مقاله اقتصاد اسلامی رشته اقتصاد

مقاله و تحقیق اقتصاد اسلامی ماهیت و نقش مفروضات بیشینه سازی  را در رابطه با سود و فایده در جریان اصلی شکل گیری نظریه قیمت از دیدگاه روش شناسی را  در رشته اقتصاد مورد مطالعه قرار می دهد. روند کلی علم اقتصاد در این مفروضات را بر خلاف بسیاری از انتقادات اساسا به دو دلیل حفظ می کند. این مقاله در قالب ورد بوده و در ۱۴ صفحه آماده ویرایش و پرینت میباشد.در ادامه به خلاصه ای از متون تحقیق میپردازیم تا در صورت نیاز دانلود نمایید.

چکیده ای از عناوین و متون مقاله اقتصاد اسلامی:

در این مقاله بحث می شود که این مفروضات در علم اقتصاد اسلامی نیز به همین دلایل مقرر می شوند. بیشینه سازی اساسا غیر اسلامی نیست یعین چه چیز زیاد شده و برای چه هدفی مسائل مهمی هستند که باید قبل از قضاوت کردن مورد بررسی قرار بگیرند. بر خلاف موقعیت کنونی در بیشینه تحقیق، گنجاندن بر تلاش برای گنجاندن آنها در عناصر هدف این مدل تا زمانی که علم اقتصاد اسلامی بعنوان موضوع مستقل توسعه یابد ترجیح دادیم. چون بیشینه سازی یک مفهوم ریاضی است و نمی تواند سودمندی چیزهای را که تقریبا قابل اندازه گیری نیستند را در خود جای دهد.این فرضیه که شرایط تعادل تقریبا همیشه با اشاره به بیشینه سازی (یا کمیته سازی) بعضی از دامنه ها مشخص می شوند نقطه اتکا تعدادی از نظریات اقتصاد خرد بوده است . دو مثال اصلی درباره الزام به یک فرضیه از این نوع که این مقاله قصد دارد از دیدگاه اسلامی بررسی کند این موارد هستند:

  • اینکه شرکت ها در کل تمایل دارند که سود خود را زیاد کنند.
  • اینکه مصرف کنندگان سعی در افزایش رضایت و خدمات رفاهی خود هستند.

این مفروضات به ترتیب زیر بنای منحنی های عرضه و تقاضای closs ساده هستند که متعادل ترکیب قیمت- محصول را برای بازار ارائه می کند. از طریق نظریه قیمت آنها بیشتر شاخه های این رشته را پر کردند همه چیز درباره این مفروضات رضایت بخش نیست. یک مجموعه قابل اندازه گیری از بیشینه تحقیق درباره محدودیت های عملی و نظری آنها در روند کلی علم اقتصاد وجود دارد. با این حال این رشته استفاده خود را برای اهداف تحلیلی بخاطر دلایلی که قرار است بیان کنیم مناسب یافت.

چهارچوب روش شناسی:

در علم اقتصاد، دنبال کردن منافع شخصی و مفروضات بیشینه سازی همواره در ادامه شرایط متعادل هم برای تولید و هم مصرف با هم هستند. این همنشینی تا حدود مسئول تردید درباره مفروضات در علم اقتصاد اسلامی است. دنبال کردن منافع شخصی خیلی کم در بیشینه تحقیق بحث شده است. هر چند در زمانی که آدم اسمیت به آن بعنوان نقطه اتکا رفتار انسان در علم اقتصاد فکر می کرد، دشوار است که چیز جدیدی به آنچه که اخیرا درباره این موضوع گفته شده اضافه کرد. با این حال ما این را مفید می دانیم که نظر های روشن کننده ای در زمینه این هم نشینی اشاره شد بیان کنیم.

اقتصاد اسلامی
اقتصاد اسلامی

منافع شخصی و اصول اخلاقی:

همانطور که نیازهای اولیه مردم همیشه در همه جا یکسان بوده است اشخاص به رفاه از طریق بر طرف کردن نیاز میل دارند و باید دنبال ثروت بروند. دنبال کردن هدف شخصی، رضایت، خدمات رفاهی، یا سود در ذات انسان وجود دارد. هر چند این دنبال کردن هرگز نفی وجود علت های دیگر را از جمله کمک به دیگران که روی عمل انسان تاثیر می گذارد بیان نمی کند. منافع شخصی در علم اقتصاد در جلو قرار دارد همانطور که هدف اولیه آن مطالعه پدیده اقتصاد مربوط enmass یعنی جمعیت بوده نه فرد اقتصاد دانان روند اصلی دلایلی را که شرایط عمل اقتصادی مردم را فراهم می کند، دلیل نسبتا ثابت و کلی منافع شخصی است. این موضوع عنصر بزرگتری از یکدستی در رفتار انسان است که در آن یک پایه محکم تر برای شکل دهی نظریه های اقتصادی فراهم می کند. اسلام نیز با سود شخصی مخالف نیست که نظرهای مذهبی را ارائه می کند که خشن نیستند. حتی دلایل اخلاقی، روحی مردم ترغیب می کند که به نفع خودشان عمل کنند. این دلایل ممکن است نیازشان را برای سود مالی نادیده بگیرد، اما در معنای وسیع تر برای رضایت اینگونه نیست.

مسائل واقعی در نظریه قیمت از دیدگاه عدالت اجتماعی اسلامی اینگونه هستند:

  • رفتارهای شرکت ها در برابر خریداران در بازار محصول چقدر عادلانه است
  • چقدر رفتارشان نسبت به فروشندگان مخصوصا کارگر در بازار عامل عادلانه است
  • چگونه تفاوت دو نوع قیمت به کار برد. می شود؛ چگونه آنرا بدست آورد.

بالا بردن سود بعنوان شرط عقل، ارثیه ای از مدل کلاسیک رقابت سالم است. خلاصه این مدل این است که معامله گران هیچ قدرت قیمت گذاری در بازار ندارند یعنی آنها قیمت بگیر هستند نه تعیین کننده قیمت. این مدل جنبه های رفاهی اجتماعی شناخته شده ای دارد. اول به کارآفرینان اجازه می دهد که حرکت طولانی مدت فقط سود معمولی بر ؟ داشته باشند که بیشتر از آنچه که برای زندگی کردن نیاز است نداشته باشند. یعنی یک سود شرعی برای خدماتی که در جامعه انجام دادند. در اینجا حداکثر حداقل مورد نیاز برای زنده ماندن است. دوباره تلاش برای ثروت شخصی همانطور که توسط رقابت ها نظم داده شد، نیز تولید اجتماعی را زیاد می کند. ایجاد بهینه سازی در هر مورد بهینه است. علاوه بر این هر عامل تولید همانطور که بعدا بحث می کنیم می تواند برای بدست آوردن آنچه را به محصول ارزشی شرکت اعانه کند را نشان دهند. در پایان جامعه فقط آنچه را که باید برای قیمت کالا برابر هزینه اضافی است را پرداخت می کند. بنابراین این مدل افزایش منافع شخصی ثابت می کند که یک امتیاز اجتماعی در یک اقتصاد شرکت آزاد است.

دیگر مباحث مقاله اقتصاد اسلامی:

  •  بررسی سود در برابر دستمزد و مضمون تسهیم
  • مصرف کنندگان و بالا بردن خدمات رفاهی
  • شرکت تجاری و پیشینه سازی سود
  • بیشینه سازی سود: مسائل واقعی
  • نتیجه گیری

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله اقتصاد اسلامی رشته اقتصاد:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 14
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *