مقاله بانکداری نوین رشته حسابداری

بحث های مربوط به قوانین جدید مربوط به حفاظت از شبکه های اطلاعاتی به نوبه ی خود، دست کم در آمریکا، باعث رونق داد و ستد شرکتهایی شده است که خدمات حفاظت از شبکه ها را ارائه می دهند . در این زمینه ، این موضوع نیز به عنوان یک چالش، پیش روی شرکتهای بزرگ قرار گرفته که تا چه اندازه می توان چنین فعالیتی را به دست نیروهای بیرون از شرکت سپرد یکی از شرکتهای بزرگی که در زمینه واگذاری خدمات مراقبت از شبکه های اطلاعاتی خود به شرکتهای دیگر ، گام برداشته ، شرکت “ MERRILL LYNCH AND CO.“ است .مقاله بانکداری نوین رشته حسابداری در ۵۳ صفحه فایل ورد میباشد.

چالش های بازاریابی :

یکی از این چالش ها ،که می توان آنرا “ چالش های بازاریابی بانکداری ” نامید ، به استفاده از آدرس پست الکترونیک مشتری برای ارسال مرتب “ اطلاعات بازاریابی ” یا به گونه ای ساده تر اطلاعات تبلیغاتی، برای‏وی، مربوط می شود .این اطلاعات بر دو گونه است ، اطلاعات مربوط به خود بانک یا اطلاعات مربوط به شخصثالث ، ضمن آنکه این بحث حقوقی مطرح است که اولاً چگونه می توان بدون اجازه مشتری نسبت به این کار اقدام کرد و ثانیاً آیا بانک تا چه اندازه مجاز خواهد بود آدرس پستالکترونیک مشتری خود را در اختیار شخص ثالث قراردهد ؟البته انجام این نوع کارها قبل از ظهور اینترنت هم، در میان به ویژه شرکتهای گوناگون آمریکایی از جمله نشریات معمول بوده تا لیست مشترکین خود را در ازای دریافت مبلغی ، در اختیار صاحبان کالا و خدمات دیگر قرار دهند تا آنها اطلاعات بازاریابی و تبلیغات خود را برای آنها پست کنند .از لحاظ حقوقی نیز قبل از این اقدام ، در مورد دریافت اجازه مشترکین یا مشتریها به دو گونه عمل می شد ، یکی هنگام تکمیل فرم اشتراک ، در پائین برگ یا فرم اشتراک قید می شد که نشریه یا موسسه آدرس مشترک و یا مشتری را در اختیار اشخاص ثالث برای فعالیت های بازرگانی قرار خواهد داد و دیگر آنکه در برخی مواقع از مشترک یا مشتری به این منظور کسب اجازه می‏شد. اما ظهور بانکهای ON-LINE و داد و ستد مالی ، این شبهه جدید را مطرح می کند که در صورت در اختیار گرفتن آدرس مشتریها در اختیار اشخاص ثالث ، خطر لورفتن واژه عبور ، نام کاربر و سایر اطلاعات شخصی مشتری ، افزایش پیدا کند . به هر حال ، این موضوع ، ابعاد حقوقی خاصی دارد که به تدریج باید مطرح و برای آن چاره‏اندیشی ‏شود.

بانکداری
بانکداری

رونق داد و ستد شرکتهای ارائه کننده خدمات حفاظتی :

بحث های مربوط به قوانین جدید مربوط به حفاظت از شبکه های اطلاعاتی بانکداری به نوبه ی خود، دست کم در آمریکا، باعث رونق داد و ستد شرکتهایی شده است که خدمات حفاظت از شبکه ها را ارائه می دهند . در این زمینه ، این موضوع نیز به عنوان یک چالش، پیش روی شرکتهای بزرگ قرار گرفته که تا چه اندازه می توان چنین فعالیتی را به دست نیروهای بیرون از شرکت سپرد یکی از شرکتهای بزرگی که در زمینه واگذاری خدمات مراقبت از شبکه های اطلاعاتی خود به شرکتهای دیگر ، گام برداشته ، شرکت “ MERRILL LYNCH AND CO., “ است که قرارداد چند ساله ای را به این منظور با شرکتی بنام ” VERISIGN” منعقد کرده است .مدیر بخش امنیت اطلاعات شرکت “ MERRILL LYNCH AND CO., ” در توجیه علّت واگذاری مراقبت امنیتی از شبکه های اطلاعاتی شرکت خود به یک شرکت دیگر اعتقاد دارد.

هندوستان ، کعبه آمال بانکهای بین المللی:

همچنین در این رابطه مسایل گوناگونی به میان می آید . از جمله در مورد انتقال پاره ای فعالیت های بانکداری آمریکا به چین ، نگرانی از بابت حفاظت از حقوق مالکیت فکری، یکی از مسایل بازدارنده است . در میان کشورهایی که بانکهای آمریکایی ، انتقال فعالیت ها را به آن مفید می دانند ، هندوستان را می‏توان نام برد که به دلیل دستمزد پائین و وجود نیروی کار تحصیل کرده مسلط به زبان انگلیسی ، جاذبه‏های فراوانی ایجاد می کند ، گرچه کانادا نیز می تواند در این زمینه قابل تأمل باشد . یکی از شرکتهایی که اقدام به جابجایی کرده ، شرکت “ LIVEBRIDGE ” واقع در پورتلند ایالت “ اورگون” است که مرکز تماس ( CALL CENTER ) خود را به دهلی انتقال داده است این شرکت ، ساختمانی سه طبقه به مساحت ۷۵۰۰۰ فوت مربع برای ۸۰۰ تن پرسنل خود در دهلی تدارک دیده و کلیه فعالیت های مربوط به آمریکای شمالی خود را به آنجا برده است .این فعالیت ها از جمله فعالیت های دسترسی آماری به سیستم های مبتنی بر “ WEB “ ، مسیریابی تلفنها و نظیر آنها را شامل می شود .

فهرست مطالب مقاله بانکداری نوین رشته حسابداری:

 • احراز و اعتباربازار داغ انواع نرم‏افزارها
 • ۳۰۰۰۰۰ سرقت هویت ظرف کمتر از سه سال
 • بهره‏گیری از تکنیک های روابط عمومی
 • کم کاری روابط عمومی ها
 • دسترسی غیر مجاز به نام کاربر و واژه عبور
 • ۵۰تا ۵۰۰ دلار جریمه از دست دادن واژه عبور
 • اهمیت کیفیت و درستی اطلاعات
 • ۶۱۱ میلیارد دلار خسارت “پست” در سال ۲۰۰۲
 • افشای اجباری لورقتن اطلاعات امنیتی از سوی بانکها
 • ۵۰ قانون مختلف برای ۵۰ ایالت
 • رونق داد و ستد شرکتهای ارائه کننده خدمات حفاظتی
 • لزوم پاسخ ۱۵ دقیقه ای و اصلاح ۳۰ دقیقه ای
 • انتقال نیروی انسانی و کارها به خارج از کشور
 • هندوستان ، کعبه آمال بانکهای بین المللی
 • تلاش بازدارنده برخی ایالتهای آمریکا برای جلوگیری از فرار سرمایه
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله بانکداری نوین رشته حسابداری:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 53
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *