مقاله تولید بیولوژیکی ویتامین رشته میکروبیولوژی

مقاله و تحقیق تولید بیولوژیکی ویتامین رشته میکروبیولوژی در فایل ورد ۲۶ صفحه ای برای ویرایش و پرینت آماده کرده ایم, این پژوهش قابل استفاده برای تمامی دانشجویان علوم تجربی ,پزشکی و زیست شناسی میباشد. چهار ویتامین قابل حل در حلال های چربی با نام اختصاری ویتامین های A، D، E و K شناخته شده اند که از این چهار مورد دو نوع ویتامین E و K با تولید بیوتکنولوژی خوب خود به موفقیت های چشمگیری دست یافتند که در  این مقاله مورد پژوهش و تحقیق قرار گرفته است.در ادامه به خلاصه هایی از تحقیق میپردازیم تا در صورت نیاز دانلود نمایید.

خلاصه هایی از متون و عناوین مقاله تولید بیولوژیکی ویتامین رشته میکروبیولوژی :

امروزه ویتامین ها به عنوان مواد مغذی بسیار ریزی شناخته شده اند که از لحاظ کمیتی جزء ملزومات مورد نیاز بدن می باشند و بدن پستانداران قابلیت ساخت آنها را ندارد. جدای از نقش مواد مغذی و فیزیولوژیکی ویتامین ها برای بافت های زنده به عنوان عوامل رشد انسان ها، حیوانات، گیاهان و میکروارگانیزم ها ، می توان گفت که در حال حاضر آنها به طور فزاینده ای به عنوان مکمل غذایی در فاکتورهای درمانی ـ پزشکی و یک حامی و کمک رسان برای سلامتی، و نیز یک یاری رسان تکنیکی شناخته شده اند. تولید ویتامین ها به وسیله ترکیبات شیمیایی و یا عصاره منابع شناخته شده مشکلات خاص خود را در پی دارد. در نتیجه این امر منجر به تمایل بالایی در جایگزینی روندهای موجود به وسیله روش بیوتکنولوژی شد. در چندین مورد ، این ترکیبات میکروبیولوژیکی و رویه های جلبکی موجود، رشد قابل ملاحظه ای را داشتند. روش های متفاوتی همچون : بهینه سازی سرخرگی ، جهش و گزینش ، مهندسی ژنتیک و تغییر کاتالیزورهای حیاتی در جهت بهبود تولید ویتامین ها مورد استفاده قرار گرفتند. نمونه های موجود میزان رایج تولید ویتامین با روش های بیوتکنولوژیکی و روش های معنادار وابسته به آن را به عنوان مقایسه ای برای روش های شیمیایی موجود مورد بحث و بررسی قرار دادند.

بیوتین:

بیوتین ( ویتامین H ) یکی از مهمترین کوفاکتورهای فریبنده می باشد که در مسیر اصلی فرآیند pro- و eukaryotic متابولیسم سلولی کارایی دارد. به دلیل کشف این ویتامین در سال ۱۹۰۱، محققان تمایل به کشف کل مسیرهای بیوسنتزکردن بیوتین در میکروب های گوناگونی پیدا کردند و قسمت عمده کار آنها بر روی علاقمندی و فرآیند حیاتی شیمیایی پیچیده بیوسنتزه کردن بیوتین متمرکز شده بود. در حالیکه انسانها و حیوانات روزانه  به صدها میکروارگان بیوتین نیاز دارند، بیشتر میکروبها، گیاهان و قارچ ها قادرند که خودشان با این کوفاکتورها ترکیب شوند. هرساله در بازار جهانی، بیوتین  بین ۱۰ تا ۳۰ بار  به بسیاری از غذاها، مکمل های غذایی و تولیدات آرایشی اضاف می شود. اگرچه بیشتر بیوتین فروخته شده از ترکیبات شیمیایی ( همچون ترکیبات Goldberg و Sternbach ) بدست می آید. به دلیل ترکیب شیمیایی مرتبط با ظرفیت بالای یک محیط ، تلاش های بیشتر درجهت تولید بیشتر میکروبهای تولید بیوتین صورت گرفت و تولید تخمیری بیوتین به دلیل هزینه بالقوه و یا پایینش ، توجه بیشتری را به سمت خود معطوف کرد.

ویتامین
ویتامین

تخمیر با استفاده از روش آمونیاک باکتری کوری :

شاخص های بهبود یافته برای تولید ریبوفلاوین طی فرآیند سیستماتیک متابولیک و با استفاده از تکنیک های  DNA موجودات دارای صفات وراثتی در روش آمونیاک باکتری کوری صورت گرفت. به عبارتی دیگر برای افزایش توصیف ژن های بیوسنتزی، ذرات DNA که دارای فعالیت های پیشرفته تری بودند، در سطح آمونیاک C به صورت تکی قرار گرفتند. وقتی که ذرات DNA (صفحات ۵۴ تا ۵۶) فعالیت ارتقاء یافته مستحکم تری را در سطح بین حداقل تا متوسط نشان می دهند.

تولید اسید اسکوربیک L با استفاده از جلبک :

اسکاترود و هاس برای تولید اسید اسکوربیک Lکاراتر با استفاده از جلبک به توصیف و شرح یک روش پرداخته اند.  در یک ظرف تخمیر با منبع کربن بود که برای سلولها در جهت رشد در حد متوسط کافی بود. در مرحله تخلیه ، منبع کربن اضافه به صورت ترتیبی یا متوالی برای نگهداری سطح کشت منبع کربن تحت یک سطح از پیش تعیین شده تا زمان باقی ماندن مکمل ها  اضاف شد . این فرآیند در تولید اسید اسکوربیک L به میزان ۱٫۴۵ g/L  به چشم می خورد.

بهبود ویتامین B12 :

مطالعه فرایندهایجداسازیوتصفیه از تولیدات تخمیری مهمترین بخش برای موفقیت بخش تجاری می باشد. فرایندهایجداسازیوتصفیه حجم بالای تولیدات حیاتی از منابع خام شامل مراحل گوناگونی همچون : (استخراج،تصفیهغشایی وجذب) می باشند که منجر به بازده کلی کمی می شود. رنگ نگاری معمولی و فرآیند های شیمیایی همان مصرف انرژی و سرمایه هستند که بر اساس تعداد رفتارهای قبلی ـ و بعدی ـ در برنامه رویه ای در گیر می شوند. یک حالت سریع و انتخابی از بهبود مولکول های اولیه از غذاهای خام در بهبود تولیدات و پیامد آن کاهش هزینه بیشمار آن از رویه پردازش های پایینی می تواند منجر به ایجاد مزیت های بی شماری شود. اغلب جداسازی فرآیند جذب در مراحل پردازش پایین تر و با استفاده از بر هم کنش های گوناگون همچون : یونی، آب گریزی ، ترکیبی و غیره برای بهبود بیو مولکول ها بنام آنتی بیوتیک ها و ویتامین ها صورت می گیرد.

اسید اسکوربیک :

اسید اسکوربیک L یک فرآیند متابولیسمی مهم برای بیشتر ارگان های زنده می باشد. در انسانها این کاراکتر برای نقش های روان شناسانه متفاوتی مورد نیاز می باشد و از این رو یک ماده مغذی حیاتی می باشد. براساس نقش ویتامین در اصلاح انواع رنگدانه های مورد نیاز بدن ، کمبود ویتامین C منجر به بیماری اسکوروی می شود. مهمترین نقش اسید اسکوربیک محافظت بافت ها از تولیدات اکسیداسیون مضر می باشداساساً اسید اسکوربیک L در صنعت غذاسازی یافت می شود که تأثیر ویتامین به اندازه آنتی اکسیدها در نظر گرفته می شود. تقریباً ۵۰ درصد از ترکیب اسید اسکوربیک در تهیه و کاربرد داروسازی ویتامین ها مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل ویژگی آنتی اکسیده آن و نیز خاصیت بالقوه اش در تولید رنگ های مهیج، همچنین از آن در تولید افزودنی ها و مواد آرایشی استفاده می شود. بازار جهانی اسید اسکوربیک با یک میزان رشد ۳ درصدی سالیانه هزینه مضاعفی برابر با  ۵۸۵ میلیون دلار آمریکا را در بر می گیرد.

دیگر عناوینی از مقاله مقاله تولید بیولوژیکی ویتامین:

 • فرآیندهای تخمیر باکتریایی
 • مسیر بیوسنتزی برای بیوتین
 • فرآیند تخمیر با استفاده از باسیلوس سابتیلیس
 • تغییر زیستی ۲-KLG  به اسید اسکوربیک L
 • مسیر اسید گلوکونیک D 2کتو  (۲-keto-D-gluconic acid)
 • بررسی مسیر سوربیتول
 • تولید تخمیری ویتامین B12 با استفاده از Pseudomonas dinitrificansوPropionibacteri
 • فرآیند تخمیر با استفاده از لاکتیس لاکتوکوس
 • مسیر بیوسنتزی کردن ویتامین B12
 • پردازش و تولیدتخمیر سطح پائین تر ریبوفلاوین
 • بررسی ویتامین های حلال در آب
 • بررسی ویتامین های قابل حل در حلال های چربی:ویتامین E (توکوفرول آلفا) و منا کونان ( نوعی ویتامین k2)
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله تولید بیولوژیکی ویتامین رشته میکروبیولوژی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 36
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *