مقاله لکنت زبان رشته روانشناسی

مقاله و تحقیقی که برای شما آماده کرده ایم مقاله لکنت زبان است و در قالب ورد آماده شده و مناسب برای دانشجویان علوم انسانی  ازجمله: رشته روانشناسی و علوم تربیتی میباشد به چکیده ای از عناوین مقاله لکنت زبان میپردازیم تا در صورت نیاز مقاله را دانلود کنید.

تحقیق لکنت زبان و چکیده‌ای از آن :

مقاله لکنت زبان يكي از مهم‌ترين جنبه‌هاي رواني- اجتماعي زندگي بشر ارتباط از طريق زبان است. مهم‌ترين و حياتي‌ترين جنبة ارتباط شفاهي يا گفتار مي‌باشد. بديهي است كه هرگونه اختلال از جمله لکنت زبان در اين فرآيند انسان را از برقراري ارتباط به‌طور صحيح و مناسب بازمي‌دارد. يكي از شايع‌ترين اختلالات گفتار و زبان لکنت زبان است كه با تداخل در برقراري ارتباط مناسب بين فردي طبعاً بر ديگر جنبه‌هاي زندگي نيز تأثير منفي خواهد گذارد. مجموعة حاضر تلاشي است در جهت ارائه روش‌هاي درمان لکنت زبان، در اين مجموعه علاوه بر ارائة دستورالعمل‌ها و نكات كلي، روش‌هاي درماني نيز به‌طور اجمالي مورد بررسي قرار گرفته‌اند. اين مجموعه شامل 5 فصل و 2 بروشور ضميمه است. فصل اوّل به‌طور كلي به بررسي ماهيت لكنت زبان پرداخته است. فصل دوّم تاريخچه‌ايست مختصر از روش‌هاي درمان لكنت زبان كه در آن رويكردهاي درماني مختلف توصيف و بررسي شده‌اند. در فصل سوّم روشي بر پاية گروه‌درماني براي درمان این مشکل در كودكان ارائه شده است.

لکنت زبان
لکنت زبان

در فصل چهارم تكنيك‌هاي مورد استفاده در درمان به‌طور دقيق‌تر بيان شده‌اند. فصل پنجم نيز توصيه‌هايي را جهت والدين كودكان مبتلا و چگونگي رفتار با اين كودكان ارائه مي‌نمايد. بروشورهاي همراه نيز مي‌تواند به‌عنوان اصول راهنما براي افراد مبتلا مورد استفاده قرار گيرد. اين بروشورها حاوي نكات و دستورالعمل‌هايي است جهت كاهش ترس و اضطراب فرد به‌هنگام استفاده از تلفن و موارد ديگري كه در زندگي روزمره با آنها روبرو مي‌شود. اميد است مجموعه حاضر براي روان‌پزشكان، دانشجويان گفتاردرماني، آسيب‌شناسان گفتار و زبان، روان‌شناسان و افراد مبتلا به لكنت زبان مفيد واقع گردد.

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله لکنت زبان رشته روانشناسی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 8
قالب: فایل word
توضیحات: فهرست ندارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *