مقاله ترجمه ژنویولید رشته روانشناسی

تحقیق و مقاله ای در مورد ترجمه ژنویولید در قالب ورد تهیه شده است که برای دانشجویان رشته روانشناسی و علوم انسانی میباشد با توجه به این که مقاله ترجمه میباشد دارای فهرست نمیباشد در زیر به چکیده ای از ترجمه های مقاله ژنویولید  پرداخته شده تا در صورت نیاز تهیه فرمایید.

چکیده ای از ترجمه مقاله ژنویولید:

بسیاری از فیلسوفان فمنیستی معتقدند که ژنویولید در کتابش به نام انسان عقلی ضربه محکمی را به معرفت شناسی تحلیلی معاصر وارد آورده است. ظاهرا او این کار را  با نشان دادن اینکه  برداشت­ها از عقل و تعقل جنسیت زده و به ویژه مردانه شده اند انجام می دهد. در این مقاله من نمی خواهم اظهار نظر کنم درباره اینکه آیا بخش های دیگر فلسفه هم در این اتهام شریک هستند یا نه؟ هدف کنونی من دفاع کردن از معرفت شناسی مخالف لوید است. قبل از هر چیز من ادعا میکنم که بحث و نزاع لوید تهدیدی اساسی برای معرفت شناسی به حساب نمی آید. اگرچه استدلال او تاریخی است، اما استدلال او نمی تواند ارتباطات تاریخی که دلیلش برای اثبات شدن به آنها نیاز دارد را تصدیق کند. در حقیقت استدلال او به طور ناخودآگاه  تاییدی برای اهمیت همیشگی معرفت شناسی فراهم می کند. اما من دلیل خواهم آورد  که هیچ استدلال فمنیستی  و همچنین نتیجه ای که ژنویولید لوید می گیرد، تهدید واقعی برای معرفت شناسی نیست. این  نوع جنسیت زدگی که لوید و دیگران معتقدند که آنها آن را کشف کرده اند، از طریق اجزا استاندارد معرفت شناسی حداکثر به عنوان یک نقص و نارسایی تفسیر خواهد شد. این نقص ها همه می توانند وارد  حوزه توضیحی معرفت شناسی استاندارد شوند. توانایی های بالقوه معرفت شناسی ، حتی در رویارویی با استدلالات فمنیستی – تاریخی  اشخاصی مانند لوید، برای تایید اهمیت مدوام معرفت شناسی  ملاحظه خواهند شد.

ترجمه ژنویولید
ترجمه ژنویولید

معرفت شناسی تحلیلی در ترجمه ژنویولید :

این مساله تنها در صورتی مرتبط است که سه شرط زیر همگی برآورده شوند:۱٫ لیست ژنویولید شامل متفکرانی شود که به نحو موفقیت آمیزی  بر معرفت شناسی تحلیلی معاصر تاثیر گذاشته اند.۲٫ بحث های ژنویولید درباره متفکران مذکور مربوط به بحث معرفت شناسی آنها شود.۳٫ بحث های او درباره معرفت شناسی متفکران، معرفت شناسی آنها را به معنای دقیق کلمه نقد کند. اگر این سه شرط به وسیله استدلال لوید بر آورده نمی شوند، استدلال او حتی با وجود استانداردهای تاریخی اش، شکست می خورد در جهت اثبات هر نتیجه مهم ونگران کننده درباره معرفت شناسی معاصر. این سه شرط  به طور مشترک در استدلال لوید برآورده نمی شوند. شرط یک و دو تنها در بحث های او درباره دکارت و هیوم برآورده می شوند. اما آن بحث ها چیزی انتقادی برای  گفتن درباره آن معرفت شناسی های نظریه پردازان به معنای دقیق کلمه ندارند واز اینرو شرط سوم را برآورده نمی کنند. بخشی از مسئله به خاطر این است که لوید محدوده معرفت شناسی های این فیلسوفان را مشخص نمی کند. من معتقدم که این مطلب به این دلیل است که: عقل در فرهنگ غرب نه تنها در ارزیابی اعتقادات دخالت دارد بلکه در ارزیابی شخصیت هم دخالت دارد.عقل نه فقط معیار ما درمورد حقیقت را شامل می شود، بلکه همچنین  دربردارد فهم ما از امور و ملزوماتی که  باید رعایت شوند تا فر د شخص خوبی باشد. وشامل ارتباطات مناسب بین جایگاه ما به عنوان افراد عاقل و بقیه زندگی ما می شود.خواه این طور باشد یا نباشد این یک اعتراض منصفانه است علیه فیلسوفانی که لوید بحث می کند.

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله ترجمه ژنویولید رشته روانشناسی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 14
قالب: فایل ورد
توضیحات: فهرست ندارد مخصوص دانشجویان روانشناسی و علوم انسانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *