مقاله باروری حاصلخیزی رشته کشاورزی

رشد گیاه در کشاورزی یک محیط کشت نسبتاً خنثی نظیر ماسه، شبیه به مهربانی به یک نوزاد تازه متولد شده است. آن نمی تواند به شما بگوید کهچه می خواهدع فقط می تواند گریه کند و نیازهایش پایدار است. مدیر باید هر آنچه را که کودک نمی تواند  از طریق یک اکوسیستم اک دایر  خدش فراهم آورد، با قاشق به او غذا دهد. و آن نیازها، نامنظم و ناپایدار هستند. امروز نیتروژن است ، بعد از ظهر ، آب دیروز آهن بود و روز قبل از آن یک نوع گل بوته دادن بنام dollarspot بود. این گفته نمی شود که کود شیمیایی در یک زمین ورزشی از لحاظ بوم شناختی ، متداوم، لازم نیست ، اما سیستم مبادله نیتروژن و چرخه اکسید اسیون و کاهش زیستی و ذخیره و انتشار طبیعی در یک محیط جائیکه بسیاری از مؤلفه های مهم از دست می روند به طور ضعیفی عمل می کند. متاسفانه افزودن فقط مواد مغذی قابل حل به فرمول بچه بندرت به موقعیت کمک می کند این شیوه برای گرفتن شیشه (یا پستان) از کودک و جایگزین کردن آن با یک قطره درون وریدی است. احتمالاً آن ارگان های قابل هضم مصرف نشده، بد کار خواهند کرد و سلامت کودک به زوال خواهد رفت. مؤلفه های بیشماری از یک اکوسیستم کامل به طور همزمان کار می کند. برای تهیه دستی تمام مزایای آن اثرات متقابل فیزیکی ، زیستی و شیمیای ، استفاده تنها از نشانه ها به عنوان راهنما کار تاریخی است.

کلسیم و منیزیم:

کلسیم (Ca) و منیزیم (Mg) در کشاورزی مثل پتاسیم هستند و در محلول خاک و قسمتهای کلودیان تبادلی موجود دارد. هم کلسیم و هم منیزیم در خاک حرکت می کنند توسط آبیاری ، مانند پتاسیم اما آنها هم چنین می توانند با جریان آب در حلال آب حرکت کنند. تعادل کلسیم ، منیزیم و پتاسیم در خاک بسیار مهم است ع چون آنها بر سر فضای تبادل در رقابت هستند ، محصور بودن یکی باعث کارآمدی دیگری می شود. پتاسیم بزرگترین ایون، می تواند کلسیم یا منیزیم را جابجا کند، پتاسیم اضافی احتمالا ابتدا در کارآمدی منیزیم نتیجه می دهد. مقیاس و میزان ایده آل کلسیم ، منیزیم و پتاسیم برای ریشه تقریبا ۳: ۱۱: ۸۰ می باشد، اما به این منظور نیست که یک گیاه نمی تواند یک موقعیت سالم ریشه ای داشته باشد اگر این میزان متفاوت باشد. از وقتی که منیزیم ضعیف ترین این سه کاتیون است – در زمینه رقابت در قسمت تبادل – بسیاری معتقدند که سن بالای منیزیم در خاک مشکلی را ایجاد نمی کند، مدارک بخشی اگر چه بر اهمیت حفظ میزان صحیح دلالت می کند خصوصاً بین کلسیم و منیزیم. بسیاری کشاورزان معتقدند که میزان Ca: Mg که کمتر از ۱: ۷ است می تواند در یک انتخاب نتیجه شود اما به طور غیر مستقیم گروههای نشانه مرتبط که شامل استعداد بیماری حمله حشرات و نابردباری در مواقع استرسی است.کلسیم به گیاه کمک می کند که استحکام ساختاری داشته باشد، که برای بازسازی ریشه بسیار مهم است. این هم چنین ریشه و رشد و بهبودی چندین آنزیم مهم را نظم می بخشد. عملکرد منیزیم به عنوان ترکیبی قاطع از کلروفیل ، بسیاری از آنزیمهای ضروری را فعال می سازد و نقشی در سینتیس پروتئین ایفا می کند و در تولید ATP دسترس مداوم کلسیم و منیزیم برای سلامت ریشه گیاه مهم است.

کشاورزی
کشاورزی

نقش سولفور در کشاورزی:

سولفور (S) ماده مغذی گیاه است که توجه کمتری از آنچه باید و شاید دریافت می کند. سولفور قابل دسترس گیاه است از بسیاری از منابع موارد ارگانیک حاوی سولفور مانند ترکیبات معدنی برخی خاکها اما به طور اعجاز آمیزی اکثر سولفورهای قابل دسترس در گذشته نزدیک از آلودگی اعجاز آمیزی اکثر سولفورهای قابل دسترس ، در گذشته نزدیک از آلودگی هوا آمده است. دی اکسید سولفور در اتمسفر یک محصول تولیدی از سوختن سوختهای فسیلی است، خصوصاً زغال ، می تواند در مقدارهای قابل ملاحظه در زمین مستقر شود. تجزیه سولفور از آلودگی هوا معمولاً بسیار نزدیکتر به منابع آلودگی است، از کمتر از ۴ پوند در هر جریب در مناطق روستایی تا بیش از ۱۷۵ پوند در هر جریب زمین نزدیک صنایع دسته بندی می شود. سولفور نیز در فرمول بسیاری از حشره کش ها استفاده شده است و ترکیبی از بارورنده هایی قبل پتاسیم، آمونیوم، کلسیم و سولفات منیزیم است. کمبود سولفور نسبتاً نادر است، به دلیل نامداوم بودن آنها تا نشانه هایی وجود دارد که معمولاً درکشان دشوار است. در سالهای اخیر آزادسازی دی اکسید سولفور در اتمسفر رفع یا کم شده است و استفاده از بارورنده های سولفاتی و حشره کش های سولفوری به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافته است. به علاوه این پدیده استفاده نسبتاً کم کمپوست یا بارورنده های ارگانیک در اکثر زمین های ورزشی، و امکان کمبود یا ناکارآمدی سولفور برای ریشه های گیاهان کاهش یافته است.

سولفور ترکیبی از بسیاری آمینواسیدها است بدون آنهایی که برخی پروتئینهای حیاتی نمی توانند شکل دهند. این هم چنین یک تدام برخی ویتامین های ضروری و آنزیم های مهمی است که نقل و انتقلات گیاهان وخیم را متعادل می کند. برخی از این آنزیم ها یک نقش مهم در فوتوسینتتیس ایفا می کنند. ناکافی بودن سولفور در خاک می تواند در کلروسیس برگهای گیاه نتیجه شود از فوتوسینیتتس متوقف شده. بدون سولفور گیاه نمی تواند کلروفیل، لینکن ، پکتین و دیگر ترکیبات مهم را تولید کند.ریز جانوران سولفات را توسط سوزاندن شکل های کاهش یافته سولفور نظیر دی اکسید سولفور، سولفیدهای مختلف و سولفور عنصری و توسط معدنی ساختن / اکسیداسیون منابع سولفور آلی، تولید می کنند. چون سولفور توسط میکروبها در سولفات اکسیده می شود، برخی وارد محلول خاک ع جایی که بیشترین دسترسی را به ریشه های خاک دارد ، می شوند. متاسفانه با ارائه راهی که زمین ها برای زهکشی طرح می شوند جریان انبوه محلول خاک معمولاً پائین و دور از منطقه ریشه است. بعلاوه اگر زمین از ماسه آهکی ساخته شده باشد، فراوانی یونهای کلسیم می تواند با سولفات برای ایجاد سنگ گچ – یک ماده معدنی نسبتاً غیر قابل حل – بپیوندد. گیاهان چمنی که در یک خاک ماسه ای – وابسته به کمتر از یک درصد ماده آلی برای تحویل سولفور کافی بدون منابع مستقیم یا غیر مستقیم دیگر – ممکن است احتمااً نقصی را متحمل می شود. نشانه های یک نقص سولفور در باروری و حاصلخیزی در کشاورزی شامل یرقان مفید، افزایش سرگیجه و ضربه های خفیف است. کاهش ترکیب نوری از یک نقص سولفور نیز ممکن است رشد ریشه را متوقف سازد و تحمل خشکی را کاهش دهد.

دیگر عناوین مقاله باروری حاصلخیزی رشته کشاورزی:

  •  باروری و حاصلخیزی مواد در خاک:
  • کربن
  • فسفر
  • پتاسیم
  • عناصر trace
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله باروری حاصلخیزی رشته کشاورزی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 36
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *