مقاله شبیه سازی ماشین القایی متصل به شبکه شین بینهایت

در این مقاله سعی بر شبیه سازی رفتار موتور القایی شبکه شین در مختصات qd0 تحت شرایط بی باری، بارداری و اتصال کوتاه سه فاز بود. شبیه سازی ها توسط نرم افزار MATLAB انجام شد. نتایج شبیه سازی بر کارا بودن استفاده از مختصات دو محوری و قابلیت آن در  شرایط دینامیکی موتور صحه گذاشت. دیده شد که در شرایط اعمال ورودی پله گشتاور دچار تغییرات ناگهانی شد. در اتصال کوتاه سه فاز پس از شرایط کار عادی موتور، دوباره شروع به نوسان کرد.مقاله شبیه سازی ماشین القایی متصل به شبکه شین بینهایت در قالب فایل ورد میباشد.

مشخصه اتصال کوتاه سه فاز:

ماشین در حالت کار عادی و تحت گشتاور بار در حال کار است. اتصال کوتاه سه فاز در پایانه های ماشین با قرار دادن ولتاژها ورودی Vas,Vbs,Vcs برابر با صفر در لحظه ای که Vas از صفر گذشته و مثبت می شود شبیه سازی شده است. پس از شش سیکل، ولتاژهای منبع مجددا اعمال میشود.تغییر پله ای ولتاژهای خروجی به صفر در زمانی که اتصال کوتاه رخ می دهد، سبب ایجاد مولفه های نمایی میرا در هر دو جریان های استاتور و روتور می شود. این جمله های نمایی گذرا در جریان های استاتور به صورت مولفه نوسانی میرا با فرکانس نزدیک به فرکانس منبع در مدارهای روتور ظاهر می شود. در ماشین ۳ اسب بخار مورد بررسی هر دو مولفه های گذرای استاتور و روتور قبل از اینکه خطا رفع شود و ولتاژها مجددا اعمال شوند میرا شده و تمام می شوند. گشتاور بار کامل موجب کاهش سرعت ماشین شده است که از شکل ۴ مشخص است.

شبکه شین
شبکه شین

مشخصه تحت تغییرات ناگهانی بار:

ماشین ها  شبکه شین در سرعت سنکرون در حال چرخش هستند.  گشتاور بار ابتدا صفر بوده است و سپس به گشتاور بار به صورت ناگهانی و به شکل پله تغییر داده شد. دیده می شود که ماشین ۳ اسب بخار بصورت میرای شدید به حالت عملکرد جدید رسید.موتورهای القایی یکی از پرکاربردترین وسایل در صنعت می باشند. این موتورها به دلیل نداشتن سیم پیچ روتور و هزینه تعمیرات و نگهداری پایین آنها روز به روز مورد توجه بیشتر قرار می گیرند. مقالات فراوانی در مورد نحوه شبیه سازی این موتورها تا بحال ارائه شده است.در همه این مقالات بر کارایی استفاده از تبدیلات پارک و کلارک تاکید شده است.معادلات ولتاژ و گشتاور، رفتار دینامیک موتور القایی را بر اساس تغییرات زمانی شرح می دهند. تعداد معادلات در حوزه محورهای سه فاز معمولی بسیار زیاد است. [۲-۴] بر این اساس ایده استفاده از دستگاه دو محوری qd راهی برای کاهش این معادلات است.[۱] به عبارت دیگر، ولتاژ، جریان و شار پیوندی روتور و استاتور به دستگاه مرجعی که امکان چرخش در هر سرعت زاویه ای و یا سکن باشد انتقال می یابد.

فهرست مطالب مقاله شبیه سازی ماشین القایی متصل به شبکه شین بینهایت :

  • چکیده
  • مقدمه
  •  مدل موتور القایی شبکه شین
  •  نتایج شبیه سازی در MATLAB
  • مشخصه اتصال کوتاه سه فاز
  • مشخصه تحت تغییرات ناگهانی بار
  • منابع
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله شبیه سازی ماشین القایی متصل به شبکه شین بینهایت:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 7
قالب: فایل word
توضیحات: منبع دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *