مقاله بازسازی چوب

اگر برای بازسازی چوب ،چوب همرنگ چوب اصلی موجود نبود باید چوب جدید را به روش های زیر همرنگ چوب اصلی کرد.۱-سود سوزآور   ۲-آب اکسیژنه ۳-هیپو کلریدها مقاله بازسازی چوب در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

آگراف گذاری چوب:

برای این کار از بست فلزی استفاده کنیم. به این صورت که سطح مقطع چوبها را سوراخ کرده با توجه ضخامت چوب،سپس بست را داخل چسب پارالوئید کرده یا برق ناخن یا چسب ۳-۲-۱ که زنگ نزند.پس از آن براده چوب را با آب الکل تمیزی می کنیم. تا درز بین کار نیفته .همچنین چسب استفاده شده نباید غلیظ باشد زیرا باعث درزافتادگی می شود . و هرچه رقیق تر باشد بیشتر به سطح چوب نفوذ می کند.سپس یک طرف را بست می زنیم و طرف دیگر که علامت خورده را روبروی هم گذاشته و متصل می کنیم و تحت فشار قرار می دهیم. فشار وارد شده به پهلو های چوب است.برطرف کردن تابیدگی چوب:ابتدا چوب را رطوبت می دهیم و تحت فشار قرار می دهیم به این صورت که کم کم رطوبت می دهیم و از طرف دیگر با دستگاه مکش آنرا با توجه به مقدار تابیدگی به سمت بیرون می کشیم رطوبت دادن را با آب پاش انجام می دهیم و ملایم .از روش گرم کردن و حرارت دادن چوب استفاده نمی کنیم.زیرا روند پیر شدن و فرسوده شدن چوب سریعتر انجام می شود وهمین کار باعث ایجاد ترک روی کار می شود.بعد ازاینکه با مکش چوب را به سمت بیرون کشیدیم آنرا پرس می کنیم تا به همان حالت باقی بماند.

بازسازی چوب
بازسازی چوب

تهیه خمیر کاغذ:

ابتدا کاغذ یا مقوا یا پودر کاغذ را با آب مخلوط کرده تا به صورت خمیر در آید و برای یکدست شدن خمیر از مخلوط کن استفاده می کنیم.برای از بین بردن لک کاغذ از پتانول که یک شوینده است کمک می گیریم و آنرا به مخلوط اضافه می کنیم.مخلوط را هم می زنیم و سپس دو قاب چوبی را وارد مخلوط می کنیم . یکی از قاب ها توری دار و یکی بدون توری است. توری ها را صاف و یکدست وارد مخلوط کاغذ می کنیم تا ضخامت کاغذ تولید شده نیز یکنواخت باشد. سپس قاب توری دار را که کاغذ بر روی آن تشکیل شده را پس از خشک شدن برعکس می کنیم و با یک دستمال خیس پشت آن می کشیم تا کاغذ از توری جدا شود.برای از بین بردن خطوط کاغذ آنها را مهره می کنیم. به این صورت که با عقیق سطح صاف پشت کاغذ می کشیم تا خطوط از بین برود.اگر بخواهیم کاغذ تولید شده به صورت میوه ای ویا معطر باشد،داخل مخلوط خمیر کاغذ،میو ه ها ی له شده یا گلبرگ گل اضافه می کنیم.

تغییر رنگ چوب :

مثلا ۳ تکه چوب مختلف را امتحان می کنیم تا تغییرات را کامل تر مشاهده کنیم.و مواردی که باعث تیرگی می شوند عبارتند از سود سوز آور –آب اکسیژنه .که با سود سوز آور چوب را تیره می کنیم و چند ثانیه بعد با آب اکسیژنه آنرا میشوییم.قسمت رگه های چوب تیره تر می شود چون جذب در آن قمست ها سریعتر انجام می شود.برا تنالیته کردن رنگ چوب ازهیدرو کسید استفاده می کنیم البته بسته به نوع چوب.از سفید کننده ها ی خانگی مثل وایتکس و یا آب ژاول هیپو کلرید ها می توان استفاده کرد. چنانچه چوب زمان زیادی داخل مواد فوق باشد ترک می خورد.و بافت چوب از بین می رود. هیپوکلرید ها  محلولهای شستشوی صنعتی هستند.

فهرست دیگر مطالب مقاله بازسازی چوب:

  • آب نقش یا نقش و  نگار روی کاغذ
  • طلاکاری چوب
  • پاکسازی چوب
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله بازسازی چوب:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 6
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *