مقاله لکنت زبان رشته روانشناسی

مقاله و تحقیقی که برای شما آماده کرده ایم مقاله لکنت زبان است و در قالب ورد آماده شده و مناسب برای دانشجویان علوم انسانی  ازجمله: رشته روانشناسی و علوم تربیتی میباشد به چکیده ای از عناوین مقاله لکنت زبان میپردازیم تا در صورت نیاز مقاله را دانلود کنید.

تحقیق لکنت زبان و چکیده‌ای از آن :

مقاله لکنت زبان یکی از مهم‌ترین جنبه‌های روانی- اجتماعی زندگی بشر ارتباط از طریق زبان است. مهم‌ترین و حیاتی‌ترین جنبه ارتباط شفاهی یا گفتار می‌باشد. بدیهی است که هرگونه اختلال از جمله لکنت زبان در این فرآیند انسان را از برقراری ارتباط به‌طور صحیح و مناسب بازمی‌دارد. یکی از شایع‌ترین اختلالات گفتار و زبان لکنت زبان است که با تداخل در برقراری ارتباط مناسب بین فردی طبعاً بر دیگر جنبه‌های زندگی نیز تأثیر منفی خواهد گذارد. مجموعه حاضر تلاشی است در جهت ارائه روش‌های درمان لکنت زبان، در این مجموعه علاوه بر ارائه دستورالعمل‌ها و نکات کلی، روش‌های درمانی نیز به‌طور اجمالی مورد بررسی قرار گرفته‌اند. این مجموعه شامل ۵ فصل و ۲ بروشور ضمیمه است. فصل اوّل به‌طور کلی به بررسی ماهیت لکنت زبان پرداخته است. فصل دوّم تاریخچه‌ایست مختصر از روش‌های درمان لکنت زبان که در آن رویکردهای درمانی مختلف توصیف و بررسی شده‌اند. در فصل سوّم روشی بر پایه گروه‌درمانی برای درمان این مشکل در کودکان ارائه شده است.

لکنت زبان
لکنت زبان

در فصل چهارم تکنیک‌های مورد استفاده در درمان به‌طور دقیق‌تر بیان شده‌اند. فصل پنجم نیز توصیه‌هایی را جهت والدین کودکان مبتلا و چگونگی رفتار با این کودکان ارائه می‌نماید. بروشورهای همراه نیز می‌تواند به‌عنوان اصول راهنما برای افراد مبتلا مورد استفاده قرار گیرد. این بروشورها حاوی نکات و دستورالعمل‌هایی است جهت کاهش ترس و اضطراب فرد به‌هنگام استفاده از تلفن و موارد دیگری که در زندگی روزمره با آنها روبرو می‌شود. امید است مجموعه حاضر برای روان‌پزشکان، دانشجویان گفتاردرمانی، آسیب‌شناسان گفتار و زبان، روان‌شناسان و افراد مبتلا به لکنت زبان مفید واقع گردد.

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله لکنت زبان رشته روانشناسی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 8
قالب: فایل word
توضیحات: فهرست ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *