مقاله رفع عیوب موتور خودرو رشته مکانیک

بهترین را اندازه گیری خلاصی در رفع عیوب موتور خودرو ( رشته مکانیک) بین گدنده ها و درپوش پمپ استفاده از خلاصی سنج مومسان است . خلاصی سنج مومسان از سیم مومسانی با قطع مستطیل و ضخامت های مختلف تشکیل می دهند . تکه ای از این سیم را بین گردنده ها و ردپوش قرار می دهند . خلاصی کاری تابعی از میزان فشردگی سیم تحت گشتاور مونتاژ است . روی بسته حاوی خلاصی سنج مومسان مقیاسی چاپ شده است که به کمک آن می توان این پهنا ار به هزارم اینچ تبدیل کرد . خلاصی سنج مومسان بسیار دقیق است و اندازه گیری با آن به سرعت انجام می شود . در هنگام استفاده از خلاصی سنج مومسان باید مراقب باشید که قطعات استفاده از خلاصی سنج مومسان باید مراقب باشید که قطعات خشک باشند ، روغن یا حلال به آنها نچسبیده باشد و سیم را باید پس از پایان اندازه گیری بردارید .

پمپ روغن :

پمپ دنده ای ـ دوار نشان داده شده در شکل ۸ـ۲۱ به کمک چرخنده به حرکت در می آید ؛ یکی از روشهاس متداولتر کاراندازی مستقیم این نوع پمپ از سر میل لنگ است . مانند موتور وانکل ، که در آن از هندسه چرخه زاد مشابهی استفاده می شود ، تجسم طرز کار این نوع پمپ روی کاغذ دشوار است ، در حالی که خود پمپ به صورتی بسیار ساده کار می کند . گردنده داخلی ، که از گردنده خارجی یک برجستگی کمتر دارد ، ضمن چرخیدن «  راه کی رود » و حرکت را به گردنده خارجی منتقل می کند و همزمان حجم محفظه کاری پمپ را ( که درشکل سایه خورده است ) تغییر می دهد و این تغییر حجم به فشار تبدیل می شود . در غیر این صورت ممکن است ازجای خود حرکت کند ، همراه روغن به گردش درآید و در مجرای گیر کند . خلاصی رایج برای پمپ دنده ای ـ دوار در حدود ۰۷۵ر۰ میلیمتر  ( ۰۰۳ر۰ ) اینچ است . البته همه سطوح اصطکاکی را باید بازدید کرد که خشهای عمیق نداشته باشند و صافی را باید در جلال خیساند تا سوراخهای آن باز شود .سایر مشخصات فنی مهم عبارت اند از خلاصی بین گردنده خارجی و پوسته ( شکل زیر ) و فاصله دیدار بین گردنده خارجی و داخلی ( شکل زیر )استفاده از پمپ های دنده ای که میل سوپاپآنها را به کار میاندازد متداول است (شکل زیر ) پمپ را از لحاظ صدمات ظاهری ـ خراشیدگی ، پریدگی دندانه ها و سرو صدا کردن در حین کار وارسی کنید . سپس خلاصی را اندازه گیری کنید ؛ هر چه خلاصی کمتر باشد بهتر است ، به شرط آنکه قطعات با هم تماس پیدا نکنند .

خلاصی انتهایی را می توان با قرار دادن خلاصی سنج مومسان بین درپوش و چرخنده ها ، یا به کمک خط کش فلزی اندازه گیری کرد . خط کش فلزی را روی پوسته چرخنده قرار دهید و خلاصی بین بالای چرخنده و پسته را با فیلتر اندازه گیری کنید .هر گاه تردید دارید ، درپوش را تراشکاری یا تعویض کنید . قطر همه محورها را وارسی و در صورت لزوم آنها را عوض کنید . محور چرخنده هرزگرد معمولاً با فشار در بدنه پمپ جا زده می شود . برای نصب آن از پرسدستی رومیزی استفاده کنید و مراقب باشید که محور دقیقاً در جای خود سنتر شود انحانی محور سبب ایجاد تداخل و خرابی زودهنگام می شود . سایش کلی بین محور محرک و بوش را می توان ، مطابق شکل با استفاده از ساعت اندازه گیری به دست آورد . در حین چرخاندن محور آن را به طرف بالا و پایین حرکت دهید . با قرار دان یک تکه لحیم یا خلاصی سنج مومسان بین چرخدنده ها ، لقی افقی محور را وارسی کنید . در اغلب پمپها این خلاصی نباید   از ۴۵ر۰ میلیمتر (۰۸۱ر۰ ) اینچ بیشتر باشد .به طور کلی ور رفتن به شیر فشارشکن ، که ممکن است با پمپ یگپارچه باشد ، یا از آن فاصله داشته باشد توصیه نمی شود . اگر به سبب بیش از حد بالا بودن فشار روغن ناگزیر از باز کردن این شیر هستند ، مراقب باشید . زیرا قطعات آن فنر سوارند و ممکن است با نیروی زیاد « از جا در بروند » کشش فنر و طول آزاد آن را وارسی و با مشخصات فنی مقایسه کنید ، لزوم قطعات شیر را تعویض کنید یا صیقل بزنید . دصورت دستکاری این مجموعه باید حتماً فشار روغن را وارسی کنید ، این کار ار با ابزار دقیقی مانند فشار سنج نشان داده شده در شکل انجام دهید .

موتور
موتور

سایش رینگ :

اولین نشانه ساییدگی رینگ مصرف بیش از حد روغن یا روغن سوزی است که با دود آبی مشخص می شود . اما با مشاهده دود آبی ، پیش از انکه تقصیر را متوجه رینگ ها بدانید باید خلاصی یاتاقان های ثابت و متحرک را وارسی کنید .هر گاه خلاصی یاتاقانها به دو برابر مقدار معمول برسد ، پنج برابر مقدار معمول روغن به دیواره سیلندر می پاشند . با تحت فشار گذاشتن سیستم روغنکاری می توانید میزان روغن را مستقیماً ارزیابی کنید . اگر مقدار زیادی روغن به رینگ ها برسد ، کربن رسوب کرده روی لبه های کف پیستون شسته و پاک می شود .

پیستون :

در موتور های دیزل بزرگ غالباً از پیستون چدنی یا فولادی استفاده می شود ؛ موتور های کوچک دور بالا معمولاً پیستون آلومینیمی دارند . پایداری و دوام چنین   پیستون هایی در دمای احتراق که به حدود ۲۴۸۰ درجه سانتی گراد  ( ۴۵۰۰ درجه فارنهایت ) می رسد و در فشار سیلندر ، که در موتور های سوپر شارژکن دارد ممکن است از۱۴ مگاپاسکال ( ۲۰۰۰ پوند بر اینچ مربع ) نیز تجاوز می کند ، یکی از پیروزی های مهندسی بر مواد است . نقطه ذوب آلومینیم ۶۶۰ درجه ساننتی گراد  ( ۱۲۲۰ درجه فارنهایت ) است و در نزدیکی این وما به سرعت استحکام خود را ازدست می دهد .

بدنه موتور :

سطح بالای بدنه موتور را از لحاظ کندگی و شکستگی رزوه های پیچ های سرسیلندر ، خوردگی مجراهای آب ، افتادن یا آسیب دیدن هدایت کننده های آب و ترک ها ، به ویژه بین سیلندر های مجاور به دقت بازدید کنید .در بعضی موارد می توان ترک های جزئی را سنگ و سوهان زد . در این مرحله باید چندین وارسی ابعادی نیز انجام داد .

ارتفاع پیستون :

ارتفاع پیستون ار ابعادی است که پس از جمع کردن معنا می دهد ، اما وارسی اولیه آن نیز معمولاً توصیه می شود . برآمدگی یا تونشستگی پیستون را اب استفاده از ساعت اندازه گیری ، به ترتیبی اندازه گیری می شود .

وسایل پایش فشار روغن :

چون فشار روغن بسیار مهم است ، سرمایه گذاری برای نصب نوعی هشدار دهنده برای تکمیل سنجه های متداول توجه می شود ، فشار سنج به ندرت خراب می شود فشار سنج مکانیکی معمولاً نتیجه برخورد تمه ای روفن سخت شده به اتصال فشار سنج است ، اما به هر صورت خراب می شود . خرابی فشار سنح در هنگامی که فشار روغن کاهش یافته باشد ، در طی چند ثانیه سبب سوختن موتور می شود .

مباحث دیگر مقاله رفع عیوب موتور خودرو رشته مکانیک:

  • عیب یابی
  • بلند کردن موتور
  • پیدا کردن اجزاء موتور
  • تمیز کاری
  • روغن موتور
  • فیلتر ها
  • سیستم روغن کاری
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله رفع عیوب موتور خودرو رشته مکانیک:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 35
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *