مقاله مدیریت مالی رشته مدیریت

مقاله و تحقیق مدیریت مالی در قالب فایل ورد ۱۹ صفحه ای آماده پرینت و ویرایش میباشد.این تحقیق روش های تامین مالی از قبیل بازار یابی,مدیریت و حسابداری را به تصویر میکشد همچنین به طور سنتی عناوین مالی به چهار حوزه اصلی تقسیم کرده و مورد بررسی قرار میدهد این پژوهش مناسب دانشجویان رشته مدیریت مالی , اقتصاد و حسابداری بوده در ادامه به چکیده هایی از مقاله میپردازیم تا در صورت لزوم از باکس انتهای صفحه دانلود نمایید.

عناوین و چکیده  هایی از متون مقاله مدیریت مالی رشته مدیریت :

تأمین مالی شرکت نخستین مورد از این چهار حوزه یعنی تأمین مالی شرکت موضوع اصلی این کتاب است. در بخش بعدی به این موضوع خواهیم پرداخت بنابراین برای پرداختن به جزئیات تا آن زمان منتظر می­مانیم. چیزی را که باید به آن توجه کنیم آن است که اصطلاح «تأمین مالی شرکت» به نظر می­رسد فقط مربوط به شرکت باشد، اما حقیقت آن است که تقریباً تمام عناوینی که به آن می­پردازیم بسیار وسیع­تر از آن است.شاید تأمین مالی کسب و کار کمی بیشتر قابل توصیف باشد اما حتی این نیز بسیار محدود است زیرا دست کم نصف موضوعاتی که در صفحات قبل مورد بررسی قرار گرفت واقعاً اصول و یاده­های اصلی مالی هستند که تمام حوزه­های تأمین مالی و فراتر از آن به کار می­روند.

 سرمایه­ گذاری­:

دانشجویانی که در زمینه سرمایه­ گذاری کارشناس می­­شوند فرصت­های شغلی گوناگونی دارند. کارگزار سهام شرکت شدن بسیار معمول است. کارگزاران سهام اغلب برای شرکت­های بزرگی مانند مریل لینچ­ها، (Merrill Lynch) کار می­کنند. آنان به مشتریان توصیه می­کنند چه نوع سرمایه گذاری­ هایی را در نظر بگیرند و به آنان در تصمیم ­گیری­ های مربوط به خرید و فروش کمک می­کنند. توصیه­ گران مالی نیز نقش مشابهی بازی میکنند، اما الزاماً کارگزار یا دلال نیستند.

مدیریت پورتفوزی (اسید سهام) دومین مسیر شغلی مرتبط با سرمایه ­گذاری است. مدیران سبد سهام همانگونه که از نامش پیدا است پول سرمایه­گذاران را مدیریت می­کنند. برای مثال سرمایه­ گذاران فردی به وفور وجوه را به طور دو طرفه سرمایه­ گذاری می­کنند. این­گونه وجوه به سادگی ابزار گردآوری پولی هستند که پس از آن توسط مدیر سبد سهام سرمایه­ گذاری می­شود. همچنین مدیران سبد سهام پول را برای صندوق­های بازنشتگی، شرکت­های بیمه و بسیاری از انواع دیگر مؤسسات سرمایه ­گذاری و مدیریت می­کنند.تجزیه و تحلیل اوراق بهادار سومین حوزه است. یک تحلیل­گر اوراق بهادار سرمایه­گذاری­های فردی مانند خرید سهام در یک شرکت خاص را مورد پژوهش قرار می­دهد و این موضوع را روشن می­کند که آیا قیمت سهام صحیح است. برای انجام این کار یک تحلیل­گر گزارش ­های صنعت و شرکت را همراه با منابع اطلاعاتی متنوع دیگر مورد کاهش عمیق قرار می دهد. خیلی اوقات، دلالان و مدیران سبد سهام برای اطلاعات و توصیه­ هایی به تحلیل­گران اوراق بهادار متکی هستند. این حوزه­های مرتبط با سرمایه گذاری مانند بسیاری از حوزه­ های مربوط به امور مالی، در ابعاد جالبی مشترک­اند، که اگر به درستی انجام شوند می­توانند از نظر مالی بسیار مزیت آورباشند (به آن معنی است که می­توانید پول بیشتری بدست آورید.) البته خبر بد آن است که می­تواند بسیار مورد تقاضا و رقابتی نیز باشد بنابراین قطعاً برای هر کسی مناسب نیست.

مدیریت مالی
مدیریت مالی

 

حسابداری و امور مالی:

برای حسابداران، مطالعه امور مالی مورد نیاز است. به ویژه در بنگاه­های کوچک، حسابداران اغلب نیازمند آنند که همانند انجام وظایف حسابداری معمول خود، تصمیمات مالی نیز بگیرند. به علاوه، با ادامه رشد دنیای مالی با پیچیدگی بیشتر، حسابداران باید امور مالی بدانند تا کاربردهای بسیاری از روش­های جدیدتر قراردادهای مالی و تأثیری که آنها بر صورت­های مالی دارند را درک کنند.فراتر از این، حسابداری بهای تمام شده و امور مالی بنگاه با هم رابطه نزدیکی دارند و در بسیاری از موضوعات و شرکت­ها با هم اشتراک دارند.تحلیل­گران مالی استفاده گسترده­ای از اطلاعات حسابداری میکنند، آنها برخی از مهم­ترین کاربران نهایی هستند. داشتن امور مالی به حسابداران کمک می­کند بدانند چه نوع اطلاعاتی به طور خاص ارزشمند است و به طور کلی چگونه اطلاعات حسابداری به طور واقعی در عمل استفاده می­شود.

 شرکت تک مالکی:

شرکت تک مالکی شرکتی است که در مالکیت یک نفر است. این ساده­­ترین نوه بنگاه برای شروع به کار است و شکل سازمانی آن کمترین مقررات را  دارد و همین دلیل، تعداد سرکت­های تک مالکی از انواع دیگر شرکت­های بیشتر است و بسیاری از شرکت­هایی که بعداً به شرکت­های سهامی عام بزرگ تبدیل شدند به صورت شرکت تک مالکی شروع به کار کرده­اند.مالک شرکت تک مالکی تمام سود را خود برمی­­دارد و این خبر خوبی است. خبر بد آن است که مالک خود در برابر بدهی­های شرکت مسئولیت نامحدود دارد. این بدان معنی است که بستانکاران می­توانند به دارایی­ های شخصی مالک جهت پرداخت مطالبات خود چشم بدوزند. به طور مشابه، هیچ تمایزی بین دارایی­­های شخص مالک و درآمد های شرکت وجود ندارد، بنابراین تمامی درآمدهای شرکت به عنوان درآمد شخصی مشمول مالیات می­گردد.

شرکت تضامنی:

یک شرکت تضامنی شبیه یک شرکت تک مالکی است با این تفاوت که دارای دو مالک (شریک) یا بیشتر می­باشد. در شرکت­ تضامنی با مسئولیت نامحدود تمام شرکا در سود و زیان شریک­اند و همگی در برابر تمام بدهی­های شرکت مسوول­اند نه در برابر بخشی از آن. شیوه تقسیم سود و زیان شرکت­ تضامنی در موافقت نامه آن (اساسنامه آن) بیان شده است. این موافقت نامه می­تواند موافقت نامه شفاهی غیررسمی باشد مانند بیا یک شرکت چمن ­زنی راه ­­اندازی کنیم یا مفصل­تر یک قرارداد رسمی مکتوب باشد. در شرکت تضامنی با مسئوولیت محدود دو یا چند شریک ضامن شرکت را اداره می­کنند و مسئوولیت نامحدود دارند اما دو یا چند شریک غیرضامن نیز وجود دارد که به طور فعال در امور شرکت مشارکت ندارند. مسئوولین یک شریک غیرضامن در شرکت تضامنی به اندازه آورده اوست.

برای مثال این نوع از شرکت­های تضامنی در سرمایه­گذاری­های مربوط به املاک معمول است. مزایا و معایب شرکت تضامنی اساساً شبیه شرکت تک مالکی است. شرکت­های تضامنی بر اساس موافقت­ نامه نسبتاً غیررسمی در شکل­ گیری آسان و کم هزینه­ اند. شرکای ضامن مسولیت نامحدود­ دارند و عمر شرکت زمانی پایان می­یابد که شریکی ضامن بخواهد سهمش را بفروشد یا فوت کند. تمام درآمدها مانند درآمد شخصی شرکا مشمول مالیات می­شود و مقدار سرمایه می­تواند تا سطح ثروت شرکا افزایش یابد.

شرکت سهامی عام:

شرکت­های سهامی عام می­توانند پول قرض کنند و سرمایه­هایی را مالک شوند، سهامی عام می­تواند شریکی ضامن یا تحت تعقیب قرار گیرند و میتوانند قراردادهایی را منعقد نمایند. یک شرکت سهامی عام می­تواند شریکی ضامن یا غیرضامن در یک شرکت تضامنی باشد و می­تواند دارنده سهام در شرکت سهام دیگری باشد.جای شگفتی نیست که راه­اندازی یک شرکت سهام عام تا اندازه­ای مشکل­تر از راه­اندازی سایر اشکال سازمان­های تجاری باشد. تشکیل شرکتی سهام عام شامل فراهم سازی اساسنامه و تنظیم نظام نامه است. اساسنامه شرکت تضامنی باید در بردارنده شماری از چیزها باشد که شامل نام شرکت، عمر مورد نظر (که می­تواند همیشگی باشد)، هدف تجاری آن، و تعداد سهامی که می­تواند منتشر کند، است.

عناوین دیگر مقاله مدیریت مالی رشته مدیریت :

  • هدف مدیریت مالی و حداکثر سازی سود
  • هدف مدیریت مالی در شرکت سهامی عام
  • مؤسسات مالی
  • امور مالی بین­ الملل
  • مدیریت و امور مالی
  • بررسی مدیر مالی و تصمیمات آن
  • بودجه ­بندی سرمایه ­ای
  • ساختار سرمایه  و مدیریت سرمایه در گردش
  • بازاریابی و امور مالی
  • مدیریت و امور مالی
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله مدیریت مالی رشته مدیریت:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 19
قالب: فایل word
توضیحات: فهرست و منبع ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *