مقاله تحلیل استاتیکی مخزن ضربه گیر

پس از تکمیل بارگزاری و تحلیل اعمال شده بر مخزن و ملاحظه نتایج در مقاله می توان به طور کلی و در قالب یک جمع بندی کلی گفت که کار انجام شده در واقع یک کارالمان محدود و رسیدن به نتایج با قابلیتهای المان محدود بوده است در این نتایج حاصله مشاهده می شود که حد اکثر تنشها در نزدیکی محل اتصال مخزن با کلاهک آن می باشد پس بایستی جهت رفع این نقص از لچکیهایی که در شکل ( B5,6 ) ضمیمه آمده است استفاده شده و مخزن به این صورت تقویت گردد .البته بدلیل  آنکه ما تنها درحالت استاتیکی مخزن ضربه گیر را تحلیل نموده ایم نمی توانیم بگوییم که در حالتهای دیگر نیز چنین خواهد شد و باید بارگذاری را در شرایط دیگری مانند دینامیکی ارتعاشی و غیره تست نماییم که این کار خارج از محدوده بحث این تحقیق است.

 تجزیه و تحلیل ( LOAD CASE ):

همان طور که گفته شد ما برای تجزیه و تحلیل سه حالتی که در شکلهایB1 تاB3  ضمیمه دیده می شود، حالتی را انتخاب می کنیم که در بر گیرنده این سه حالت باشد ، یعنی درهر سه حالت مخزن فشاری بین   ۱۹  تا  ۱۹٫۶   اتمسفر می باشد که ما برای  برسی روی مخزن یک حالت کلی و بحرانی تر از سه حالت را با فشار درونی  ۲۰  اتمسفر مورد تحلیل و برسی قرار داده ایم  فشار اعمال شده به تجهیزات در ایستگاه پمپاژ ۲۰ اتمسفر در نظر گرفته می شود  زیرا از محل ایستگاه تا مخزن ذخیره آب با احتساب افت مسیر  ۱۹  اتمسفر قشار یعنی ۱۹۰  متر  ستون آب را داریم و با   ۶  متر ستون آب در خود  مخزن ضربه گیریا به عبارتی ۰٫۶  اتمسفر فشار جمعا ۱۹٫۶  اتمسفر فشار در محاسبات آورده شده است . ضمیمه مدل ساخته شده را مشاهده می کنید که این مدل از المان  Sell 3 (  مثلثی  ) با سایز ( طول اضلاع ) ۲۰ سانتی متر در نظر گرفته شده است . نوع المان دیگر که در مدل بکار رفته است المانBeam    می باشد که در واقع المانبندی پایه های مخزن با این المان المان بندی شده است. درشکل آنچه در خروجی مشهود است توزیع  تنش (از نوع فون می سز ) در کل مخزن می باشد . تنش در این حالت در قسمت وسط و میانی مخزن (در جهت ها )  به حد اقل خود (بین Mpa 4.16  الی Mpa 6.24 ) رسیده اما هر چه به سمت فوقانی و تحتانی نزدیکتر می شویم تنش بیشتر می شود و مخصوصا در قسمت اتصال قسمت کروی مخزن به استوانه ، به حد اکثر خود یعنی حدود  Mpa  ۱۲٫۴۸  می رسد.

مخزن
مخزن

المان بندی:    

دلیل اصلی کشیدن هندسه سازه در واقع برای المان بندی  می باشد و به این دلیل که هندسه سازه پیچیده است اول مدل را رسم می کنیم و سپس المان بندی آن ،اما گاهی برای مدل های ساده و متقارن هندسی مثل یک دیسک یا یک نیم کره، برای المان بندی می توان اول گره ایجاد کرد و سپس با توجه به گره ها المانها را به طور دستی ساخت ، المان بندی  ترسیم این سازه به طور اتو ماتیک با انتخاب یک سایز متوسط برای ابعاد المان صورت می گیرد که برای المان بندی مخزن های مثلثی با ابعاد ۲۰  سانتیمتر استفاده کرد .

روش  المان بندی بدین صورت است که اول باید یک شطح بسته را مشخص  کنیم ، بعد دستور المان بندی برای الملن بندی سطح یا المان هایی با ضخامت آن قسمت از  قطعه که المان بندی می شود صادر می کنیم ، مشخص کزدن این صفحه ها با دستور   CT = CONTOUR  می باشد یعنی CT کلیه منحنی ها و خطوط که تشکیل یک سطح بسته را میدهند (یعنی در یک صفحه واقع اند و تشکیل یک محیط بسته را می دهند را مشخص می کند) بعد با دستور Rg = Regions  کلیه خطوط مشخص شده یکنواخت و یکپارچه محسوب می  شوند حال ما یک سطح بسته برای المان بندی داریم, حال می خواهیم صفحات را المان  بندی کنیم اما قبل از المان بندی باید خواص مواد وگروه و مشخصات المان را بادستورهای  rconts,mprop,egroup که عامل ضرایب پواسون ، مدول الاستیسیته و ضخامت المان که برابر ضخامت قطعه مورد نظر برای المان بندی می باشد ، را تعیین می کنیم . حال با  دستور ma-Rg ( مش بندی  Rg ) در زیر منوی  meshhng  به المان بندی می پردازیم .همان گونه که گفته شد پس از بدست آوردن Rg ها با دستور  ma-Rg (مش بندی Rg ها ) Rg  ها را مش بندی می کنیم البته برای مش بندی دستورات و روش دیگری نیز می باشد . با دستور فوق سطوح مورد نظر با المان هایی به ابعاد دو سانتی متر مش بندی می شود . پس از مش بندی باید چک کرد  که پس از مونتاژ آیا در یک مرز مشترک و یا یک مرز تماس دو قطعه گره های نظیر به نظیر بر هم منطبق می شود  یا نه پس از آنکه ما یک ربع از مخزن را المان بندی کردیم باید چک کنیم که کل المانها به صورت صحیح و خالی از خطا هستند. چک کردن مدل المان بندی  شده با دستورR-check از زیر منوی  ANAlYSIS  می باشد.  که در این حالت قسمتی از کل المانهایی که  ERROR  دارند و المان هایی که از نظر شکل المان بندی نادرست هستند پس از رفع   ERROR  در المان ها حالا می توان با توجه به تقارن مخزن با دوبار قرینه سازی می توان کل مدل را بدست آورد. شبیه سازی و ترسیم هندسی مدل از فضای سه بعدی نرم افزار و المان بندی آن قسمت اعظم و حساس تحقیقات را به خود اختصاص داد.

محیط های پیوسته با محور تقارن :

در این تنش ،مسائل بسیاری موجودند که از نظر عملی اهمیت قابل ملاحظه ای را دارا می باشند . این مسائل شامل سازه های متقارن نظیر مخازن فشاری ، دیسکهای دوار، نازل ها و بدن های راکت ، برج های خنک کننده ، ستون های روی خاک ، قسمت های مختلف ماشین ، مانند پیستون ها ، گنبد ها ، و مخازن ذخیره و غیره می باشند که هم از نظرشکل و هم از نظر نیرو های اعمال شده دارای تقارن هستند . با استفاده از المان های مدور نظیر آن ها یی که در شکل (۴-۴) نشان داده شده است ، این مسائل را به آسانی با روش  المان های محدودمی توان تحلیل نمود . این گونه مسائل با محور تقارن را به دو قسمت  اصلی می توان تقسیم کرد. پوسته های مدور که در آنها ضخامت سازه نسبت به قطرش کوچک است و اجسام جامد مدوری که ضخامت آنها در مقایسه با قطرشان قابل ملاحظه است . این قسمت اکنون به ترتیب مورد بحث قرار می گیرد.

مباحثی دیگر از مقاله تحلیل استاتیکی مخزن ضربه گیر:

  •  شرایط مرزی تکیه گاهی
  • مشخصات مخزن ضربه گیر
  • هندسه سازه
  • تحلیل صفحه تا شده با المان مستطیلی ( چهار گرهی )
  • روش کلی تحلیل اجزاء محدود
  • استفاده ازمخزن ضربه گیر در ایستگاههای پمپاژ
  • محفظه های هوا
  • انواع مخازن ضربه گیر
  • استفاده ازچرخ طیار- چرخ لنگر-(Fly Weel )
  • را ههای کنترل ضربه قوچ و بررسی کلی ضربه قوچ
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله تحلیل استاتیکی مخزن ضربه گیر:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 41
قالب: فایل word
توضیحات: منبع دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *