مقاله بررسی یاتاقان رشته مکانیک

تحقیق و مقاله بررسی یاتاقان رشته مکانیک در فرمت فایل word تهیه شده و در ۱۰۷ صفحه آماده پرینت و ویرایش میباشد.این مقاله مناسب برای دانشجویان رشته فنی مهندسی و مکانیک میباشد این تحقیق در فصل اول به بررسی و معرفی عضو مکانیکی، انواع، جنس پرداخته ومورد فصل دوم مواد وعملیات حرارتی ,فصل سوم مجلات و نرم افزار های مرتبط با یاتاقان ,فصل چهارم خرابی بررسی قرار داده است و فصل پنج ضمائم مباحث را شامل میشود در ادامه به چکیده هایی از عناوین و متن های تحقیق اصلی میپردازیم. برای تهیه از باکس انتهای صفحه اقدام نمایید.

چکیده هایی از مباحث مقاله بررسی یاتاقان رشته مکانیک:

آنالیز ضخامت لایه روغن و روش گریسکاری:

یکی از دلایل ممکن برای اختلاف مشاهده شده در ارتعاش همراه با تغییر در ویسکوزیته روغن میتواند مرتبط با عملکرد ضخامت لایه روغن در هر یک از شرایط گریسکاری باشد. در شکل۷، مقادیر حداقل ضخامت لایه روغن برای همه ویسکوزیته های آزمایش شده به عموان تابعی از زمان نشان داده میشود. مقادیر مطابق با حداقل ضخامت لایه بین سرعت داخلی و غلتک میباشد که حداکثر تماس تریبولوژیکی بحرانی در یاتاقان غلتکی وجود دارد. تساوی داوسان برای محاسبه ضخامت لایه مورد استفاده قرار گرفت. کاهش تدریجی در ضخامت لایه میتواند در طول مدت زمان آزمایش مشاهده شود. علاوه بر این، میتوان مشاهده کرد که ضخامت لایه روغن کوچکتر میشود که این هنگامی است که درجه ویسکوزیته به مقادیر کوچکتر تغییر می یابد.

تاثیر سرعت محور:

سیگنالهای ارتعاشی اضافی بوسیله آزمایشات با همه ۳ درجه ویسکوزیته در ۳ سرعت محور(۲۰,۴۰,۶۰Hz) مورد نیاز است. مقادیر RMS ارتعاش کل، شامل باندهای ارتعاشی HF و فرکانس چایین در شکل نشان داده شده است. همانطور که دیده میشود، ارتعاش با سرعت محور افزایش میابد.از نقطه بررسی عملکرد تریبولوژیکی، افزایش سرعت منجر به یک گسترش در ضخامت لایه روغن میگردد، که دلالت بر مجزا سازی بهتر بین اجزا غلتک و سرعت یاتاقان دارد و سپس سبب کاهش سطح ارتعاش میگردد. اگرچه، همانطور که قبلاً ذکر شد، از نقطه بررسی عملکرد دینامیکی، ارتعاش  بوسیله شتاب دهنده بررسی میشود که بر روی محور یاتاقان مورد آزمایش قرار گرفته، جای گرفته است. که ترکیبی از ارتعاش حاصل از ناحیه تماسی یاتاقان آزمایش شده میباشد که اطراف ارتعاش در همه بخش های تجهیزات را شامل میشود. هر یک از این بخش ها، همراه با باندهای فرکانسی، سیگنالهای ارتعاشی تولید میکنند.

تغییر در سرعت محور سبب تغییر در برانگیختگی دینامیکی بخش های سیستم میگردد. شناسایی ارتعاش در نقاط تماس یاتاقان نیاز به یک روش شناسایی خاص دارد که در فعالیت تحقیقات کنونی موجود نیست. میتوان اطمینان حاصل کرد که ارتعاش کل تجهیزات، سطح ارتعاشی ارزیابی شده یاتاقان تماسی را تحت تاثیر قرار میدهد. بنابراین، تاثیر بر روی ارتعاش در طی تغییرات در ضخامت لایه روغن باعث تغییراتی در سرعت محور میگردد که از طریق شکل۶ میتوان مشاهده کرد. از طرف دیگر، مشاهده میگردد که تغییرات ارتعاشی منجر به تغییرات در شرایط تماسی یاتاقان میگردد که ناشی از تغییرات در درجه ویسکوزیته روغن حاصل شده که در ارتعاش باند HF در شکل۶ آشکارتر است. شکل۶ نشان میدهد که سطح بالاتر ویسکوزیته سبب القاء ارتعاش پایین تر HF میگردد. این الگوی گذشته، علارغم تاثیر بر روی سرعت در باند طیفی HF روی میدهد. بنابراین، آنالیز مقادیر ارتعاشRMS  در باند HF میتواند شامل یک تکنیک صحیح برای آشکارسازی تغییرات در شرایط گریسکاری اجزاء ماشین در حالت یاتاقان های غلتکی گردد.

بررسی یاتاقان
یاتاقان

       فشارهای اعمالی بر مواد رینگ ها و اجزاء غلتنده:

تنش اصلی وارد بر ماده، تنش ناشی از فشار قطعات در نقاط تماس غلتشی آنها به علت وجود نیروهای خارجی وارده بر بیرینگ می باشد ولی تنش های دیگری از جمله : تنشهای مکانیکی ، تنش های محیطی ناشی از جا زدن رینگ ها یا ناشی از نیروهای گریز از مرکز در سرعت های دورانی بالا می باشند؛ تنش های حرارتی معمولاً در مواردی مشابه بیرینگهای موتور هواپیما و تحت حرارت بالا ایجاد می شود و تنش های شیمیایی معمولاً در بیرینگ های به کار رفته در ماشین آلات صنایع غذایی یا شیمیایی ظاهر می شود.

دیگر مباحث مقاله بررسی یاتاقان رشته مکانیک:

  • هینه‌سازی خواص شکست
  •  یاتاقان غلتک استوانه‌ای به عنوان یک یاتاقان قابل حرکت
  •  یاتاقان های اسپیندل چند نقطه ای (۳ نقطه ای، ۴ نقطه ای)
  • ارتعاش یاتاقان و درجه حرارت روغن
  • بررسی انواع و اجزای یاتاقان به صورت تحلیلی(انواع یاتاقان های غلتشی بر اساس شکل هندسی  )      
  •   بررسی انواع فولادهای بیرینگ غلتشی با قابلیت سختکاری عمقی,نسوز
  •  مواد اولیه حلقه های آب بندو قفسه ها
  • انواع خرابیها آلودگی و سایش یاتاقان
  • جدول بندی معیار های نظارت بر یاتاقان قبل از خرابی
  • بررسی انواع استاندارد های یاتاقان

 

                                                                                                    

                 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله بررسی یاتاقان رشته مکانیک:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 107
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *