مقاله سلول سوختی میکرو فلوئیدی

تحقیق و مقاله سلول سوختی میکرو فلوئیدی در فرمت فایل word تهیه شده و در ۵۷ صفحه آماده پرینت میباشد.این مقاله مناسب برای دانشجویان رشته مکانیک و فنی مهندسی بوده و به بررسی کامل سلول سوختی میکرو فلوئیدی میپردازد در ادامه به چکیده هایی از عناوین و متن های تحقیق اصلی میپردازیم . برای تهیه از باکس انتهای صفحه اقدام نمایید.

خلاصه ای از مباحث و عناوین مهم مقاله سلول سوختی میکرو فلوئیدی:

یک سلول میکروفلوئیدی سوخته به عنوان یک سلول سوخت مایع و قابل حرکت معرفی میشود. قسمتهای واکنش دهنده و ساختار الکترود همه به یک کانال میکروسیالی محدود می شوند سلول های سوخت های میکروفلوئیدی به طور معمول در یک جریان پیکربندی ساده شرکت داشته که بدون مانعی فیزیکی همچون ساختار غشاء عمل می کنند که برای جدا کردن آند و کاتد می باشد. این مقاله مروری خلاصه بر توسعه  تکنولوژی سلول سوختی میکروسیالاتی دارد. از اختراع آن در سال ۲۰۰۲ تا حال حاضر با تاکید بر تئوری ، ساخت و توسعه سلول و دستیابی به عملکرد آن ملاحظات طراحی اش گزینه ها و شرایط مقیاس چالش هایی اساسی در ارتباط با وضعیت فعلی از این تکنولوژی همراه با پیشنهادهایی برای تحقیقات بیشتر و توسعه این روند صورت گرفته است. علاوه بر این معماری سلول سوخت میکروسیالاتی نشان می دهد پتانسیل زیادی برای  ادغام با فن آوری سلول سوخت های زیستی صورت می گیرد بنابراین این بررسی شامل پیشرفت های میکروسیالی سلول سوخت های زیستی و ارائه ی فرصت های کارآمد برای کار در آینده در این زمینه چند شاخه ای می پردازد.

سلول سوختی میکروفلوئیدی
سلول سوختی میکروفلوئیدی

قدرت سلول سوخته ی میکلروفلوئیدی:

محققان در دانشگاه کورنل در ایالات متحده غالبا سلول های سوخت را با در نظر گرفتن سه ویژگی استاندارد جریان مستقیم های اصلی امروز برای مدیریت در هزینه های خود را نظر گرفته اند. هکتور و تیم آبراهام استروک از تعمیر در سوخت و اکسیدان مواد شیمیایی استفاده می کنند و طراحی سلول به گونه ای است که آنها را از هم جدا نگه می دارد. به دست آوردن توان چگالی بالاتر از ۲۵توان بر سانتی متر مربع آنچه که ما به آن رسیدن به یک دستگاه فوق العاده می گوئیم را ساده کرده آبرونا می گوید جهان شیمی می باشد و سلول های سوختی برای کاربردهای خودرو به طور معمول در حدود ۲-۱ توان بر سانتی متر مربع در نظر گرفته می شوند.پیل سوختی میکرو فلوئیدی سلول سوختی میکروفلوئیدی برای حفظ جداگانه ی سوخت و  اکسیدان به قیمتی گزاف نیاز ندارد.

پیل سوختی:

سلول سوختی میکروفلوئیدی به غشاء nofion گران قیمت برای حفظ سوخت و اکسیدان جداگانه نیاز ندارد. معمولا سلولهای سوختی تولید برق از هیدروژن همراه با اکسیژن ، برای ایجاد یک گرادیان ولتاژ نیازمند غشاء nofion گرانی جهت تبادل پروتون است. در حالی که گروه جورج و ایتسایدز که در دانشگاه هاروارد ایالات متحده کار می کنند یک رکتور میکروفلوئیدی طراحی کرده اند که در آن راه های دو جریان با هم ترکیب نمیشود. آربونا می گوید که این جریان آرام اجازه می دهد تا شیمی کاملا جدیدی را تجربه کنیم. وی اشاره می کند که در این زمینه تحت شرایط پایدار یون های بوروهیدرید با نیترات آمونیوم سدیم به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کنند اومی گوید ما دارای یک محفظه اسیدی پایدار هستیم که نیازی به غشاء ندارد.

آنها اشاره می کنند که استفاده از بوروهیدرید به طور فزاینده ای در سلول های سوختی کاربرد یافته است. این روش مرسوم شده است که دراین سالها از آن استفاده کامل میشود. مردم استفاده از اکسیژن درسلول های سوختی را تثبیت شده می دانند این در حالی است که بورهیدرید می تواند به مقدار زیادی در تراکم جریان بالاتر مورد استفاده قرار گیرد.

دیگر عناوین مقاله سلول سوختی میکروفلوئیدی:

 • تاریخچه سلول سوختی و کاربرد های آن
 • اهداف سلول سوختی میکروفلوئیدی
 •  مزایا و معایب سلول سوختی میکروفلوئیدی
 • طراحی یک رکتور میکروفلوئیدی در دانشگاه کرنل
 • بررسی انواع سلول سوختی
 • روش Flow focusing (FF) geometry و مزیت روش FF
 • تکنیک های آزمایشگاهی برای سلول های سوختی
 • کاربرد سلول های سوختی میکرو فلوئیدی به عنوان روده مصنوعی
 • دستگاه میکروفلوئیدی قابل تنظیم برای دارورسانی
 • استفاده از سورفکتانت (surfactant)برای کوچکتر کردن قطرات
 • پارامترهای حاکم بر شکل گیری قطره نتایج اعمال میدان الکتریکی
 • درآمدی بر آزمایشگاه روی تراشه(LOC) و تاریخچه(LOC)
 • ….

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله سلول سوختی میکرو فلوئیدی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 57
قالب: فایل word
توضیحات: فهرست دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *