مقاله توریسم رشته مدیریت جهانگردی

تحقیق و مقاله توریسم در فرمت فایل word تهیه شده و در ۲۱ صفحه آماده ویرایش پرینت میباشد.این مقاله مناسب برای دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی میباشد این تحقیق مشکلات و مسایل توریسم را مورد بررسی قرار داده است و در ادامه به چکیده هایی از عناوین و متن های تحقیق اصلی میپردازیم. برای تهیه مقاله به صورت کامل از باکس انتهای صفحه اقدام نمایید.

خلاصه ای از متون مقاله توریسم رشته مدیریت جهانگردی:

رشته مدیریت جهانگردی در موضوع توریسم و مسائل آن علما پیوسته به عامل انسان و عواملی که در ارتباط با نیازهای انسان باشد توجه خاصی دارند. یکی از این توجهات به شرحی است که در ذیل می آید:

توریست یا مسافر با رفتارهای متفاوت فردی خود در مقابل رفتار ساکنین که به آنجا وارد میشود عکس العمل نشان می دهد. ما این موضوع را تحت عنوان برقراری ارتباط بین دو گروه از انسان ها با رفتارها و سنن متفاوت مطالعه می کنیم. برقراری ارتباط در این تحت الشعاع معایب حاصل از ارتباط رفتارها قرار بگیرد.آکادمی بین المللی توریسم در فرهنگ لغات منتشره، توریسم را این چنین بین می کند :«توریسم کلمه ای است که برای مسافران به قصد گسترش اطلاق می شود. برای تحقق این چنین مسافرت ها فعالیت های کثیری از انسانها برای رفع نیازهای مسافرین معطوف می گردد و این خود ضرورت و ارتباط نزدیک فعالیت ها را با یکدیگر تقویت میکند» از نظر اتیمولوژی و مدیریت جهانگردی ازکلمه Tour مشتق شده است و معنی آن سیر و سفر از یک نقطه به نقطه دیگر می باشد.

Tourism
Tourism

توریسم استراحت و سلامتی:      

یکی از عمده ترین و رایجترین نوع توریسم، سیر و سفر برای سلامتی و استراحت می باشد. چرا که در مفهوم استراحت انواعی از فاکتورها مشاهده می شود. نجات دادن تن و روان (جسم و روح) از خستگی های سالیانه و شروع به کار مجدد با تن و روان شاداب و استراحت کردن در طول سیر و سفرها، جزء اهاف اولیه هر سیاح محسوب می شود. در ضمن استراحت بدون تردید، شاد زیستن و داشتن لحظات شاد و گذران اوقات به تفریح جزء ضروریترین نیازهای هر سیاح و توریسم به حساب می آید. سیر و سفر در تعطیلات و یا سیر و سفر در فصول معین به طرف منابع و مناطق طبیعی و در طول آن در صورت امکان دیدار مکانهای تاریخی و مذهبی بیشتر به خاطر استراحت انجام می گیرد.

توریسم فرهنگی:

دیدیم که سیر و سفر به دلایل مختلف انجام می گیرد. یکی از این دلیل موضوع فرهنگ یا توریسم فرهنگی است. هدفی که در این نوع از سیاحت ها دنبال می شود، به شرحی است که در زیر می آید سیاحتهایی که برای شناخت هرچه بهتر تمدنهای گذشته انجام می گیرد. امروزه تعدادی از سیاحان جهت شناخت تمدن های باستانی، تحقیق و یا زیارت آثار باقی مانده از گذشتگان به سیر و سفر می پردازند.

توریسم مذهبی:

مسلمانان همه ساله در زمان خاصی از ماه ذی حجه از هر چهار سوی جهان  برای انجام فریضه الهی اقدام به مسافرت می کنند. تفوت سفر حج از سایر مسافرتها بدون توجه به مشکلات ارزی، انجام آن در یک موقع معینی از ماه های قمری است. مشکل پرداخت های خارجی کشورها و همچنین روابط سیاسی بین ممالک مسلمان از جمله عوامل موثر در تقلیل و یا افزایش تعداد توریسم حج می باشد.

برخی از مباحث دیگر بررسی شده :

  • توریسم روابط و همبستگی های اجتماعی
  • بررسی انواع توریسم از جمله:توریسم ورزشی,سیاسی,اقتصادی, تعطیلات
  • توریسم با توجه به آزادی در سیر و سیاحت
  • اکوتوریسم و جهانگردی
  • جاذبه های توریستی کشور
  • چشم انداز بازدیدهای یک روزه

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله توریسم رشته مدیریت جهانگردی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 21
قالب: فایل word
توضیحات: فهرست ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *