مقاله انگیزش و رضایتمندی کارکنان و مشتری گرایی

گام اول انگیزش و رضایتمندی کارکنان. شامل دو بخش است که عبارتند از : توجه به کارکنان به عهنوان مشتریان داخلی و تمرکز بر رضایتمندی کارکنان.

گام دوم مشتری گرایی. هدف اساسی بازاریابی داخلی، ایجاد تعامل مثبت بین کارکنان و مشتریان است. ارائه خدمات موثرتر نیازمند هماهنگی موثر بین کارکنان مرتبط با مشتریان از یک طرف و کارکنان رده های بعدی از طرف دیگر است.

گام سوم توسعه و گسترش مفهوم بازاریابی داخلی. در این مرحله، به کارگیری استراتژی های بازاریابی داخلی و مدیریت تغییر در سازمان ها مورد توجه است و به طور کلی از بازاریابی داخلی به عنوان ابزاری برای به کارگیری استراتژی ها و مدیریت مشتریان به منظور دستیابی به اهداف سازمانی بهره گرفته می شود.

آمیخته بازاریابی داخلی در این تحقیق، منظور از عناصر بازاریابی داخلی، عواملی است که می توانند بازاریابی داخلی را در سازمان ایجاد کنند. به عبارت ساده تر، این عوامل کمک می کنند تا بازاریابی داخلی در سازمان شکل گیرد. آمیخته بازاریابی داخلی، عوامل تشکیل دهنده بازاریابی داخلی هستند، یعنی از مؤلفه های آن محسوب می شوند. در زیر به معرفی این مؤلفه ها می پردازیم:

قیمت (رسیدگی و توجه به کارکنان) بیانگر میزان رسیدگی و توجه مدیران عالی سازمان به کارکنان می باشد و نشان می دهد که کارکنان تا چه حد ارزشمند هستند. از جمله عوامل تشکیل دهنده قیمت می توان به میزان رسیدگی به اعترضات و شکایات کارکنان، در نظر گرفتن منافع کارکنان در زمان تصمیم گیری، میزان همفکری مدیران با کارکنان و میزان تشویق کارکنان اشاره نمود. اگر مدیران به امور مربوط به کارکنان به خوبی رسیدگی نمایند، کارکنان نیز تعهد بیشتری نشان می دهند و خود را متعلق به سازمان می دانند. جوهر و اساس بازاریابی داخلی، ایجاد و جوی سازمانی است که باعث شود کارکنان، خدمات بهتر را به شیوه­ای کارآمد ارائه دهند. یکی از بسترهای لازم برای ایجاد وضعیت که نهایتاً منجر به وفاداری کارکنان به سازمان می شود، رسیدگی به مسائل و مشکلات کارکنان است که در بازاریابی داخلی تحت عنوان قیمت مطرح می شود…

محیط داخلی بیانگر رفتار و فرهنگ غالب در محیط داخلی سازمان می باشد و موارد زیر را در برمی گیرد: میزان اعتقاد کارکنان به فرهنگ سازمانی غالب، عکس العمل های رفتاری و نتایج ارزیابی کارکنان، شرایط و محیط داخلی سازمان در جهت پیشرفت و ترقی کارکنان، و اعتماد متقابل کارکنان. فرهنگ سازمانی، نقش مهمی در محیط داخلی بازاریابی داخلی دارد. در این زمینه، نقش مدیران از اهمیت بیشتری برخوردار است، زیرا ابتدا مدیران باید به فرهنگ سازمانی اعتقاد داشته باشند و آن را در رفتار و کارهایشان نشان دهند. مدیران باید زمینه های پیشرفت و ترقی کارکنان را رفاهم نمایند تا آن­ها به راحتی پیشرفت نمایند و موفقیت کسب کنند. یکی از موراد مهم در زمینه پیشرفت و ترقی کارکنان، توجه سازمان ها به ارزیابی کارکنان و انعکاس مناسب نتایج به کارکنان است…

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله انگیزش و رضایتمندی کارکنان و مشتری گرایی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
30,000RIAL – اضافه‌کردن به سبدخرید
تعداد صفحه: 13
قالب: فایل ورد
توضیحات: فهرست و مقدمه ندارد منابع دارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *