مقاله ابتکار ملی کودکان

مقاله و تحقیقی که مشاهده میکنید مقاله ابتکار ملی کودکان میباشد و برای دانشجویان رشته های انسانی اعم از روانشناسی,حقوق,علوم تربیتی و…قابل استفاده بوده و در قالب ورد تهیه شده است به چکیده ای از مقاله در زیر خواهیم پرداخت تا در صورت نیاز مقاله را تهیه نمایید.

چکیده ای از مقاله ابتکار ملی کودکان:

اهداف NICP:

 • تسهیل درکی روشن و تعهد نسبت به حقوق و حمایت از کودکان و ایجاد محیطی دوستدار کودک در بین نظامهای متحد
 • گسترش درک حقوق کودک و قانون در بین نظامهای متحد.
 • ایجاد رویکردی که بیشتر دوستدار کودک و دخالت باشد در نظامهای متحد، هم در سطح سازمانی و هم در سطح سازمانی و هم در سطح فردی.
 • تبیین راههائی برای تشریک مساعی بین نظامهای متحد و CHILDLINE به نحوی که به تدوین برنامه ها و خدمات گوناگونی برای حمایت از کودکان منجر شود.

NICP و حقوق کودکان:

کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل در راستای ارتقا و پشتیبانی از رفاه کودکان، پیش نویس سندی را تنظیم کرد که مجمع عمومی آن را در ۲۰ نوامبر ۱۹۸۹ تحت عنوان پیمان نامه حقوق تصویب کرد. به جز ایالات متحده امریکا و سومالی، ۱۹۱ کشور جهان با تصویب این پیمان نامه، تعهد خود را نسبت به کودکان مورد تایید قرار دادند. هندوستان پیمان نامه را در ۱۹۹۲ تصویب کرد و بدین ترتیب ما خود را اخلاقاً و قانوناً به اصول مختلف این پیمان نامه متعهد کردیم NICP یکی از نتایج این تعهد است تمام شکلهای سوء استفاده در موسسات باید گزارش شوند و اقدامات لازم در مورد آنها انجام شود. ۲٫ سپردن کودکان به موسسات را باید آخرین راه چاره دانست و به هنگامی موکول کرد که همه اقدامات دیگر برای نگه داشتن کودک در بین خانواده خود، به شکست انجامیده است. ۳٫ موسسات ویژه کودکان باید همچون جایگزینی برای خانواده آنان عمل کرده و علاوه بر تامین رفاه جسمانی، نیازهای عاطفی و پرورشی آنان را نیز برآورده سازند. ۴٫ کودکان مستقر در موسسات باید از همه حقوق  بیرون از موسسات برخوردار شوند. ۵٫ کودکانی که بیماری روانی دارند.

مفهوم محوری و ابتکاری NICP:

باور به اینکه هر کودکی از حق حمایت برخوردار است اما کودک دریافت کننده منفعل حمابت نیست. در دستور کار ما، برای هر گونه مداخله ای که به نمایندگی از طرف کودکان انجام میدهیم. مشارکت خود آنان در اولویت قرار دارد. کودک حق دارد در هر فرآیندی که به او مربوط میشود. شرکت کند. ما ضمن فعالیت براساس منافع عالیه احساس میکنیم که لازم است در تعیین اینکه بالاترین منافع کدامند و چگونه میتوان آنها را حفظ کرد، خود کودک را نیز شرکت داد, با توجه به نکات ابتکار ملی کودک محوری در حقوق بین الملل پناهنده کسی است که به ویژه برای نجات از تجاوز، سرکوب یا آزار و شکنجه، در جستجوی مامنی است و غالباً به کشوری دیگر میگریزد. برای اینکه هر کودکی یک دوران داشته باشد، NICP خود را نسبت به موارد زیر متعهد میداند. درک اینکه کودکان پناهنده قربانیان شرایطند. باید کودکان پناهنده سیاسی را، به هر قیمتی شده، مورد حمایت قرار داد. کودکانی که خانواده آنان دچار بحرانند.

اهدافی که NICP در زمینه کار با نظام مراقبت بهداشتی :

نظام مراقبت بهداشتی باید دوستدار کودک باشد به طوری که همه دست اندر کاران آن، از جمله مدیران بیمارستانها، ابتکار RMO ها، پزشکان، پرستاران و سایر کارکنان بیمارستانی، از حقوق کودک و نقش خود در حمایت از انها آگاه باشند.
پذیرش آسان برای تمام موارد ارجاع شده از سوی CHILDLINE و فراهم ساختن تسهیلاتی برای کودکان نیازمند حمایت، رزرو کردن چند تخت و حتی یک بخش ویژه، و تامین یک محل استقرار CHILDLINE در بیمارستان باید شرایط ویژه آنها مورد توجه واقع شود
کودکان باید در تصمیمات مربوط به درمان آنان مشارکت داشته باشند
ایجاد شبکه کاری با CHILDLINE برای پیگیری موارد ارجاع شده و ارجاع کودکان نیازمند مراقبت و حمایت به CHILDLINE
تضمین درمان برای همه کودکان

….

اهدافی که NICP در زمینه کار با ابتکار ملی کودکان در نظام قضایی دنبال میکند:

 • باید نظام قضایی را از طریق مجموعه ای از تعاملات با کودکان و فعالان حقوق کودک، به نظامی دوستدار کودک تبدیل کند
 • باید خدمات حقوقی رایگان در اختیار کودکان قرار داد.
 • نظام قضایی باید در راستای تضمین اجرای صحیح قوانین، فعالانه تلاش کند.
 • نظام قضایی باید برای آگاهی رسانی و پیگیری موارد، با CHILDLINE شبکه کار ایجاد کند.
ابتکار ملی کودکان
ابتکار ملی کودکان

رسانه ها:

رسانه ها برای کودکان حائز اهمیتند زیرا: رسانه ها میتوانند در تاثیر گذاری روی عقاید عمومی درباره حقوق کودک و مسائل مربوط به کودکان، نقش مهمی ایفا کنند,میتوانند نسبت به CHILDLINE و NICP آگاهی ایجاد کنند.

اهدافی که NICP در زمینه رسانه ها دنبال میکند:

۱٫آشنا کردن همه کارکنان رسانه ای با حقوق کودک.

۲٫ تضمین اینکه گزارشها نسبت به موارد نقض حقوقی کودک حساسند. ۳٫ عدم تشویق گزارشهای که نسبت به حقوق و نقض حقوق کودک حساس نیستند.

عناوین دیگر مقاله ابتکار ملی کودک:

 • پنداره مشترک NICP
 • سرآغاز NICP
 • اصول راهنمای NICP
 • حق رشد و حق حمایت کودک در ابتکار ملی
 • اهدافی که NICP در زمینه کار با بخش خصوصی
 • اهدافی که NICP در زمینه کار با نظام حمل و نقل
 • سوء استفاده از دارو : وابستگی به دارو
 • قوانین مربوط به نگهداری کودکان
 • قوانین مربوط به کودکانی که توانایی آنان متفاوت است
 • تجاوز به کودکان
 • قوانین مربوط به کار کودکان
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله ابتکار ملی کودکان:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 35
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *