مقاله تبدیل نیروگاه تولید انرژی مازوت سوز به گازسوز

تحقیق و مقاله تبدیل نیروگاه تولید انرژی مازوت سوز به گازسوز در قالب فایل ورد ۵۷ صفحه ای آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.در این تحقیق به بررسی عملکرد بهینه سیستم و کنترل مناسب یک سری تجهیزات ابزار دقیق هستیم که در ادامه به طور خلاصه در بخش های جداگانه به هر یک از موارد فوق خواهیم پرداخت.تا در صورت نیاز مقاله را دانلود نمایید.

چکیده هایی از مقاله تبدیل نیروگاه تولید انرژی مازوت سوز به گازسوز:

عموماً در کلیه ایستگاههای تقلیل فشار از فیلتر برای پاک نمودن گاز از ذرات خارجی استفاده می شود. فیلترها برای سیستمهای با فشارهای متوسط و پائین مورد استفاده قرار می گیرند. فیلترها در عین حالی که دارای ساختمانی ساده و عملکردی مناسب می باشند، گاز را نیز خوب پاک می کنند و موجب افت فشار نسبتاً کمی در عبور از محفظه می گردند.

فیلتر(Filter):

قلب فیلتر عبارتست از المانی که در مرکز آن قرار گرفته و از موادی نظیر صفحات رزینی تزریق شده و صفحات مخصوص از فایبرگلاس و آزبست و حصیرهای از فایبرگلاس پشمی ساخته شده است.

راندمان انواع مختلف المانها در پاک کردن گاز از ذرات خارجی بطور قابل توجهی تغییر می کند. بعضی از المانها دارای راندمانی برابر %۹۹۰۹ برای جلوگیری از ذراتی به قطر ۰٫۳ میکرومتر می باشند ولی دیگر المانها تجاری دارای راندمان خیلی کمی برای جلوگیری از ذراتی به این ابعاد می باشند. به علاوه افت فشار نیز در انواع مختلف المانها تغییر می کند و ارتباط کمی بین افت فشار و ر اندمان فیلتر وجود دارد. فیلترها دارای معایبی نیز هستند که از آن جمله می توان به ظرفیت آنها که به وسیله سطح المان محدود می گردند و همچنانکه المان ذرات خارجی را جذب می نماید، افت فشار نیز افزایش می یابد اشاره نمود. طی عملیات پاک کنندگی، افت فشار اولیه به تدریج بیشتر شده و به نقطه ای خواهد رسید که بزرگتر از افت فشار دیگر انواع پاک کننده ها خواهد بود. اگر المان در مدت زمان مشخص تمیز نگردد و یا تعویض نشود، افت فشار به حدی خواهد رسید که باعث خرابی المان خواهد شد.در این نوع از پاک کننده ها گاز وارد دستگاه شده و به صورت مارپیچی به پائین حرکت می کند سپس یک جریان چرخشی در ابتدای لوله تخلیه به وجود می آید که گاز از داخل لوله رو به بالا به طرف خروجی حرکت کرده و ذرات خارجی بر اثر نیروی گریز از مرکز در دیواره دستگاه جمع می شوند. این ذرات سپس توسط جریان گازی که پائین حرکت می کند (گاز قبل از تمیز شدن) جاروب شده ود ر ته دستگاه جمع می شوند.

نیروگاه
نیروگاه

فیلترهای تصفیه گاز:

این ویژگیها و استانداردهایی که در ادامه برای فیلترهای جداکننده ذکر می شود تمام مراحل طراحی، ساخت تست و بازرسی را شامل می شود و برای همه موارد قابل استفاده است. به دلیل اهمیت فراوان این نوع تجهیزات که به منظور جداکردن مایعات و مواد جامد خارجی مانند گردوخاک یا ذرات باقیمانده از اتصال خطوط مورد استفاده قرار می گیرند در ادامه به چگونگی و انواع استانداردهای موجود، شرایط طراحی و تست، کنترل ، اجزای تشکیل دهنده و …. می پردازیم.

دیگر عناوین مقاله تبدیل نیروگاه تولید انرژی مازوت سوز به گازسوز:

 • بررسی توضیحات و اطلاعات فنی
 • بحث عمومی در رابطه با تمیز کننده های با بستر روغن
 • بررسی و سنجش در کیفیت عایقکاری
 • نکاتی چند در مورد آماده سازی لوله ها قبل از عایقکاری گرم
 • عایقکاری گرم و تست صحت انجام عایقکاری
 • بررسی Rotating Member Oil Bath Scabber
 • انتخاب فیلتر
 • رعایت اصول نوارپیچی بر روی لوله ها
 • پوشش گذاری و عایقکاری لوله های گاز
 • زنگ زدایی و آماده سازی لوله
 • اصول کار کنتور توربینی
 • بررسی ,ایستگاه تقلیل فشار,واحدهای اندازه گیری برای هر واحد از بویلرها,سیستم سوخت گازهای مضر و زائد (FLARE)
 • انتخاب کنتور و واحد اندازه گیری دبی
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله تبدیل نیروگاه تولید انرژی مازوت سوز به گازسوز:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 57
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *