مقاله انواع شعر ادبی مهدی اخوان ثالث

یکی از شاعران معاصر ایرانی که در شعر نو زبانزد خاص و عام است، مهدی اخوان ثالث است. اخوان ثالث از جمله شاعرانی است که در اشعار خود، انواع ادبی را دارا بوده و در این زمینه و در جهت شناسایی انواع شعر ادبی در آثار وی پژوهشگری به مطالعه نپرداخته است. هر چند خود اخوان بر این باور است که وی نه سبک شناس هست، نه ناقد … بلکه هم از کار نیما الهام گرفته است و هم خود برداشت داشته است. در این تحقیق با توجه به موضوع آن «بررسی انواع شعر ادبی در آثار مهدی اخوان ثالث»، محقق بر آن است بیان مساله، اهمیت و ضرورت تحقیق، اهداف، سوالات، فرضیات تحقیق، اصطلاحات پژوهش و پیشینه تحقیق را بیان دارد.

مقاله و تحقیقی که آماده کرده ایم به انواع شعر ادبی در آثار مهدی اخوان ثالث میپردازد مقاله مورد نظر در قالب word میباشد و مناسب دانشجویان ادبیات و علوم انسانی است همچنین به چکیده ای از مقاله در زیر میپردازیم تا در صورت نیاز در اختیار شما قرار دهیم.

خلاصه ای از عناوین مقاله انواع ادبی اخوان ثالث:

آشنایی با انواع ادبی مهدی اخوان ثالث:

با مروری بر سیر و تحول اشعار اخوان ثالث، به طور کلی می توان گفت که در آثار شعر ادبی مهدی اخوان ثالث سه نوع شعر ادبی (حماسی، تعلیمی و نمایشی)قابل تشخیص است.

انواع ادبی اخوان ثالث
انواع ادبی اخوان ثالث

در تحقیقی با عنوان انواع ادبیبیان می دارد که طبقه بندی آثار ادبی به گونه ها، مثل حماسه یا تراژدی، را نگرش نوعی به ادبیات می نامند. از زمان ارسطو تا کنون، نگرش نوعی از مفاهیم عمده نظریه ادبی بوده است. بخش اعظم ادبیات جهان و نقد آن بر پایه اعمال طبقه بندی نوعی هر اثر ادبی و تعیین درجه سازگاری آن اثر با ویژگی نوعی بوده است. گویی بدون طبقه بندی نوعی یک اثر ادبی، خواننده یا ناقد راهی به درون آن نمی یابد. اما در دهه های اخیر، طبقه بندی انواع با توجه به روش های بیانی نوین و ظهور وسائل ارتباطی چون تلویزیون و فیلم و غیره که خود علاوه بر به کارگیری انواع سنتی ادبی، مبتکر دیگر انواع بیانی نوین هستند، طبقه بندی سنتی را که – منشا آن ارسطویی است – مورد شک و تردید قرار داده است. این امر باعث پدیدار شدن تفاسیر و برداشت های جدیدی از هر کدام از انواع ادبی گشته و طبقه بندی تازه ای را به وجود آورده است. این تحول نه تنها دیدگاه سنتی را دچار چالش و دگر گونی کرده است، بلکه مباحث تندی را در باب مفاهیم کلیدی این روش، به ویژه پدیده تداخل و ترکیب انواع گوناگون در یک اثر ایجاد کرده است. امروزه انواع ادبی دیگر مطلق و ثابت تلقی نمی شوند، بلکه تحت تاثیر تحول و تکامل تاریخی، نظام های نوعی در ادبیات، جامعه شناسی انواع، و رابطه انواع ادبی با جنسیت مورد بحث قرار می گیرند. نتیجتا در عصر حاضر ویژگی های نوعی آثار ادبی به عنوان پدیده های تاریخی و نسبی تلقی می شوند که اخوان درآثار خود به کار برده است…

برخی عناوین دیگرمقاله انواع ادبی مهدی اخوان ثالث:

  • آشنایی با انواع ادبی
  • آشنایی با ریشه ها و مبانی فکری اندیشه شعری مهدی اخوان ثالث
  • پیشینه تحقیق گلستانه و اسفندیاری
  • منابع

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله انواع شعر ادبی مهدی اخوان ثالث:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 15
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *