مقاله انواع شعر ادبی مهدی اخوان ثالث

یکی از شاعران معاصر ایرانی که در شعر نو زبانزد خاص و عام است، مهدی اخوان ثالث است. اخوان ثالث از جمله شاعرانی است که در اشعار خود، انواع ادبی را دارا بوده و در این زمینه و در جهت شناسایی انواع شعر ادبی در آثار وی پژوهشگری به مطالعه نپرداخته است. هر چند خود اخوان بر این باور است که وی نه سبک شناس هست، نه ناقد … بلکه هم از کار نیما الهام گرفته است و هم خود برداشت داشته است. در این تحقیق با توجه به موضوع آن «بررسی انواع شعر ادبی در آثار مهدی اخوان ثالث»، محقق بر آن است بیان مساله، اهمیت و ضرورت تحقیق، اهداف، سوالات، فرضیات تحقیق، اصطلاحات پژوهش و پیشینه تحقیق را بیان دارد.

مقاله و تحقیقی که آماده کرده ایم به انواع شعر ادبی در آثار مهدی اخوان ثالث میپردازد مقاله مورد نظر در قالب word میباشد و مناسب دانشجویان ادبیات و علوم انسانی است همچنین به چکیده ای از مقاله در زیر میپردازیم تا در صورت نیاز در اختیار شما قرار دهیم.

خلاصه ای از عناوین مقاله انواع ادبی اخوان ثالث:

آشنایی با انواع ادبی مهدی اخوان ثالث:

با مروری بر سیر و تحول اشعار اخوان ثالث، به طور کلی می توان گفت که در آثار شعر ادبی مهدی اخوان ثالث سه نوع شعر ادبی (حماسی، تعلیمی و نمایشی)قابل تشخیص است.

انواع ادبی اخوان ثالث
انواع ادبی اخوان ثالث

در تحقیقی با عنوان انواع ادبيبیان می دارد که طبقه بندي آثار ادبی به گونه ها، مثل حماسه يا تراژدي، را نگرش نوعي به ادبيات مي نامند. از زمان ارسطو تا كنون، نگرش نوعي از مفاهيم عمده نظريه ادبي بوده است. بخش اعظم ادبيات جهان و نقد آن بر پايه اعمال طبقه بندي نوعي هر اثر ادبی و تعيين درجه سازگاري آن اثر با ويژگي نوعي بوده است. گويي بدون طبقه بندي نوعي يك اثر ادبي، خواننده يا ناقد راهي به درون آن نمي يابد. اما در دهه هاي اخير، طبقه بندي انواع با توجه به روش هاي بياني نوين و ظهور وسائل ارتباطي چون تلويزيون و فيلم و غيره كه خود علاوه بر به كارگيري انواع سنتي ادبي، مبتكر ديگر انواع بياني نوين هستند، طبقه بندي سنتي را كه – منشا آن ارسطويي است – مورد شك و ترديد قرار داده است. اين امر باعث پديدار شدن تفاسير و برداشت هاي جديدي از هر كدام از انواع ادبي گشته و طبقه بندي تازه اي را به وجود آورده است. اين تحول نه تنها ديدگاه سنتي را دچار چالش و دگر گوني كرده است، بلكه مباحث تندي را در باب مفاهيم كليدي اين روش، به ويژه پديده تداخل و تركيب انواع گوناگون در يك اثر ايجاد كرده است. امروزه انواع ادبی ديگر مطلق و ثابت تلقي نمي شوند، بلكه تحت تاثير تحول و تكامل تاريخي، نظام هاي نوعي در ادبيات، جامعه شناسي انواع، و رابطه انواع ادبی با جنسيت مورد بحث قرار مي گيرند. نتيجتا در عصر حاضر ويژگي هاي نوعي آثار ادبی به عنوان پديده هاي تاريخي و نسبي تلقي مي شوند که اخوان درآثار خود به کار برده است…

برخی عناوین دیگرمقاله انواع ادبی مهدی اخوان ثالث:

  • آشنایی با انواع ادبی
  • آشنایی با ریشه ها و مبانی فکری اندیشه شعری مهدی اخوان ثالث
  • پیشینه تحقیق گلستانه و اسفندیاری
  • منابع

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله انواع شعر ادبی مهدی اخوان ثالث:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 15
قالب: فایل word

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *