مقاله بررسی عملکرد ترمز ضد قفل ABS

مقاله و تحقیق بررسی عملکرد ترمز ضد قفل ۲۲ صفحه و در قالب فایل ورد اماده پرینت میباشد.این مقاله مناسب برای دانشجویان مکانیک و فنی مهندسی میباشد در ادامه به متون و چکیده هایی از مقاله میپردازیم تا در صورت نیاز تحقیق را از باکس انتهای صفحه دانلود نمایید.

خلاصه ای از عناوین و متون مقاله بررسی عملکرد ترمز ضد قفل ABS:

اگر رانندگی در روزهای برفی و بارانی را تجربه کرده باشیم،حتما به خوبی می دانیم که هدایت خودرو در جاده های لغزنده بخصوص زمان عملکرد سیستم ترمز بصورت ناگهانی ،تا چه حد مشکل ساز و دردسر ساز و البته در بسیاری از موارد ، غیر ممکن است . عیب ترمزهای معمولی این است که راننده هیچ کنترل دقیقی بر روی فشار ترمز اعمال شده به چرخها را ندارد و به خصوص در صورت لغزنده بودن جاده و یا در مواقع ترمز اضطراری ،فشرده شدن بیش از حد پدال ترمز باعث اعمال گشتاور ترمز بیش از حد نیاز به چرخها شده و این امر باعث قفل شدن چرخها می شود . در این حالت علاوه بر اینکه مسافت توقف خودرو افزایش می یابد ،پایداری جانبی و کنترل پذیری خودرو نیز کاهش پیدا می کند، البته اگر یک راننده ماهر و با حضور ذهن خوب باشد با تنظیم فشار پدال ترمز می تواند چرخها را در مناسب ترین حالت قفل کند در صورتی که یک راننده نیمه ماهر تا حد امکان پدال ترمز را فشره و باعث می شود چرخها کاملا قفل شود و مسافت توقف بیشتر شود.

بررسی عملکرد سیستم ترمز:

هدف این سیستم را می توان بیشینه کردن اصطکاک طولی بین تایرها و سطح جاده در نظر گرفت. این ضریب تابعی از عوامل مختلف از جمله دما ، فشار هوای درون لاستیک و از همه مهمتر ضریب لغزش و وضعیت جاده می باشد. دو مکانیزم اصلی در تماس اصطکاکی بین لاستیک و جاده دخالت دارند.مکانیزم اول ، چسبندگی سطح است که ناشی از اتصال میان مولکولی بین لاستیک و تراکم سطح جاده است. این مکانیزم نقش گسترده تری در جاده های خشک دارد ولی به طور کلی زمانی که سطح جاده مرطوب باشد، این اصطکاک کاهش می یابد.

ترمز ضد قفل
ترمز ضد قفل

مدارهای هیدرولیکی :

در وسایل نقلیه چه به سیستم ضد قفل مجهز باشند و چه نباشند از سیلندر اصلی مدارهایی به سمت لنتهای ترمز وجود داردکه سیال عامل در آنها حرکت می کند . این مدارها به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم می شوند.  در برخی خودرو ها مدار اولیه چرخهای جلو را پوشش می دهد و مدار ثانویه چرخهای عقب و در برخی دیگر مدار اولیه وثانویه هر کدام یک چرخ جلو ویک چرخ عقب را پوشش می دهد.ضریب اصکاک است و هدف ترمز ضد قفل تنظیم لغزش چرخها حول این مقدار بیشینه می باشد.با توجه به شکل درصد ضریب لغزش از صفر تا صد می باشد .زمانی که ضریب لغزش صفر است کمترین مقدار ضریب اصکاک طولی و بیشترین مقدار ضریب اصطکاک جانبی را داریم و زمانی که چرخ کاملا قفل شده است ضریب اصطکاک جانبی حداقل می باشد واین نشان دهنده این است که در قفل کامل چرخ کنترل آن بسیار مشکل می باشد ،پس باید یک تعادلی بین این دو بوجود آورد که در ضمن اینکه مسافت ترمز کوتاهترین مسافت باشد ،فرمان پذیری خودرو نیز حفظ شود.

دیگر مباحث مقاله بررسی عملکرد ترمز ضد قفل ABS :

  •  اجزاء سیستم ترمز ضد قفل
  • بررسی واحد کنترل الکترونیکی
  •  سیستم های مجتمع و غیرمجتمع
  • بررسی حالت حای فعال و غیر فعال ترمز

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله بررسی عملکرد ترمز ضد قفل ABS:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 22
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *