مقاله حسابداری آموزش و پرورش

مقاله حسابداری آموزش و پرورش در قالب فایل ورد در ۳۳ صفحه آماده برای ویرایش و پرینت میباشد .این تحقیق حسابداری آموزش و پرورش و تمام امور دفتری و سایر عوامل موثر در شکلگیری حسابداری دقیق و برنامه ریزی شده بحث می نماید و در در ادامه به خلاصه هایی از متون مقاله میپردازیم تا در صورت نیاز از باکس انتهای صفحه دانلود نمایید.

خلاصه هایی از متون مقاله حسابداری آموزش و پرورش:

حسابداری فرآیند شناسایی، جمع آوری، اندازه گیری، تجزیه و تحلیل و طبقه بندی اطلاعات مالی و ارائه آنها در قالب صورتهای مالی جهت استفاده از افراد ذینفع.اصل تطابق هزینه با درآمد به موجب این اصل هزینه هایی که موجب کسب درآمد در هر دوره می باشد با درآمد همان دوره مقابله می شود.: اصلی که به موجب آن شخصیّت حسابداری، ملزم است از یک روش حسابداری برای تمام رویدادهای مالی مشابه یا دوره های مالی بعد نیز به طور یکنواخت استفاده نماید.

کسر مقرری:

افزایش حقوق مستخدمین رسمی در ماه اول به نفع صندوق بازنشستگی کسر میگردد چنانچه این مبلغ از حقوق قبلی کمتر باشد این کسر نبایستی صورت پذیرد کسر مقرری بصورت مقایسه تک تک اقلام حقوقی ماه قبل انجام می پذیرد در صورتی که یک مبلغ قلم حقوقی بیشتر از مبلغ ماه قبل در فابل مقرری ماه اول قبلی باشد و کسر سند بلی باشد تفاوت مبلغ جدید با مبلغ قبلی بعنوان مقرری از فرد کسر خواهد شد.در صورتی که به هر دلیل ( مثلا صدور حکم اشتباه) نیاز باشد مبلغ مقرری کسر شده به فرد عودت داده شود مبلغ مورد نظر را با کد پرداخت +۴۰۰ در فرم اضافات و کسور میتوان وارد نمود. بعنوان مثال در صورتی که نیاز باشد مبلغ ۱۰۰۰۰ ریال را با کد ۴۰۱ وارد مینمائیم، در این صورت مبلغ ۱۰۰۰۰ ریال پس از کسر ۵/۸ % بازنشستگی به فرد قرار داده میشود.

حسابداری
حسابداری

وضعیتکاری:

کد و شرح وضعیت کاری ( ۱ تمام وقت، ۲ نیمه وقت با بالای سه سال ۳ نیمه وقت زیر سه سال) کارمندان را مشخص می سازد. در زمان ایجاد، این قلم اطلاعاتی فقط بر ای کارمندان کارکنان نیمه وقت تکمیل خواهد شد و در صورت خالی بودن این قلم اطلاعاتی، کارمند تمام وقت محسوب میگردد. کارمند نیمه وقت زیر سه سال کارمندانی هستند که نیمی از حقوق و مزایای مستمر خود را دریافت میدارند و لیکن محاسبه کسورات بازنشستگی آنان براساس تمام حقوق صورت می پذیرد، کارمند نیمه وقت بالای سه سال کارکنانی هستند که نیمی از حقوق و مزایای مستمر خود را دریافت میدارند و محاسبه کسورات بازنشستگی آنان نیز براساس نیمی از حقوق صورت می پذیرد  این اطلاع از جدول وضعیت کاری قابل تعیین میباشد.

سند هزینه رسمی:

فرد تقاضای مساعده می دهد، رئیس دستور می دهد سپس دبیرخانه شماره   می خورد و سند هزینه تکمیل می شود و کل مبلغ در ستونهای مربوطه نوشته  می شود.سپس رئیس حسابداری امضاء اداره امضاء و بعد چک صادر می شود. چک مربوطه را هم رئیس حسابداری و هم رئیس اداره امضاء می کنند. سپس بایستی سند هزینه گیرنده را امضاء و چک را تحویل می گیرد.ضمائم اصل درخواست متقاضی مساعده که به تأیید مدیر آموزش و پرورش رسیده است نیز ضمیر سند می گردد.

سند هزینه رسمی:

فرد تقاضای مساعده می دهد، رئیس دستور می دهد سپس دبیرخانه شماره   می خورد و سند هزینه تکمیل می شود و کل مبلغ در ستونهای مربوطه نوشته  می شود.سپس رئیس حسابداری امضاء اداره امضاء و بعد چک صادر می شود. چک مربوطه را هم رئیس حسابداری و هم رئیس اداره امضاء می کنند. سپس بایستی سند هزینه گیرنده را امضاء و چک را تحویل می گیرد. ضمائم اصل درخواست متقاضی مساعده که به تأیید مدیر آموزش و پرورش رسیده است نیز ضمیر سند می گردد.

دیگر عناوین مقاله حسابداری آموزش و پرورش:

  • اهداف، وظایف و نوع خدمات آموزش و پرورش
  • چارت سازمانی
  • اصول حسابداری
  • تسویه حساب با ذیحسابی در پایان دوره مالی
  • تأییدیه بانک و امور دفتری
  •  لیست حقوق و دستمزد( حکم کارگزینی) و حقوق مشمول فرد جهت محاسبات بازنشستگی
  • درباره ثبت سیستم حسابداری
  • بررسی سرانه آموزش و پرورش مدارس
  • سند حسابداری و تراز آزمایشی چهار ستونی
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله حسابداری آموزش و پرورش:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 33
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *