند .مقاله موتور با حجم متغیر در ۲۳ صفحه فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

انژکتور و سیستم سوخت رسانی انژکتوری چگونه کار می کند:

برای این که بدانیم انژکتور چیست و با عملکرد سیستم سوخت رسانی انژکتوری آشنا شویم ، لازم است ابتدا  وظیفه کاربراتور را در خودرو بدانیم . زیرا سیستم انژکتوری جایگزینی برای کاربراتور در خودرو است .کاربراتور وسیله ای است برای مخلوط کردن سوخت و هوا به نسبت مطلوب و رساندن آن به موتور خودرو ، که به همین منظور از زمان اختراع و پیدایش تغییرات بسیاری کرده و دارای مدارات مختلفی شده است .هدف از بکارگیری کاربراتور در خودرو همانطور که اشاره شد ، مخلوط کردن سوخت و هوا به منظور اشتعال مناسب است ولی چه نسبتی باید برای این منظور در نظر گرفته شود ؟ سوخت کمتر با مقدار زیادی هوا بر عکس ؟از نظر تئوری یک کیلوگرم سوخت  می بایست با ۶/۱۴ کیلوگرم هوا بسوزد تا اشتغال کامل صورت گیرید . ولی ان فقط در حالت تئوری صادق است . با زیاد کردن هوا در مخلوط فوق ، مخلوط فقیر سوختی پدید می آید که  در ان شاهد اکسیژن در گازهای اگزوز هستیم و با زیاد کردن مقدار سوخت در مخلوط ، مخلوط غنی سوختی پدید   می آید که در آن صورت شاهد ئیدروکربن نسوخته در گازهای اگزوز می باشیم .از لحاظ اقتصادی (مصرف کمتر ) بهترین مخلوط ، مخلوط فقیر سوختی با نسبت هوا به سوخت ۱/۱۸ است . در حالی که برای بدست آوردن بیشترین توان موتور باید مخلوطی غنی سوختی با نسبت ۱/۱۲ الی ۱/۱۳ بکار برد .

موتور
موتور

کنترل الکترو مغنا طیسی سوپاپها:

سیستم الکترومکانیکی پیچیده که  می تواند جابه جایی سوپاپ را به میزان نامحدودی تغییردهد در موتور های Valvetronic شرکت ب ام و وبه کار گرفته شده است تا با حذف دریچه گاز ، به میزان ده در صد در مصرف سوخت خودرو صرفه جویی حاصل کند . اما بخش قابل توجه دینامیکی مجموعه سوپاپها ، سوپاپها ، سیستم زمان بندی الکترومغناطیسی است که تمام قطعات و بخشهای معمول در مجموعه سوپاپ یعنی میل سوپاپ ، تسمه تایمینگ ، تایپیت ها و غیره را که برای به حرکت در آوردن سوپاپهای مکش و دود لازم هستند از میان بر می دارد .. به جای تمام قطعات ذکر شده از چندین فعال کننده مغناطیسی (آهن ربایی) قوی که به صورت الکترونیکی کنترل می شوند ، استفاده می شود . این محرک های مغناطیسی توسط آرمیچرهایی مستقیماً به سوپاپها متصل هستند . با استفاده از چنین سیستمی هر سوپاپ می تواند بسته به نیاز و شرایط کارکرد موتور ، به تنهایی یا همزمان با دیگر سوپاپها باز یا بسته شود .در حال حاضر بسیاری از تولید کنندگان تجیزات خودرو و همچنین قطعه سازان بر روی نمونه های اولیه سیستمهای EVT کار می کنند . به دلیل این که این سیستم هااز ولتاژ بالاتر از ۱۲ ولت که در موتورهای فعلی رایج است استفاده می کنند این طرح ها نیز می بایست مانند بسیاری از سیستم های پیشرفته الکتریکی و الکترونیکی در انتظار سیستم ۴۲-۳۶ ولت خودرو باشند .سیستم های EVT باعث کنترل بهتر هوای ورودی و همچنین گازهای خروجی شده و از نقصان کارآیی دریچه گاز در حالت نیمه باز جلوگیری می کند و در نهایت به کاهش میزان تشکیل اکسیدهای نیتروژن Nox کمک می کند .آزمون هایی که بر روی نمونه های اولیه انجام شده است ۱۵ درصد کاهش در مصرف سوخت را نشان می دهد . بنا به دلایلی که یاد شده مهندسین فعال در صنعت خودرو بر این باورند که فن آوری EVT در آینده ای نزدیک به تولید انبوه خواهد رسید .

مقاله موتور با حجم متغیر رشته مکانیک:

 • توربو شارژ و نقش آن در تقویت موتور
 • تقویت بیش از حد
 • کندی یا تنبلی توربو
 • استفاده از دریچه فرعی
 • استفاده از بلبرینگ
 • استفاده از پره های سرامیکی در توربین
 • استفاده از خنک کن میانی
 • سیستم انژکتوری
 • (ECU Electronic Control Unit)
 • سنسورهای موتور (Engin Sensors)
 • انژکتور (INGECTOR)
 • استفاده از واکنشگر حرارتی برای کاهش آلاینده های یک موتور احتراقی داخلی
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله موتور با حجم متغیر رشته مکانیک:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 23
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *